Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Plastyka ramion

Warto
100%
Warto
Na podstawie 2 historii
Średnia cena
10.325 zł
Średnia cena
Według 84 specjalistów
  • Znieczulenie ogólne
  • 3 dni
  • 1-3 godziny
  • 7-10 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest plastyka ramion?

Lifting ramion - efekty

Ramiona po liftingu (Perfect Clinic)

Plastyka ramion (brachioplastyka), niekiedy nazywana także liftingiem ramion, to zabieg, którego celem jest uzyskanie prawidłowego napięcia skóry ramion i poprawa ich kształtu. Korekta ramion to zabieg chirurgiczny. Jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i wiąże się z kilkutygodniowym okresem rekonwalescencji.

Obecnie stosowane są różne techniki jednak najbardziej nowatorska, a jednocześnie najbezpieczniejsza to tzw. avulsion brachioplasty. Zabieg techniką stosowaną przez dr Klaudię Libondi wykonywany jest w dwóch etapach w trakcie jednego zabiegu. W pierwszym wykonana jest liposukcja 3D całego obwodu ramienia przy pomocy najnowszej technologii ultradźwiękowej. Po wykonaniu liposukcji usuwa się nadmiar wiotkiej skóry, jednocześnie pozostawiając nienaruszone nerwy i naczynia, co zmniejsza ryzyko pozabiegowych zaburzeń czucia w obrębie ramienia w okolicy blizny. Jest to najnowsza metoda, dająca najlepsze efekty estetyczne oraz pozwalająca zmniejszyć ryzyko powikłań.

Plastyka ramion wymaga często od lekarza nie tylko usunięcia nadmiaru pozbawionej jędrności skóry, ale także redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, zalegającej powyżej stawu łokciowego. Wówczas pacjentom, którzy tego potrzebują, oferowana jest dodatkowo liposukcja wykonywana przy użyciu różnych metod. Zdaniem dr n. med. Kamila Pietrasika korekcja ramion u niektórych pacjentów w ogóle nie musi wymagać usunięcia skóry, a wystarczające efekty przynieść może sama liposukcja. Zakres zabiegu ustalany jest indywidualnie w przypadku każdego pacjenta i jego konkretnych problemów.

Czego spodziewać się na pierwszej wizycie?

Plastyka ramion - brachioplastyka

Podczas zabiegu zazwyczaj konieczne jest wycięcie nadmiaru skóry ramion

Podczas pierwszej konsultacji lekarskiej lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, ocenia jego stan zdrowia między innymi na podstawie zleconych badań, ustala zakres i obszar zabiegu, omawia przebieg operacji, jej możliwe efekty i ewentualne powikłania. Konsultacja lekarska pozwala ocenić czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu plastyki ramion, a więc czy nie ma w jego wypadku przeciwwskazań do zabiegu operacyjnego oraz czy korekta spełni oczekiwania pacjenta. Dr n. med. Tadeusz Witwicki wskazuje, że istotna na tym etapie jest także rzetelna informacja o koniecznych cięciach oraz bliznach, które pozostaną na ciele pacjenta, w pasze lub ewentualnie po wewnętrznej stronie ramienia. Podkreśla także konieczność przeprowadzenia konsultacji z anestezjologiem, przypomina o dobroczynnym wpływie odpowiednio dobranej diety w przygotowaniu do zabiegu i w czasie rekonwalescencji.

Najważniejsze i konieczne badania, których wykonanie zleci lekarz przed zabiegiem operacyjnym korekty ramion to:

  • morfologia krwi z rozmazem;
  • grupa krwi;
  • układ krzepnięcia: APTT, wskaźnik protrombinowy INR, PT;
  • poziom elektrolitów;
  • poziom glukozy;
  • kreatynina;
  • EKG.

Dr n. med. Małgorzata Kuźlan informuje, że w celu pełnego zabezpieczenia pacjenta, lekarz może widzieć konieczność zapoznania się również z innymi wynikami badań, np. z rezultatami OB czy ogólnego badania moczu. Jako ważny element przygotowania do zabiegu wymienia również szczepienie przeciwko WZW typu B, którego druga (ostatnia) dawka przyjęta powinna być około 2 tygodnie przed zabiegiem. Specjalistka przypomina także pacjentom o konieczności odstawienia leków wpływających na krzepliwość krwi. Pacjentom sugeruje się również zaprzestanie palenia oraz ograniczenie spożywania alkoholu.

Jak wygląda zabieg

Lifting obwisłych ramion

Obwisłe ramiona często są problemem osób, które szybko schudły. W takich przypadkach może być też konieczna plastyka brzucha

W zależności od tego, jaki zakres zabiegu ustalił z pacjentem lekarz, procedura może wymagać różnych działań, np. innej ilości cięć czy różnych miejsc ich wykonania. Najczęściej cięcia prowadzi się:

  • w dole pachowym;
  • wzdłuż wewnętrznej powierzchni ramion;
  • wzdłuż tylnej powierzchni ramienia, od pachy do łokcia.

Oczywiście taki plan cięć nie zawsze jest obowiązującym i może być nieco zmodyfikowany, gdy u pacjenta nadmiar tkanki podskórnej i skóry jest mniejszy. Jak wspomniano, usuwaniu fałdów skórnych podczas korekty ramion towarzyszyć może liposukcja. Mimo pewnych różnic można jednak następująco opisać przebieg zabiegu:

Krok 1

Procedura prowadzona jest na sali operacyjnej i rozpoczyna ją znieczulenie ogólne. Skóra jest przygotowywana do cięć – obmywana płynem antyseptycznym i obrysowywana liniami wskazującymi miejsca nacięcia.

Krok 2

Usuwanie skóry i tkanek miękkich. Z przeprowadzonych w wyznaczonych miejscach nacięć lekarz wycina nadmiar skóry i tkanek podskórnych.

Krok 3

Plastyka ramion polegająca na ich wymodelowaniu poprzez odpowiednie zbliżenie brzegów rany i ewentualną liposukcję.

Krok 4

Założenie szwów na tkanki podskórne i skórę oraz opatrunków kompresyjnych. Na tym etapie zakładane są także dreny, choć nie zawsze jest taka konieczność. Będą one odprowadzały nadmiar chłonki. Dreny usuwa się zwykle w 2 dobie po zabiegu przy okazji zmiany opatrunków.

Bibliografia:

Broma A. (data nieznana). Plastyka ramion [online]. Dostępny: http://www.broma.pl/... [dostęp: 10.02.2020].

Chirurgia Plastyczna Dr Jaworowski (data nieznana). Jak wybrać chirurga plastyka? [online]. Dostępny: https://drjaworowski.pl/. [dostęp: 10.02.2020].

Chirurgia Plastyczna Marta Raczkowska (data nieznana). Plastyka ramion – na czym polega zabieg [online]. Dostępny: https://www.raczkowska.pl/... [dostęp: 10.02.2020].

Kuźlan M. (data nieznana). Przygotowanie do operacji [online]. Dostępny: http://www.drkuzlan.pl/przed-operacja.html. [dostęp: 09.02.2020].

Lembas L. (2011). Jak dokonać dobrego wyboru, czyli bezpieczna operacja plastyczna [online]. Dostępny: https://www.estheticon.pl/nowosci/... [dostęp: 10.02.2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów