Laser frakcyjny/Fraxel (usuwanie przebarwień, zmian potrądzikowych, odmładzanie skóry)

Czerwona piekąca twarz dwa pół tygodnia po laserze frakcyjnym


Gość
małopolskie
Send private message


Czerwona piekąca twarz dwa pół tygodnia po laserze frakcyjnym
Zabieg:
Laser frakcyjny/Fraxel (usuwanie przebarwień, zmian potrądzikowych, odmładzanie skóry)
Czy jesteś zadowolona/-y z zabiegu?
 

Witam .Bardzo proszę tutejszych lekarzy o pomoc w moim przypadku. 17 dn temu poddałam się zabiegowi laserem frakcyjnym ablacyjnym erbowo-yagowym. Okres rekonwalescencji miał wynosić 4 dni . Do 9 dni wszytko było zgodne z zaleceniami oraz wskazókami lekarza. Po 9 dniach pod wieczór , skóra zrobiła się bardzo czerwona, piekła i była bardzo podrazniona. Rano wygladałam jak po oparzeniu slonecznym . Przez cały tydzień robiłam oklady z surowych ziemnaków oraz uzywałam kremów natłuszczajacych i masci Alantan. Lekarz sugerował poparzenie słoncem lub podrażnienie skóry lampami neonowymi podaczas mojej pracy. Jednak od momentu zabiegu chronię skóre kremem z filtrem 50 .Skóra jest w lepszym stanie, jednak nadal utrzymuje się zaczerwienie (odcień mojej skóry jest inny w miejscu gdzie nie był robiony fraxel), które najbardziej nasila sie pod wieczór . Bardzo proszę o opinie lekarzy, czy jest to normalny stan 17 dni po zabiegu, czy moja pielegnacja jest dobra , czy zaczerwienie oraz podraznienie minie z czasem,,,,czy być może skóra została "poparzona " ?


   Odpowiedzieć   

Wszystkie komentarze na ten temat
platinum member Premium member
Chirurgia Ogólna
Bydgoszcz, Częstochowa

Witam Panią.
Na wstępie - dla uściślenia nie istnieje laser Fraxel Erb:yag więc albo to nie był ErbYag albo nie był to Fraxel. Jesli chodzi o skórę 7 dni po laserze (nie wiemy jakim) zdecydowanie nie polecam okładkę z surowych ziemniaków. Sprawa wyglada zgodnie z tym co sugerował wykonujący zabieg na wtórną reakcje na czynnik który musiał zaistnieć - krem, UV, zwierzęta ... Lista jest bardzo długa. Sugeruje konsultacje i dokładny wywiad a nastepńie eliminacje czynnika sprawczego i stosowanie odp preparatów profesjonalnych miejscowo oraz w razie potrzeby leków P/alergicznych ogólnie.
Pozdrawiam
Dr Marcin Bieńkowski
Kliniki Esteticmed.pl


 (0)
   Odpowiedzieć   

platinum member Premium member
Choroby wewnętrzne
Tarnów

Jesli nawet skóra została tak jak to pani nazwana "poparzona" to trzeba cierpliwe poczekac najczestszym efektem ubocznym po tych zabiegach jest przebarwienie skory które z reguły ustepuje samoistnie jeśli nawet nie to mozna je leczyc, podrażnienia skóry najleopiej leczyc preparatami łagodzacymi , w konsultacji z lekarzem leczącym
Pozdrawiam
Jacek Ściborowicz


 (0)
   Odpowiedzieć   

Gość
małopolskie
Send private message
Odpowiedź na: dr n. med. Marcin Bieńkowski ESTETICMED.PL

Dziękuje panie doktorze za odpowiedź . Trudno mi ocenić, jaki to był laser, zdecydowałam się na zabieg laserem frakcyjnym i w tym celu umówiona byłam na zabieg. Inna nazwa lasera to Sciton Joule. Nie posiadam w domu zwierząt i chronię twarz przed słońcem jak i także lampami neonowymi kremem z filtrema ostatnie dwa dni zanim doszło do podrażnienia spędziłam w domu. Na dzień dzisjejszy (19 dni ) twarz nie jest już tak bardzo podrażniona , nie piecze ,skóra trochę zbladła lecz nadal jej kolor pozostaje różowawy i mocno odcina się od miejsc gdzie był zastoswany laser (pod oczami jak i szyją ) .W przyszłym tygodniu jestem już umówiona na konsultacje z lekarzem wykonującym zabieg.
Jesli pan pozwoli doktorze mam jeszcze parę pytań. Po zabiegu przebarwienia ściemniały , otworzyły się ponownie naczynka w tych samych miejscach , a pory na których zwężeniu najbardziej mi zależało w niektórych miejscah są ściągnięte a w niektórych jakby mocniej rozszerzone. Na dzień dzisjeszy jedeynym zauważalnym efektem lasera jest wygładzenie i napięcie skóry.
Czy jest szansa ,że z czasem przebarwienia zbledną, naczynka się wchłoną a pory zostaną zwęzone ?
Z góry dziękuje za zainteresowanie i odpowiedź.


   Odpowiedzieć   

Gość
małopolskie
Send private message
Odpowiedź na: lek. med. Jacek Ściborowicz

Dziękuje panie doktorze za odpowiedź, jak długo po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie i czy ma pan na myśli leczenie/ rozjaśnianie kolejnym laserem w tym przypadku IPL ?


   Odpowiedzieć   

platinum member Premium member
Choroby wewnętrzne
Tarnów

Odpowiedź na: kornelia

Nalezy poczekac conajmniej miesiąc IPLa można zawsze uzyc do redukcji zarówno zmian o charakterze naczyniowym jak i przebarwień
Pozdrawiam
Jacek Ściborowicz


 (0)
   Odpowiedzieć   

Gość
małopolskie
Send private message
Odpowiedź na: lek. med. Jacek Ściborowicz

Jaka jest koszt lasera IPL w pańskiej klinice i ile z reguły potrzeba zabiegów, aby był efekt rozjaśnionej skóry ?


   Odpowiedzieć   

platinum member Premium member
Choroby wewnętrzne
Tarnów

Odpowiedź na: kornelia

Witam
Jeśli pytanie jest domnie to : Zabieg fotoodmładzania na całej twarzy to 600 zl
W przypadku rumienia trzeba kilka zabiegów średnio 3
W przypadku przebarwień czasami wystarcza 1 lub dwa zabiegi
Pozdrawiam
Jacek Ściborowicz


 (0)
   Odpowiedzieć   

Gość
podkarpackie
Send private message
Odpowiedź na: lek. med. Jacek Ściborowicz

czy wspominając o przebarwieniach ma Pan na myśli również przebarwienia pozostawione przez przez trądzik? chodzi o czerwone, pozapalne punkty o średnicy ok. 1 na 1 mm?


   Odpowiedzieć   

Gość
małopolskie
Send private message
Odpowiedź na: KaRoL

Witam ponownie . Dziś mija dwa i pół miesiąca odkąd poddałam się zabiegowi laserem frakcyjnym ablacyjnym Sciton (zabieg repair ). Moja skóra nadal jest zaróżowiona , czasami piecze, na kości policzkowej pojawiły się rozszerzone widoczne rozszerzone naczynka krwionośne, pomimo że chronię skórę kremem z filtrem 50 .Po wypiciu kawy , herbaty skóra mocniej się czerwieni , a także po każdym myciu. Byłam na konsultacji u lekarza, który wykonywał zabieg , stwierdził początki trądzika różowatego , który notabene miałam mieć już przed zabiegiem (co oczywiście jest nieprawdą wówczas nie zdecydowałabym się na tak inwazyjny zabieg)) i zaproponował że po konsultacji z dermatologiem w celu zdiagnozowania problemu zrobią mi IPL w celu rozjaśnienia skóry. Dermatolog stwierdził ,że to nie trądzik różowaty , tylko zła pielęgnacja skóry łojotokowej po zabiegu ( produkuje więcej łoju ) , dopatrzył się jakby zaczątki łojotokowego zapalenia skóry. Przepisał dermokosmetyki w celu lepszego nawilżania skóry i zezwolił na wykonanie IPL , który został wykonany . Jednak osoba która mi to wykonywała w ramach "reklamacji " nie do końca była kompetentna spalił mi włosy przy czole jak i połowę prawej brwi ,,mam nadzieję ,że włosy na brwiach odrosną . Nie do końca jestem przekonana , co do trafności diagnozy pani dr, gdyż skórę od momentu zabiegu myję Cetaphilem, na dzień smaruje Krem nawilżającym tej firmy i kremem z filtrem SVR , a na noc Avene Cicalfate , który redukował moje podrażnienia i odrobinę rozjaśniał skórę. Czy jest sens robić kolejne zabieg IPL za 3 tygodnie ?Wydaje mi się że ona jest zbyt podrażniona na dalsze zabiegi ?Czy jest wogóle szansa ,że twarz sama "zblednie "i odzyska normalny koloryt skóry sprzed zabiegu ?I czy mogę stosować zioła :rumianek, bratek , krwawnik mają właściwości wybielające ?Ale obawiam się że również mogą podrażnić skórę. Proszę o rady jeśli chodzi o IPL , jak i pielęgnację . Czy to naturalne ,że rumień utrzymuje się tak długo po zabiegu ? I dlaczego pękają naczynka , skora skóra miała się "przebudować " ? Laser bardzo uwrażliwił mi skórę.


   Odpowiedzieć   

Gość
śląskie
Send private message

Witam, bardzo proszę o opinię lekarzy i użytkowników, na temat przebiegu leczenia po laserze frakcyjnym CO2. Zabieg miałam niecałe 3 tygodnie temu, strupki schodziły przez okrągły tydzień. Od tego czasu twarz jest cały czas zaczerwieniona. Zaczynam się niepokoić, bo na moje oko zaczerwienienie nie znika... nie wiem co robić. Byłam na konsultacjach u niezależnego Dermatologa oraz Kosmetologa, obydwie Panie powiedziały mi, żebym uzbroiła się w cierpliwość, i że to może tyle trwać.. Wolałabym jednak poznać opinię innych specjalistów, oraz doświadczenia użytkowniczek... Jak długo może utrzymywać się zaczerwienienie na twarzy?


   Odpowiedzieć