Ultherapy®

Aparat ultradźwiękowy pozwalający na nieinwazyjne odmładzanie skóry
odmładzanie, zmarszczki, odmładzanie dekoltu, odmładzanie szyi, anti-aging
Ultherapy®

Ultherapy®

Ultherapy jest urządzeniem marki Merz Pharmaceuticals, które zostało opracowane w celu przywracania twarzy młodzieńczego wyglądu. Jest przełomowym rozwiązaniem, służącym nieinwazyjnemu liftingowi twarzy, w szczególności poprawie wyglądu policzków, brody i podbródka, szyi czy okolic brwi i oczu.

Ultherapy opiera się o wykorzystanie ultradźwięków, które mają dwojakie zadanie. Wyemitowane przez specjalną głowicę, umożliwiają obrazowanie tkanki podskórnej, dzięki czemu lekarz może precyzyjnie określić miejsce, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg. Skupienie fal ultradźwiękowych w precyzyjnie wybranym miejscu i na dokładnie dobranej głębokości, umożliwia pobudzenie w tym miejscu naturalnych procesów regenerujących. W efekcie działania fal następuje bowiem poprawa struktury włókien kolagenowych i następuje obkurczanie oraz ujędrnianie skóry.

Zastosowanie Ultherapy umożliwia przeprowadzenie nieinwazyjnego liftingu, który odznacza się taką samą skutecznością, jak tradycyjny lifting przy użyciu skalpela. Jednocześnie, wykorzystanie ultradźwięków jest metodą w pełni bezpieczną i nieinwazyjną. Przekłada się to na uzyskanie efekt ujędrnienia i napięcia skóry bez powstawania siniaków czy opuchlizny, blizn czy choćby nakłuć. Zabieg najczęściej wykonywany jest na twarzy, a jego efekty widoczne są już po jednym liftingu. Dzięki temu metoda odznacza się niezwykłą szybkością, przy jednocześnie sługi utrzymujących się efektach (minimum 24 miesiące).

Na koniec warto dodać, iż Ultherapy otrzymało europejski znak CE oraz amerykański certyfikat FDA, które poświadczają, że jest to bezpieczna i w pełni akceptowana metoda nieinwazyjnego liftingu.