Informacje o cenie zabiegu Botoks

714 zł
średnia
190
specjalistów

Botoks (często botox), czyli toksyna botulinowa, to wchłanialna substancja wykorzystywana w medycynie estetycznej, która prowadzi do paraliżu niektórych mięśni, a co za tym idzie, do spłycenia zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa może być wykorzystywana także w celach medycznych, w celu leczenia niektórych dolegliwości, takich jak bruksizm, migrena czy nadpotliwość.

Botoks Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Kraków 500 zł 664 zł 925 zł
Ceny w Warszawa 500 zł 704 zł 1.000 zł
Ceny w Szczecin 500 zł 746 zł 1.000 zł
Ceny w Bydgoszcz 675 zł 825 zł 900 zł
Ceny w Lublin 550 zł 690 zł 900 zł
Ceny w Gdańsk 500 zł 625 zł 750 zł
Ceny w Katowice 500 zł 753 zł 975 zł
Ceny w Poznań 500 zł 707 zł 1.000 zł
Ceny w Gliwice 500 zł 766 zł 900 zł
Ceny w Łódź 500 zł 668 zł 800 zł
Ceny w Rzeszów 500 zł 800 zł 950 zł
Ceny w Chorzów 650 zł 700 zł 750 zł
Ceny w Częstochowa 725 zł 737 zł 750 zł
Ceny w Wrocław 500 zł 658 zł 1.000 zł
Ceny w Kielce 500 zł 550 zł 600 zł
Ceny w Sopot 650 zł 750 zł 850 zł
Ceny w Białystok 875 zł 887 zł 900 zł
Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen zawartych w prawdziwych historiach użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 500 - 534 zł
10 Historii
Średnia cena 535 zł - 892 zł
+10 Historii
Najwyższa cena 893 zł - 1.000 zł
6 Historii

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę zabiegu z wykorzystaniem botoksu?

W cenę zabiegu z użyciem botoksu powinniśmy wliczyć cenę pierwszej konsultacji, podczas której specjalista oceni stan skóry pacjenta i ustali, ile sesji jest koniecznych dla osiągnięcia optymalnego efektu. Ile kosztuje taka wizyta? Zależy od miasta i reputacji kliniki, jednak średnio 100-300 zł. Cena aplikacji botoksu waha się od 300 (małe, punktowe miejsca) do 1200 zł (większe powierzchnie, np. szyja). Cena zależy nie tylko od miejsca aplikacji, ale też od marki toksyny botulinowej (Azzalure, Vistabel, Bocouture itp.).

Co może podwyższyć cenę botoksu?

W tym przypadku ważne jest miejsce aplikacji: toksynę botulinową można wstrzyknąć, na przykład, w przestrzeń między i nad brwiami, w okolice czoła czy wokół oczu, w celu zlikwidowania kurzych łapek. W zależności od miejsca zabiegowego, konieczna będzie mniejsza lub większa ilość produktu i liczba sesji. Z tego względu cena może być różna.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Specjaliści medycyny estetycznej oferują inne metody, podobne do zabiegu z wykorzystaniem botoksu, które pozwolą przywrócić skórze młodzieńczy wygląd. Przykładowo kwas hialuronowy to wchłanialna, naturalnie występująca w organizmie substancja, którą wykorzystuje się do wypełniania bruzd i zmarszczek na twarzy oraz jako wypełniacz do innych części ciała. Koszt ampułki kwasu hialuronowego i jej aplikacja to 1000-1800 zł. Inną alternatywą jest terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP), która pozwala przywrócić skórze dawną jędrność i witalność; koszt jednej sesji to 300-1000 zł.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Botoks to w porównaniu do innych zabiegów medycyny estetycznej, a w szczególności do operacji plastycznych, to jedna z tańszych interwencji. Możesz jednak sprawdzić, czy dany gabinet medycyny estetycznej oferuje taką opcję.

Czy botoks jest refundowany przez NFZ?

NFZ nie finansuje zabiegów z wykorzystaniem botoksu, jeżeli cel jest jedynie estetyczny. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne również nie obejmuje tego rodzaju interwencji.

Porady ogólne

Nie wybieraj gabinetu ani specjalisty, kierując się jedynie ceną. Sprawdź opinie o danym miejscu, poszukaj zdjęć przed i po, przekonaj się, czy dany specjalista wzbudza Twoje zaufanie.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie

Nie mogę korzystać z kwasu hialuronowego (mam chorobę autoimmunologiczną), pozostaje głównie botoks. Koryguję nim głównie lwią zmarszczkę, czoło i kurze łapki. Czy przy pomocy toksyny botulinowej można zniwelować bruzdy nosowo-wargowe? I czy tzw. baby botoks byłby skuteczny przy skórze z silną utratą jędrności (schudłam w krótkim okresie czasu 10 kg), mam 53 lata. Miałam robiony mesotherm, ale jest gorzej niż było, więc boję się pogorszenia po HIFU. Pozostaje więc botoks i powyższe pytania.

W celu podania dokładnych informacji potrzebna byłaby konsultacja osobista, aby stwierdzić jak głębokie są bruzdy. W naszej klinice najczęściej stosuje się przeszczep tłuszczu w takich obszarach. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu

5 odpowiedzi czytaj więcej

Dzień dobry! Za 4 dni mam zabieg z użyciem botoxu. Od wczoraj czuję, że mam problem z żyłą (zator) kończyny dolnej (nie pierwszy raz). Wzięłam lek przeciwzakrzepowy Vessel Due F. Czy ten lek jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu botoxu? Jakie mogą być ewentualne powikłania? Czy jak odstawię lek na dwa dni przed zabiegiem, to nie będzie zbyt krótki odstęp czasu? Oczywiście skontaktuję się z lekarzem wykonującym zabieg, ale chciałbym poznać Państwa opinię.

Dr Ewa Rybicka

Dr Ewa Rybicka

Najlepsza odpowiedź

Nie sam lek przeciwzakrzepowy jest w tej sytuacji problemem, bowiem jego zażywanie przy plytkich iniekcjach wykonywanych cieńką igłą może być przyczyną powstania ew siniaczków. Problemem jest brak ogólnego dobrostanu. Proponuję odczekać na poprawę stanu zdrowia. Ewa Rybicka

3 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU BOTOKS

Botoks- ile można wykonać korekt?
Miesiąc temu wykonywałam zabieg uniesienia brwi botoksem. Po tygodniu byłam zadowolona z efektu, po czym...
Slowianeczka
Użytkownik wyróżniony
Ostatni komentarz: 8 maj 2021 ·
0
Uwypuklenie po botoksie
Witam, regularnie robie botoks i nigdy nie miałam żadnych powikłań. Tym razem pojawiła się taka "buła" w...
mondor
Ostatni komentarz: 28 kwi 2021 ·
0 1

Oferty

Zobacz wszystkie

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Botoks. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Z całego serca polecam zabieg botoksu w tej klinice! Miałam zmarszczki mimiczne na czole. Zmarszczki wygładzone, brak komplikacji, na pewno powtórzę. Dziękuję zespołowi kliniki za tak wspaniałą atmosferę i opiekę. Serdecznie polecam. Chętnie skorzystam też z innych zabiegów! Oby tak dalej. Do zobaczenia!

Cena 400 zł

Zdecydowałam się na zabieg botoksu ze względu na głębokie zmarszczki mimiczne. Zabieg mi bardzo pomógł i jestem super zadowolona. Wyglądam zdecydowanie młodziej. Wykonałam go w DERMA-MED Kraków. Jak dla mnie profesjonalizm.

Cena 500 zł

Wykonywałam zabieg wstrzykiwania botoksu w centrum Medycznym Magnopere w Krakowie. A sam zabieg wykonała mi lekarz Roma Zielińska i jestem zadowolona. Mam gładką, napiętą skórę przez co wyglądam o wiele młodziej jak i czuje się młodziej. Zabieg przeszedł sprawnie, bez powikłań. Cenię sobie profesjonalizm dlatego polecam tą lekarz jak i centrum medyczne

Cena 1.000 zł

Nad botoksem zastanawiałam się dość długo, przeszkadzały mi zmarszczki na czole i kurze lapki, byłam u znajomej, która prowadzi gabinet, młoda stażem, ale chwalona. Korzystałam u niej z zabiegu oczyszczania wodorowego, i dałam się namówić na botoks. Po 2 tygodniach od drugiego zabiegu, a były 2 w odstępie 2 tygodni, zaczęłam mieć silne bole głowy i tzw. spazmy, (skurcze mięśni w okolicach czoła) i opadnięte górne powieki. Miałam też siniaki po zabiegu. Byłam na konsultacji u lekarza medycyny estetycznej i potwierdził komplikacje, Pani, która mi wykonywała zabieg, stwierdziła, że to możliwy brak magnezu. Odmawia zwrotu pieniędzy, nie zaproponowała rekompensaty ani żadnego zabiegu pomocniczego, chociaż szczerze już bym raczej nie skorzystała. Brak profesjonalizmu. Za pierwszym razem, gdy skonfrotowałam się z nią, twierdziła, że produkt jaki użyła to Botulax, który jest zabroniony w UK, potem, że Azullare. W tej chwili jestem pod opieką lekarza I zastanawiam się nad wytoczeniem procesu Pani, która wykonywała zabieg.

Cena 880 zł

W przeciwieństwie do konkurencji - nie namawia na szereg zabiegów. tylko zaleca te, które spowodują, że będziemy wyglądały na młodsze i odświeżone, a nie zniekształcone! Po nieudanym zabiegu botoksu w popularnej klinice z dużą obawą szukałam kolejnego miejsca na wykonanie zabiegu. Wchodząc do gabinetu, już wiedziałam, że jestem w dobrych rękach. **Efekt idealny. Naturalny!**

Cena 800 zł