dr n. med. Łukasz Szczygieł

dr n. med. Łukasz Szczygieł

Brak opinii
Dodaj opinię
Szparagowa 19, Gliwice, Śląskie Zobacz mapę
Odpowiada w 72 godziny
dr n. med. Łukasz Szczygieł
dr n. med. Łukasz Szczygieł
Brak opinii

Informacje

 • 729 wizyt na profilu

Dr n. med. Łukasz Szczygieł jest specjalistą chorób naczyń: angiologiem, flebologiem (posiada certyfikat PTF, czyli Polskiego Towarzystwa Flebologicznego) i specjalistą chorób wewnętrznych. Należy do Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Prowadzi własną specjalistyczną praktykę lekarską w Bytomiu, a oprócz tego przyjmuje w wielu innych klinikach na terenie Śląska.

Specjalizuje się w konsultacjach naczyniowych i internistycznych, zajmuje się kompleksowym leczeniem wszystkich typów chorób układu żylnego. Jako specjalista flebolog oferuje małoinwazyjne zabiegi leczenia niewydolności żylnej i najbardziej nowoczesne techniki usuwania żylaków. W dziedzinie angilogii zajmuje się kompleksową diagnostyką naczyń: tętniczych, żylnych i limfatycznych.

Dr n. med. Szczygieł stara się traktować swoich pacjentów jak najbardziej indywidualnie i nikogo nie pozostawić bez pomocy. Szuka najlepszych, najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązań medycznych. Do problemu chorób sercowo-naczyniowych pochodzi w sposób holistyczny, biorąc pod uwagę wszelkie możliwe przyczyny i aspekty.

Dr n. med. Łukasz Szczygieł prowadzi Specjalistyczną Praktykę Lekarską, w której stosuje nowoczesne techniki usuwania żylaków, a także inne zabiegi lecznicze i diagnostyczne z zakresu chorób krążenia. Swoich pacjentów przyjmuje w wielu różnych gabinetach medycznych na Śląsku.

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2006 roku obronił pracę doktorską pt. „Zawartość antymonu i bizmutu w złogach pęcherzyka żółciowego mieszkańców województwa śląskiego". W rok później uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych (2007). Specjalizację z zakresu angiologii realizował w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, pracując w Klinice Chirurgii Naczyń, Ogólnej i Angiologii pod kierownictwem konsultanta krajowego, Profesora Krzyszofa Ziaji (2012).

W roku 2013 zdobył certyfikat umiejętności Polskiego Towarzystwa Flebologicznego w dziedzinie flebologii (odnowiony w 2015 r.).

Data uzyskania uprawnień:

 • 2007

Ukończone specjalizacje:

 • Choroby wewnętrzne
 • Vnitřní lékařství

Członkostwo:

 • Inne:
 • Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne PTU
 • Inne:
 • Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne PTU

Pierwsza wizyta gratis:

 • Nie

Cena konsultacji:

 • 100

Ułatwienia płatnicze:

 • Płatność w ratach

Usługi

Medycyna estetyczna

Chirurgia plastyczna

Zdjęcia (1)

dr n. med. Łukasz Szczygieł udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!

Odpowiedzi na pytania (6)

Trzeci zabieg skleroterapii a ciąża
Odpowiedź specjalisty · 30 lis 2015

Polidokanol używany do skleroterapii w ciągu sekund jest wiązany z albuminami krwi i ustaje jego aktywne działanie. Z tego względu zamykanie dużych pni naczyniowych nie zawsze się udaje bez uprzedniego zmniejszenia średnicy leczonej żyły za...

Czytaj więcej
dr n. med. Łukasz Szczygieł udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!