• 66 odpowiedzi
 • 8 Lubię to

prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz

Chirurgia dziecięca Warszawa  |  Chirurgia szczękowo - twarzowa Warszawa
Chirurgia dziecięca Warszawa  |  Chirurgia szczękowo - twarzowa Warszawa
Centrum Leczenia Formmed
SILVER BADGE
 • 100% < 1 dnia 2
 • odpowiedzianych pytań czas
  odpowiedzi
  rekomendacje
  kolegów

Kontakt z nami

Rekomendacje (1)

Podziel się swoimi doświadczeniami.

Czy masz osobiste doświadczenia z prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz? Pomóż naszym użytkownikom i napisz o tym.


Doświadczenia pacjentów prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz

Rekomendacje innych lekarzy

Profil - prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz - Chirurgia dziecięca Warszawa  |  Chirurgia szczękowo - twarzowa Warszawa

Członkostwo

Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Członkostwo:

 • PTCD - Polskie Towarzystwo Chirurgów Dziecięcych

O mnie

Prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz jest specjalistą w zakresie chirurgii szczękowej oraz chirurgii dziecięcej. Wykonuje pełen zakres zabiegów ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii wad i zaburzeń rozwojowych twarzy oraz czaszki. Członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgii Dziecięcej (PTChD), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE) oraz europejskiej organizacji Eurocleft zajmującej się zespołowym leczeniem dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia. Pracuje na stanowisku kierownika medycznego w Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Formmed w Babicach Nowych niedaleko Warszawy.

Specjalizacja i preferowany zakres‏ zabiegów

Doskonale znana nie tylko w Polsce, ale także za granicą specjalistka w zakresie operacji redukujących wady i zaburzenia rozwojowe twarzy i czaszki. Wykonuje zabiegi niwelujące rozszczep wargi i podniebienia oraz przeszczepy kości do wyrostka zębodołowego (z korektą nosa lub bez niej). Jest cenioną ekspertką w zakresie korekt porozszczepowych nosa, wargi i przetoki podniebienia oraz faryngoplastyki. Dodatkowo przeprowadza zabiegi urologiczne u dzieci (stulejka, spodziectwo, wnętrostwo) oraz operacje wycinania rozległych znamion skórnych.

Nasz gabinet/klinika

Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Formmed to placówka skupiająca lekarzy o wielu specjalizacjach, której misją jest zapewnienie kompleksowej opieki lekarskiej dzieciom borykającym się z rozmaitymi schorzeniami. W placówce działa między innymi poradnia dermatologiczna, alergologiczna, urologiczna, chirurgiczna, laryngologiczna i stomatologiczna. Dla pacjentów wymagających hospitalizacji jest dostępny szpital, w którym doświadczona kadra przeprowadza szereg zabiegów. 

W ofercie kliniki Formmed znajdują się przede wszystkim operacje rozszczepu wargi i podniebienia autorską metodą opracowaną przez prof. dr hab. n. med. Zofię Dutkiewicz, pozwalającą ograniczyć ingerencję chirurgiczną do dwóch zabiegów i zakończyć leczenie we wczesnym wieku przedszkolnym. W placówce pracują także doświadczeni stomatolodzy i ortodonci, pomagający w korygowaniu ewentualnych wad zgryzu – pozabiegowych lub wrodzonych.

Formmed to również miejsce, w którym wykonuje się zabiegi chirurgiczne. Klinika słynie przede wszystkim z operacji wad wrodzonych i rozwojowych w obrębie twarzy i czaszki oraz zabiegów dziecięcej chirurgii urologicznej – usunięcia stulejki, wnętrostwa czy spodziectwa. 

Warto zaznaczyć, że domeną kliniki jest znakomite podejście do małych pacjentów. Wykwalifikowani lekarze dokładają największych starań, aby wizyta w gabinecie lekarskim nie była stresująca. Podczas zabiegów w znieczuleniu miejscowym małym pacjentom mogą towarzyszyć rodzice. Po operacjach dzieci odpoczywają w ciekawie zaaranżowanych salach pod opieką rodziców i ciągłym nadzorem personelu medycznego.

Wykształcenie i doświadczenie

Prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz jest absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej (obecnie: Warszawski Uniwersytet Medyczny). Po studiach rozpoczęła pracę w Klinice Chirurgii Szczękowej Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1971 roku była zatrudniona w Klinice Chirurgii Dzieci i Młodzieży warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. Od 1998 roku piastowała w tejże klinice stanowisko kierownika Centrum Wad Twarzoczaszki i Chirurgii Endoskopowej, a od 1999 – Kliniki Chirurgii Dzieci i Młodzieży. Od 2011 roku jest związana zawodowo z Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Frommed w Babicach Nowych koło Warszawy.

Jest autorką ponad 250 prac naukowych, publikowanych w prestiżowych czasopismach naukowych – polskich i zagranicznych, oraz współautorką trzech podręczników dla studentów medycyny i lekarzy praktyków. Odbyła wiele staży w klinikach chirurgii dziecięcej, szczękowej i plastycznej w Niemczech, Szwajcarii, Meksyku oraz Stanach Zjednoczonych. Jest twórcą wielu innowacyjnych metod leczenia pozwalających skrócić czas operacji i ilość zabiegów. Swoim dorobkiem zawodowym udowadnia, że leczenie wad wrodzonych może być zakończone w wieku 2-3 lat tak, aby dziecko nie pamiętało swojej odmienności.

Konsultacje

Adres e-mail:

formmed@formmed.com.pl

Godziny:

Poniedziałek-czwartek: 7:30-21:00

Piątek: 7:30-20:00

Sobota: 9:00-15:00

Media społecznościowe:

Nasze zdjęcia

Lekarze & Miejsce pracy

Pokaż więcej Pokaż mniej

Zabiegi

Info Ceny od* Ilość przeprowadzanych zabiegów rocznie Możliwość opłat ratalnych
Chirurgia ręki Tak
Dermabrazja 100 Tak
Korekcja blizn 25 Tak
Korekcja nosa (Operacja nosa) Z 7 950 zł 25 Tak
Korekcja uszu (Otoplastyka) Tak
Obrzezanie Tak
Operacje korekcyjne i naprawcze stopy Zrośnięte palce stóp Z 5 800 zł 10 Tak
   Zrośnięte palce stóp Z 5 800 zł 10 Tak
Rozszczep podniebienia (rozszczep wargi) Z 7 800 zł 150 Tak
Usuwanie znamion, brodawek, włókniaków i zmian skórnych Tak
Wady wrodzone dłoni i rąk Z 3 350 zł 10 Tak

Pokaż więcej Pokaż mniej

U nas można płacić kartą platniczą

Uwaga

 • Podane ceny są orientacyjne.
 • Skontaktuj się z lekarzem by uzyskać więcej informacji.

Artykuły

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP
25.05.2018

Terapia regeneracyjna z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową...

Kontakt z nami

Adresy

Chirurgia dziecięca Warszawa  |  Chirurgia szczękowo - twarzowa Warszawa
Adres
Warszawska 197 d
05-082 Warszawa
Babice Nowe
Polska

 • 100% < 1 dnia 2
 • odpowiedzianych pytań czas
  odpowiedzi
  rekomendacje
  kolegów