Crystalys

Wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia
zmarszczki, wypełnianie zmarszczek, wypełniacze, bruzdy, bruzda nosowo-wargowa, zabiegi odmładzające, modelowanie nosa, wypełnianie kości policzkowych
crystalys

crystalys

Celującym w problem: utraty jędrności, widocznych zmarszczek i regeneracji pozbawionej witalności skóry, jest preparat Crystalys. Hydroksyapatyt wapnia, którego działanie polega na natychmiastowym wypełnieniu ubytków w skórze. Crystalys wiąże się z tkanką i stymuluje skórę do odbudowy, przywracając jednocześnie twarzy właściwy owal i proporcje.

Jakie działanie wykazuje zabieg z wykorzystaniem Crystalys?

Holistyczne podejście w medycynie estetycznej pozwala spojrzeć na nasz organizm, jako na spójną całość, podkreślając istotę profilaktyki w przeciwdziałaniu procesom starzenia. Nie od dziś wiemy, że to, co jemy, jaki tryb życia prowadzimy ma zbawienny lub zgubny wpływ na naszą młodość. Wszystkie procesy możemy kontrolować, zatrzymać, a nawet odwrócić, decydując się na zabiegi preparatami zgodnymi biologicznie, tzn. takimi, które występują w naszym ciele.

crystalys 3

Ważne, by zabiegi medycyny estetycznej dawały już nie tylko efekt natychmiastowy, dostrzegalny bezpośrednio po zabiegu, ale także działać po czasie, wpływając na odnowę tkanek i ich regenerację.

Takie działanie wykazuje zabieg z wykorzystaniem preparatu Crystalys, który po podaniu stymuluje w skórze produkcję własnego kolagenu. Zabieg daje natychmiastową korekcję i bardzo naturalny efekt wypełnienia, a przez kilka kolejnych miesięcy zauważalna jest stopniowa poprawa jakości skóry.

Hydroksyapatyt wapnia nie jest nowością i medycyna kliniczna zna go od ponad 20 lat. Jego działanie widocznie zmniejsza zmarszczki i ubytki objętości, objawiające się efektem zapadniętej twarzy, podawany w niewielkich dawkach ujędrnia i uelastycznia skórę. Jest materiałem w pełni kompatybilnym, naturalnie występuje w naszych zębach i kościach.

Wskazania do zabiegu

  • modelowanie policzków
  • zagęszczenie skóry
  • modelowanie okolic linii żuchwy
  • modelowanie dłoni
  • likwidacja bruzd nosowo-wargowych
  • likwidacja zmarszczek tzw. "marionetkowych"
  • niechirurgiczna plastyka nosa
  • nowe wskazanie to poprawa napięcia wewnętrznej części ramion i ud

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Zaleca się jednak, by przygotować skórę do iniekcji podobnie, jak w przypadku każdego zabiegu (unikać ekspozycji na słońce przed zabiegiem i po nim również, nie planować wykonywania zabiegu po antybiotykoterapii i w przebiegu trwającej infekcji, poinformować lekarza o zażywanych lekach).

crystalys2

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem Emla. Preparat może być podawany przy użyciu igły lub za pomocą kaniuli na dwa sposoby: śródskórnie i podskórnie. Zawarte w nim mikrosfery, umieszczone zostały w żelowym nośniku, który dzięki swojej gładkiej strukturze, niweluje ryzyko przemieszczania się cząsteczek. Drobinki podane w leczone miejsce tworzą szkielet, który umożliwia wzrost kolagenu w okresie kilku miesięcy od zabiegu – zapewniając gładki i naturalny wygląd skórze. Produkt ten jest biozgodny i nie uczula.

Czas trwania zabiegu

Ok. 20-30 min. – w zależności od partii ciała.

Rekonwalescencja

Zabieg z wykorzystaniem Crystalys, niesie niewielkie zmiany w obrębie obszaru poddawanego działaniu preparatu. Crystalys przeszedł niezależne badania kliniczne oceniające parametry bezpieczeństwa, po użyciu obrzęk popodaniu był zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku innych wypełniaczy.

Po zastosowaniu Crystalys nie zanotowano żadnych przypadków ziarniaków, guzków, martwicy, zakażeń czy uczulaeń innego typu. Biomateriał w składzie preparatu całkowicie wyklucza pozabiegowe reakcje alergiczne, jest biozgodny, samoistnie rozdysponowuje się w skórze tworząc konstrukcję pod nowo powstały kolagen.

Efekty zabiegu

Crystalys wykazuje dwuetapowe działanie. Żel zawarty w preparacie natychmiast wypełnia i wiąże się z tkanką, a hydroksyapatyt wapnia tworzy w tkankach „rusztowanie”, który stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu, regeneruje, wygładza skórę dając naturalny efekt. Odmładzające efekty zabiegu Crystalys utrzymują się od 1,5 do 2 lat.

crystalys 1

Zalety zabiegu

Crystalys jest substancją ma działanie regenerujące, co za tym idzie nie powoduje nienaturalnego efektu wypełnienia

Crystalys wypełnia i liftinguje leczone miejsce

długoterminowe działanie polega na wzmożonej produkcja i akumulacja nowego

kolagenu pod wpływem podanych substancji

nie działa uczulająco

materiał samoistnie rozpuszcza się w skórze

nie niesie ryzyka powikłań i zmian w obrębie skóry, jak w przypadku wypełnień substancjami syntetycznymi

nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności

Przeciwskazania do zabiegu z użyciem Crystalys

ciąża, okres karmienia piersią

choroby autoimmunologiczne

cukrzyca

tendencje do powstawania bliznowców

aktywne zakażenia okolicy zabiegu

choroba nowotworowa

Autor: Dr Iwona Radziejewska-Choma