Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

5 minut z dr Lubomirem Lembasem, specjalistą chirurgii plastycznej

5 minut z dr Lubomirem Lembasem, specjalistą chirurgii plastycznej
Dr n. med. Lubomir Lembas
Chirurg plastyk specjalizujący się w operacjach twarzy i piersi. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe buduje od ponad 25 lat. Podejmuje się operacji, które przyniosą korzyść przy ograniczonym ryzyku.
Utworzono: 30 cze 2014 · Zaktualizowano: 22 mar 2023
lembas

Który zabieg najchętniej Pan wykonuje i dlaczego?

Każdy zabieg, którego się podejmuję wykonuję chętnie i z przyjemnością. Najczęściej operuję twarz: plastyka nosa, powiek, lifting.

Drugą okolicą ciała najczęściej przeze mnie operowaną są piersi: plastyka piersi, powiększanie piersi własnym tłuszczem lub implantami.

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej stanowią pozostałą część mojej pracy chirurgicznej.

Czy Pańska renoma to wynik jakiegoś niezwykłego talentu czy ciężkiej pracy i zdobywanego przy tej okazji doświadczenia?

Uważam, że jestem poprawnym chirurgiem plastykiem. Wynika to z kilku uzupełniających się rzeczy: wykształcenia - doświadczenia (to wynik ciężkiej pracy) oraz predyspozycji otrzymanych w darze od Boga (w dzieciństwie moją najlepszą zabawą było lepienie z plasteliny)

Jaki zabieg obarczony jest największym ryzykiem niepowodzenia, według Pana?

Ryzyko zabiegu nigdy nie może przekraczać korzyści z niego płynących, ale są zabiegi obarczone większym ryzykiem powikłań niż inne. Dla przykładu podam, że ryzyko powikłań po operacji łączonej plastyki piersi i powiększenia ich implantami jest dwukrotnie większe niż operacji tylko powiększenia piersi implantami, ale w niektórych przypadkach ten łączony zabieg musi być wykonany, żeby uzyskać pożądany cel. Ryzyko powikłań wynika z wielu zmiennych (chirurg, pacjent, rodzaj zabiegu), ale obecnie wiadomo już, że najważniejszym czynnikiem ryzyka jest chirurg - są chirurdzy, którzy mają mniej powikłań niż inni w danym konkretnym rodzaju operacji.

Jak długo trwa u Pana konsultacja?

Czas trwania konsultacji to 30-60 min. Często zapraszam Pacjentów na dodatkową nieodpłatną konsultację w celu dokładnego zaplanowania i omówienia zabiegu. Uważam, że im dłużej rozmawiam z Pacjentem przed operacją tym mniej czasu muszę rozmawiać po.

Daje Pan pacjentom swój numer telefonu?

Zawsze po zabiegu zostawiam mój prywatny numer telefonu. Poza tym w szpitalu na bazie, którego prowadzę praktykę jest dyżur lekarski 24h/dobę - nawet gdybym nie mógł natychmiast osobiście być na miejscu to mogę liczyć na pomoc innych lekarzy.

Co Pan robi kiedy pacjent jest niezadowolony z zabiegu?

Staram się robić wszystko i tak długo żeby pacjent był ostatecznie zadowolony z zabiegu.

Jak rozwiązuje Pan sytuacje, kiedy pacjent ma nierealistyczne oczekiwania?

Staram się rozmawiać z pacjentem i tłumaczyć dlaczego uważam, że w moich rękach nie jest możliwe uzyskanie wyniku, który Pacjent oczekuje.

Jak Pan odpoczywa, ma Pan jakieś pasje, zamiłowania pozazawodowe?

Bardzo lubię uprawiać sport.

Gdyby nie chirurgia plastyczna to co dzisiaj by Pan robił?

Gdyby pytanie było zadane kilka lat temu to odpowiedziałbym, że grałbym zawodowo w piłkę nożną. Na dzień dzisiejszy to pewno był bym trenerem lub działaczem sportowym.

Ma Pan swoje ulubione danie? Jaka kuchnia najbliższa jest Pana sercu, czy też może żołądkowi?

Lubię kuchnię śródziemnomorską i polską.

Ile godzin Pan śpi? Jest Pan bardziej sową czy skowronkiem?

Średnio śpię około 8 h dziennie, choć mam okresy kiedy śpię mniej, ale muszę to potem odespać. Jestem czasami skowronkiem, a czasami sową (operuję od rana, uczę się i przygotowuję się do szkoleń wieczorem).

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.