Zalecenia po skleroterapii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie zgadzają się Państwo z zapisywaniem tych danych, prosimy o zmianę ustawień. Więcej informacji w Polityce prywatności.
pol87 pol87
Gość IP: *.255.255.255
Ilość postów: 6
Wysłać prywatną wiadomość

Witam obecnie przebywam poza granicami Polski podczas ostatniego urlopu bylem u chirurga naczyniowego na usg Doppler stwierdzil w jednej nodze umiarkowana niewydolnosc zyly odpiszcelowej zyly glebokie i perforatory w porzadku chcialbym poddac sie skleroterapii piana pod kontrola usg i zastanawi amnie na ile czasu musialbym przyjechac do polski wiem ze sama sesja trwa 3o minut ale czy jest potem wymagana jakas wizyta kontrolna jesli tak to po jakim czasie pozdrawiam


  Dobry  (0)
   Odpowiedzieć   
dr n.med .Andrzej Popow dr n.med .Andrzej Popow
Starter member IP: *.244.190.50
Chirurgia Ogólna
Hajnówka
Ilość postów: 38  ( 1)

Witam
Więc procedura wygląda następująco,na tydzień zawijam specjalne bandaże, i zwykle umawiam po miesiącu,jeżeli pacjent nie może przyjechać za miesiąc,wówczas dobrze by było by po rozwinięciu bandaży była kontrola ,w celu nakłucia ewentualnych zasinień i zgrubień.
Z szac A.Popow


  Dobry  (0)
   Skomentuj   
ArtVein & Babiana - lek. med. Ryszard Zając ArtVein & Babiana - lek. med. Ryszard Zając
Premium member IP: *.71.191.110
Chirurgia naczyniowa | więcej Chirurgia Ogólna
Gdańsk, Gdynia
Ilość postów: 140  ( 4)

Witam
Zabieg skleroterapii odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Sam zabieg trwa około pół godziny a po nim powinien Pan udać się na co najmniej godzinny spacer.
Kontrola i kolejny zabieg na tą sama kończynę zalecana jest po około 4-6 tygodni po zabiegu.
Jeżeli specjalista wykonujący zabieg nie zaleci inaczej może Pan wrócić tak naprawdę po 48 h

Pozdrawiam
Ryszard Zając
www.artvein.pl


  Dobry  (0)
   Skomentuj   
pol87 pol87
Gość IP: *.46.163.37
Ilość postów: 6
Wysłać prywatną wiadomość
Odpowiedź na: dr n.med .Andrzej Popow

a czy zawsze jest potrzebne naciecie ew. zgrubien? czy zawsze sie one tworza? I jeszcze jedno pytanie odnosnie zabiegu w miesiacach letnich czy sa one wykonywane bo spotklaem sie z opiniami ze najlepiej na jesien albo w zime pozdrawiam i dziekuje za porade


  Dobry  (0)
   Skomentuj   
dr n.med .Andrzej Popow dr n.med .Andrzej Popow
Starter member IP: *.244.190.50
Chirurgia Ogólna
Hajnówka
Ilość postów: 38  ( 1)

Odpowiedź na: pol87

Witam
Nakłucia zgrubień i zasinień jest jedną z istotnych elementów leczenia w skleroterapii w celu uzyskania właściwego efektu leczniczego.To znaczy nie nakłute zasinienia i zgrubienia mogą powodować przebarwienia ,jedno z niekorzystnych efektów skleroterapii o czym rzadko kto mówi ,Nie ma co ukrywać tematu pod dywan ,trzeba jasno powiedzieć ,że po skleroterapi mogą być przebarwienia,gdzie najlepszym sposobem ich unikcięcia jest nakłuwanie,Ja o niepowodzeniach skleroterapii wygłaszałem referat na zjeździe flebologicznym w Szklarskiej Porębie oraz publikowałem pracę w Przeglądzie Flebologicznym,-można sprawdzić-wiem o czym piszę.Co do lata z mojego 9 letniego doświadczenia zdecydowanie lepiej zamykają się żylaki właśnie latem ,chociaż dla pacjenta pora jest dość uciążliwa,ale można wybrać sobie pogodę latem ,gdy troszkę jest zimniej.Zimą pajączki np "chowają się",porostu obkurczają więc efekt końcowy nie jest najlepszy w największe mrozy-powiem tak sprawdziłem to..
Z szacunkiem Andrzej Popow.
P.s Robienie skleroterapii na pończochach w pierwszym tygodniu ma słabą skuteczność ,a jeszcze zakładanie pończoch na jedną dobę po skleroterapii jest nieporozumieniem i naciągniactwem pacjentów na kasę..


  Dobry  (0)
   Skomentuj   
dr n.med .Andrzej Popow dr n.med .Andrzej Popow
Starter member IP: *.244.190.50
Chirurgia Ogólna
Hajnówka
Ilość postów: 38  ( 1)

Odpowiedź na: pol87

Jeszcze jedno ,po zabiegu skleroterapii ,można wrócić nawet na drugą dobe ,ale pacjent powinien na długa podróż,lub podróż samolotem otrzymać Heparynę drobnocząsteczkową
Taki wymóg jest obowiązkowy do 3 miesięcy po skleroterapii,zapobiegnie on wówczas ewentualnym groźnym powikłaniom. Heparynę wypisuje się niestety bez refundacji.


  Dobry  (0)
   Skomentuj   
Dr n. med. Wojciech Rybak Dr n. med. Wojciech Rybak
Premium member IP: *.70.179.230
Chirurgia naczyniowa | więcej Chirurgia Ogólna
Wrocław, Warszawa
Ilość postów: 170

Witam serdecznie

Sam zabieg skleroterapii pod kontrolą USG trwa około 15-20 minut. Po zabiegu zakładana jest specjalna pończocha uciskowa lub opaska uciskowa. Zwykle trzeba ją nosić przez 7-10 dni po zabiegu. Kontrola jest po tygodniu. Jeśli pacjent jest poza granicami, wtedy kontrolę można przeprowadzić nawet po 4-6 tygodniach. Może być konieczne kilka zabiegów.

Pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Rybak 

Ars Estetica
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 56a/2 tel. +48 71 7070 993 
Warszawa, al. Jerozolimskie 56C tel. +48 22 820 90 03 

www.arsestetica.pl


  Dobry  (0)
   Skomentuj   
Przepraszamy, ale ta dyskusja została zamknięta. Nie można tutaj zamieszczać więcej wiadomości.

Rozpocznij nową dyskusję w temacie Skleroterapia żylaków.
Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Skleroterapia żylaków
Gold & Platinum Partner