Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Laserowe leczenie trądziku

Warto
86%
Warto
Na podstawie 8 historii
Średnia cena
750 zł
Średnia cena
Według 87 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest laserowe usuwanie trądziku?

Laserowe leczenie trądziku to zabiegi z wykorzystaniem różnych rodzajów lasera, których celem jest leczenie objawów różnego rodzaju trądziku (np. pospolitego, różowatego itp.), a także jego następstw, czyli blizn i przebarwień

Laseroterapia to coraz częściej stosowana w medycynie estetycznej technika, wykorzystywana aktualnie do leczenia wielu defektów skóry (m.in. rozstępy, blizny, epilacja, usuwanie zmian skórnych) ze względu na dużą skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa.

Jakie są przyczyny powstawania trądziku pospolitego?

Blizna na plecach

Blizny mogą być przyczyną kompleksów

Trądzik pospolity jest najczęściej występującym schorzeniem dermatologicznym i dotyka około 80% osób pomiędzy 12 a 25 rokiem życia, więc chyba nie ma osoby, która nie znałaby jego objawów. Warto jednak wiedzieć, że trądzik pospolity występuje w czterech postaciach: zaskórnikowej, grudkowo-krostkowej, bliznowcowej i ropowniczej.

Najczęściej związany jest z przerostem gruczołów łojowych i zwiększonym wydzielaniem sebum, zatem objawy to głównie pryszcze i grudki. Popularną przyczyną jest także zastój sebum wynikający z nadmiernego rogowacenia ujść gruczołów łojowych oraz namnażanie się bakterii beztlenowych w gruczołach łojowych. Bardzo istotną rolę w powstawaniu trądziku odgrywają czynniki genetyczne oraz hormony, szczególnie androgeny, których ilość wzrasta w okresie dojrzewania i właśnie dlatego to schorzenie skóry pojawia się najczęściej u nastolatków.

Jakie są przyczyny powstawania trądziku różowatego?

 Laserowe leczenie trądziku

Laserowe leczenie trądziku

Trądzik różowaty to schorzenie, które występuje najczęściej po 30 roku życia i jest zdecydowanie rzadsze, bo szacuje się, że dotyka około 10% populacji. Bardziej narażone na wystąpienie tego rodzaju trądziku są kobiety posiadające jasną karnację. Schorzenie objawia się występowaniem wykwitów rumieniowych, grudek i krostek na twarzy, a w aż 50% przypadków towarzyszą mu objawy związane z oczami, takie jak zapalenie spojówek, jęczmienie, zapalenie brzegów powiek i rogówki.

To jedno z bardziej tajemniczych schorzeń dermatologicznych i do dzisiaj nie znamy dokładnie przyczyn jego występowania. Wiemy natomiast, że rozwojowi choroby sprzyjają czynniki genetyczne, zaburzenia hormonalne, zaburzenia wewnątrzwydzielnicze, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak np. anemia, a także nadciśnienie tętnicze. Ponieważ trądzik uwidacznia się zaczerwienieniem skóry pod wpływem ciepła lub zdenerwowania, to bez wątpienia choroba ta związana jest z zaburzeniami naczyniowo-ruchowymi.

Istnieją również czynniki, które mogą zaostrzyć objawy, a należą do nich nagłe zmiany temperatury, stres, ekspozycja słoneczna, spożywanie alkoholu, ostrych przypraw czy gorących posiłków.

Pierwszym objawem, który powinien nas zaniepokoić, jest rumienie się skóry pod wpływem zdenerwowania lub ciepła, czyli tzw. flashing. Później rumień z napadowego zmienia się na trwały i towarzyszy mu poszerzenie naczyń włosowatych. Im wcześniej zgłosimy się do lekarza, tym łatwiejsze będzie leczenie.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów