Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Brzuch po ciąży - wystarczą ćwiczenia czy potrzebna operacja?

Monika33 · Utworzono: 22 maj 2019 · Zaktualizowano: 29 maj 2019

Witam Jestem 5 tygodni po cesarskim cięciu. W ciąży miałam wielowodzie i dziecko wazylo 4,5 kg. Koło pepka miałam przepukline. Pozostał mi bardzo duży brzuch. Czy rozejscie mięśni w takim wypadku da się wycwiczyc czy niezbędna jest operacja. Do jakiego lekarza mam się udać na konsultacje?

5 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr n. med. Tadeusz Witwicki

  Najlepsza odpowiedź
  23 maj 2019 ·

  316 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  Niezbędna jest operacja. Prawdopodobnie nie wystarczy samo zeszycie rozstępu w kresie białej, ale konieczne będzie włożenie siatki pod mięśnie i zeszycie rozstępu celem wzmocnienia ściany brzucha. Jednocześnie można zaopatrzeć Pani przepuklinę pępkową. Prawdopodobnie trzeba też będzie usunąć nadmiar skóry pomiędzy pępkiem a spojeniem łonowym.
  Celem ustalenia szczegółów operacji, konieczna konsultacja ze specjalistą chirurgii plastycznej, który wykonuje takie zabiegi.
  Pozdrawiam,
  T.Witwicki
  www.drwitwicki.pl

 • ClinicForYou

  29 maj 2019 ·

  275 odpowiedzi

  Witam,
  Na tym etapie również zalecamy ćwiczenia mięśni brzucha, natomiast jeśli nie zauważy Pani rezultatów po 3/4 miesiącach zalecamy konsultację u specjalisty chirurga plastycznego.
  Pozdrawiamy

 • Mandala Beauty Clinic

  23 maj 2019 ·

  43 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  Zapraszamy na konsultację do Kliniki Mandala aby omówić możliwość kwalifikacji do zabiegu. Pierwszy wolny termin konsultacji u Dr. Andrzeja Bieleckiego to 28.05.2019 na godzinę 12:30. Od momentu konsultacji do zabiegu Klinika potrzebuje około 2 miesiące na znalezienie terminu na zabieg.
  W celu rezerwacji terminu proszę o kontakt z recepcją Kliniki Mandala 618330881.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam,
  Dr Samir Ibrahim

 • Dr. med. Jaroslaw Tribull-Potapczuk

  23 maj 2019 ·

  238 odpowiedzi

  Dobre pytanie. Z zalaczonych zdjec wynika, ze glowna przyczyna tej formy brzucha u Pani jest rozciagniecie warstwy miesniowej sciany brzusznej (Kugelbauch). Ta sprawa moze faktycznie dac sie znacznie przez odpowiednie cwiczenia poprawic. Pytanie jest, jak zachowaja sie przy tym inne warstwy, przede wszystkim warstwa skorna. Oder tego zalezy glownie pozniejsza rada, co dalej najlepiej z tym zrobic, aby obecna sytuacje jak najbardziej do stanu przedciazowego zblizyc.
  Mam nadzieje, ze ta skromna wypowiedz troche Pani pomogla. Jezeli ten temat bardziej Pania interesuje, to moze napisac do mnie przez link na Forum albo bezposrednio na "info@dr-tribull.de".
  Pozdrawiam
  Dr. Tribull

 • Dr Bartłomiej Zoń

  23 maj 2019 ·

  925 odpowiedzi

  Dzień dobry.
  Na tym etapie polecam Pani ćwiczenia izometryczne brzucha (to nie są tzw. "brzuszki"). Za ok. 3 miesiące proszę się udać do specjalisty chirurga plastyka na konsultację - być może będzie potrzebna operacja. Więcej informacji może Pani znaleźć na mojej stronie internetowej chirurgplastyk. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.
  Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.