Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!
mija774766

Jaki zabieg wybrać?

Mija774766 · Utworzono: 24 lip 2019 · Zaktualizowano: 29 lip 2019

Witam, proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniej kuracji na moja skore twarzy. Miałam już robiony 3x zabieg dermapenem i kilka razy mezoterapie igłowa aby wypłacić blizny po ospie jak i innych urazach na twarzy oraz wypłacić zmarszczki głównie w okolicy oczu. Mam 28lat kiedyś dużo korzystałam z solarium, stad pewnie teraz taki stan mojej skory, cienka sucha z widocznymi zmarszczkami mimicznym. jaki zabieg byłby dla mnie najbardziej odpowiedni?? Tyle tego jest ze nie wiem co wybrać :(

4 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr Iwona Radziejewska-Choma

  Dr Iwona Radziejewska-Choma

  Najlepsza odpowiedź
  25 lip 2019 ·

  326 odpowiedzi

  Dzień dobry.
  Zgadzam się z Dr Kupczyńską, ze z problemem blizn najlepiej radzi sobie laser frakcyjny CO2 najlepiej w połączeniu z zabiegami osoczem bogatopłytkowym. Tego typu zabieg można bezpiecznie zastosować również w celu pogrubienia cienkiej skóry powieki dolnej i górnej. Przy skórach naczyniowych doskonałym rozwiązaniem zarówno przy leczeniu blizn, jak i działania antiaging, jest RF mikroigłowy. Proszę jednak pamiętać, że o doborze odpowiedniej terapii powinien zdecydować lekarz podczas bezpośredniej konsultacji i na podstawie oceny Pani skóry.
  Na pewno bardzo istotne jest to, by unikać opalania, ponieważ utrwala to tylko Pani blizny oraz zmienia strukturę kolagenu i elastyny w skórze.
  Pozdrawiam
  Iwona Radziejewska

 • BONA DEA Medycyna Estetyczna

  BONA DEA Medycyna Estetyczna

  29 lip 2019 ·

  127 odpowiedzi

  Dzień dobry,

  Takiej rady nie da się poważnie mówiąc udzielić nie widząc Pani i kondycji tkanek miękkich twarzy. Konsultacja powinna być zrobiona osobiście u lekarza.

  Z poważaniem
  lek.med.Małgorzata Ornatowska

 • KształtoSfera

  KształtoSfera

  25 lip 2019 ·

  26 odpowiedzi

  Proponuję zainteresować się zabiegami DeAge - to izolowane mikroigły RF. Silna i równomierna regeneracja skóry na całej jej grubości daje b.dobre rezultaty. Każdy zabieg to 3 "przejścia" na 3 różnych głębokościach. Efekt widać już po 1 zabiegu.

 • dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  25 lip 2019 ·

  445 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  bez osobistej konsultacji nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie zabiegi będą dla Pani najbardziej optymalne. Sądząc po opisie, moim Pacjentom z podobnymi oczekiwaniami oraz problemami, proponuję serię zabiegów laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2, uzupełnioną o mezoterapię, dobraną do potrzeb skóry. Jeśli zmarszczki wokół oczy wynikają z aktywności mięśni, często pomocny jest delikatny zabieg z użyciem toksyny botulinowej (tzw. baby Botox). Proszę pamiętać o ogromnej roli stosowania codziennej, bezwzględnej ochrony przeciwsłonecznej. Korzystanie z solarium zdecydowanie odradzam.
  Z pozdrowieniami,
  dr n. med. Diana Kupczyńska
  specjalista chirurgii ogólnej
  lekarz medycyny estetyczne, flebolog
  Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.