Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Laserowa ginekologia estetyczna i kosmetoginekologia

Laserowa ginekologia estetyczna i kosmetoginekologia
W ciągu kilkunastoletniej kariery zawodowej wykonał tysiące zabiegów chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej, estetycznej i chirurgii odtwórczej włosów. Właściciel Mandala Beauty Clinic w Poznaniu.
Utworzono: 11 kwi 2014 · Zaktualizowano: 26 lip 2022

Wydłużająca się długość życia i większa aktywność kobiet, wiążą się z częstym występowaniem zaburzeń statystyki narządów płciowych i wysiłkowego nietrzymania moczu. Ponadto, pomimo że współczesne kobiety rodzą mniej dzieci, wciąż zdarzają się okołoporodowe uszkodzenia dróg rodnych, prowadzące do wiotkości pochwy i uszkadzających krocze. Współczesna chirurgia ginekologiczna często z wykorzystaniem laserów jest w stanie w małoinwazyjny sposób dokonać korekty żeńskich narządów płciowych, naprawić statykę narządów płciowych czy zlikwidować problem wysiłkowego nietrzymania moczu.

Z drugiej strony rośnie świadomość, iż jakość życia intymnego to również element pozwalający na zadowolenie i poczucie jedności w innych obszarach naszego życia. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wpisują się w najnowsze trendy współczesnej kultury zachodniej. Z roku na rok liczba wykonywanych zabiegów ginekologicznych w obszarze operacji plastycznych systematycznie rośnie. Zabiegi te dają kobietom możliwość odczuwania pełnej satysfakcji z życia seksualnego.

Dla kogo?

Zabiegom laserowej ginekologii estetycznej poddają się głównie kobiety, które doznały uszkodzeń krocza i pochwy podczas porodu. Różnego rodzaju pęknięcia pochwy, szyjki macicy lub krocza są eliminowane zaraz po porodzie. Jednak dochodzi często do uszkodzenia głębszych tkanek miednicy mniejszej, tzn. mięśni przepony miednicy, powięzi dna miednicy i układu nerwowego zaopatrującego aparat odpowiedzialny za statykę narządów płciowych. Tego typu uszkodzenia mogą ujawnić się w krótkim okresie po porodzie, gdy wymagana jest duża aktywność młodej matki w opiece nad dzieckiem. W bardzo wielu przypadkach objawy te pojawiają się po wielu latach, gdy pod wpływem wykonywanej pracy, zmian hormonalnych, uprawiania niektórych sportów, dochodzi do nasilenia uszkodzeń dna miednicy, które zostały zainicjowane przez poród. Uszkodzenia pochwy i krocza są szczególnie kłopotliwe dla nowych matek. Zwykle w znacznym stopniu obniżają jakość kontaktów seksualnych, przez co satysfakcja z życia intymnego jest nieporównywanie gorsza niż przed porodem. Natomiast w przypadku znacznego uszkodzenia tkanek może również dochodzić do zaburzeń związanych z wypróżnianiem, nietrzymaniem moczu. Kolejnym powodem jest utrata elastyczności pochwy wynikająca m.in. z porodu. To stan związany z osłabieniem odczuwania doznań seksualnych związanych z poszerzeniem wymiarów pochwy, urazami powięzi dna miednicy i zmniejszenia napięcia mięśniowego krocza. W większości przypadków zabieg korekcji uszkodzeń narządów płciowych jest możliwy. Rozległość takiego zabiegu jest ściśle zależna od stopnia uszkodzenia. Obecnie istnieją metody chirurgiczne umożliwiające zwielokrotnienie doznań seksualnych poprzez odpowiednie modelowanie tkanek pochwy.

Laserowe odmładzanie pochwy

Do zabiegów ginekologii estetycznej należy laserowe odmładzanie pochwy (LVR – Laser Vaginal Rejuvenation) jest nowoczesną, bezkrwawą metodą operacyjną poprawiającą elastyczność i wytrzymałość tkanek pochwy. Laserowe odmładzanie pochwy (LVR) wykorzystuje najnowszą generację lasera diodowego, dzięki któremu, operacje przeprowadzane są subtelnie, z niebywałą precyzją, przy minimalnej utracie krwi. Ponadto, zastosowanie lasera zapewnia szybkie gojenie tkanek i szybki powrót do codziennych aktywności.

Zabiegi kosmetologii

Osobnym zagadnieniem jest ginekologia estetyczna, zwana kosmetoginekologią. To gałąź chirurgii ginekologicznej, której celem jest operacyjna korekcja wrodzonych i nabytych wad narządów płciowych w celu poprawy ich wyglądu i doznań seksualnych. W ostatnim czasie coraz więcej pacjentek zgłasza się do ginekologa z chęcią poprawy wyglądu swoich zewnętrznych narządów płciowych. Chęć poddania się zabiegowi argumentują nieatrakcyjnością sfery płciowej i poczuciem odmienności. Jednakże nie zawsze potrzebny jest zabieg operacyjny. Często wystarczy zapewnienie, że budowa narządów płciowych jest prawidłowa i w niczym nie odbiega od normy. Wskazaniem do postępowania chirurgicznego są przede wszystkim te sytuacje, w których wady narządów płciowych wywołują dolegliwości i prowadzą do zaburzeń doznań podczas kontaktów seksualnych. 

Najczęstsze zabiegi w dziedzinie kosmetoginekologii to zabiegi laserowego modelowania krocza i sromu (DLV), a wśród nich labioplastyka – czyli redukcja nadmiernie powiększonych (przerośniętych) warg sromowych mniejszych. Powiększone wargi sromowe mniejsze z jednej strony są przyczyną dolegliwości i dyskomfortu podczas stosunków płciowych, z drugiej mogą budzić wątpliwości natury estetycznej. Redukcja przyrosłych warg sromowych jest zabiegiem stosunkowo prostym i obarczonym małym odsetkiem powikłań. Powrót do pełni zdrowia i aktywności seksualnej następuje w ciągu jednego lub dwóch tygodni w zależności od rozległości zabiegu. 

Kolejnym zabiegiem z dziedziny ginekologii estetycznej jest plastyka krocza. Ten rodzaj zabiegu wskazany jest w celu poprawy wyglądu i funkcji krocza, które zostało uszkodzone głównie podczas porodu. Pęknięcia oraz rozległe nacięcia krocza czasem nieprawidłowo zaopatrzone podczas porodu mogą być przyczyną nieprawidłowego jego wyglądu, a także występowania dyskomfortu podczas stosunków płciowych. Zabieg plastyki krocza wiąże się z przywróceniem prawidłowej anatomii krocza i zewnętrznych narządów płciowych.

Do innych zabiegów, których celem jest poprawa wyglądu narządów płciowych i doznań seksualnych, należą labioplastyka wraz z redukcją napletka łechtaczki, modelowanie warg sromowych większych, odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego, powiększenie punktu G – GSA® (z angielskiego: G-Spot Amplification) to nowoczesna, niechirurgiczna metoda, której celem jest powiększenie, uwydatnienie i ujędrnienie punktu G. Do zabiegu wykorzystuje się rekombinowany kolagen, czyli białko występujące w całym organizmie człowieka, który zostaje wstrzyknięty w okolice punktu G – oraz odtworzenie błony dziewiczej – przez zastosowanie techniki laserowej możliwe jest odtworzenie lub zmiana kształtu uszkodzonej błony dziewiczej.

Klinika Mandala to jedyne w Polsce Centrum Laserowej Ginekologii Estetycznej. Oferuje zabiegi z zakresu waginoplastyki, labioplastyki, odtwarzania błony dziewiczej, powiększania punktu G, połączenia zabiegów LVR i DLV oraz leczenia nietrzymania moczu. Mandala Beauty Clinic korzysta z doświadczeń nabytych od pionierów LVR, dr Matlocka i dr Simopoulosa z The Laser Vaginal Rejuvenation Institute of Los Angeles. Mandala jest jedyną kliniką w Polsce i jedną z nielicznych w Europie wykorzystującą metodę LVR. Dzięki szkoleniu pod okiem autorów metody dr Samir Ibrahim uzyskał certyfikat Laser Vaginal Rejuvenation Institute of America, a Mandala Clinic została włączona do organizacji zrzeszającej ginekologów estetycznych z całego świata.

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.