Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!
monique

Zdjęcia przed-po zabiegach medycyny estetycznej

Monique · Utworzono: 2 wrz 2018 · Zaktualizowano: 25 paź 2019

Dzień dobry, Dlaczego lekarze medycyny estetycznej nie wstawiaja zdjec swoich prac przed i po? Korzystam z medycyny estetycznej ostatnio dosc często, chcialabym znalezc lekarza w Warszawie, ale musze tez widzieć jakich efektów mogę sie spodziewać. Jestem stałym bywalcem instagrama i jak widzę tylko kosmetolodzy reklamują sie, a ja szukam lekarza. Juz nie chodzi o wstawianie całej twarzy, ale częściowo np: ust, żuchwy, brody itp. W Warszawie jest bardzo duzo lekarzy, a wiele osób ma problem kogo wybrać, bo nie wiadomo czego sie spodziewać i do kogo sie udać.

4 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr. Marek Kacki MD

  Dr. Marek Kacki MD

  25 paź 2019 ·

  155 odpowiedzi

  Jest wiele powodów dla którego lekarze publikują znacznie mniej zdjęć niż inni. Pomijając różnice związane z krajem, w typowej praktyce medycyny estetycznej lekarze zamieszczają "przed" i "po" zdjęcia głównie w początkowej fazie rozwoju jako jeden z możliwych elementów reklamy, nie rzadko publikując zdjęcia nie-swoje . W miarę rozwoju praktyki coraz większa ilość pacjentów nie pozwala czasowo na robienie i publikacje zdjęć aż "przed" i "po" zdjęcia przestają być cześcią codziennej praktyki.
  Można to rozważac z wielu stron, od pragmatycznej do etycznej. Nie ma innej specjalizacji w medycynie gdzie zdjęcia pacjentów stanowią reklamę. W żadnej też specjalizacji nie ma reklam lub wizualnego marketingu. Jak więc to wygląda z punktu widzenia etyki lekarskiej? Dr. Patrick Tracey, Chirurg Plastyczny z Irlandii, jest jednym z członków komisji której powierzono zadanie stworzenia “regulaminu” dla lekarzy medycyny estetycznej obejmującego wszystkie kraje unii. Jednak gdy tylko padły propozycje znacznego ograniczenia samoreklamy burza sprzeciwu lekarzy spowodowały usuniecie tej inicjatywy. Chodziło tu głównie o weryfikacje autentyczności nie tylko zdjęć ale również "zasług" lekarzy pojawiających się na ich stronach; a wiec stwierdzeń jak “znany”, “uznany”, “pierwszy w..”, “renomowany”, “jeden z pierwszych” , “prestiżowy” itd.
  Wiąże się to z innym istotnym i wszechobecnym problemem prezentowania zdjęć które, delikatnie ujmując, nie odzwierciedlają faktów. Chodzi tu o naszą niedo

  czytaj więcej
 • KształtoSfera

  KształtoSfera

  6 wrz 2018 ·

  26 odpowiedzi

  zdaniem wielu użytkowników Iustngram me jest najlepszym miejscem na zdjęcia przed i po , dlatego wiele gabinetów publikuje je tylko na swoich stronach www (u nas znajdzie je Pani przy każdym produkcie)

 • dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  4 wrz 2018 ·

  445 odpowiedzi

  Na podstawie osobistej konsultacji, po nawiązaniu satysfakcjonującej relacji lekarz-pacjent. Część Pacjentów wspomaga się także opiniami o lekarzu, m. in. na tym portalu, oraz rekomendacjami znajomych i rodzin. Poza tym nawet spektakularne zdjęcia "przed i po" nie gwarantują, że akurat u Pani efekt będzie równie dobry.
  Z poważaniem,
  lek. Diana Kupczyńska.

 • dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  3 wrz 2018 ·

  445 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  bo większość pacjentów nie zgadza się na publikacje wizerunku. Oczywiście zdarzają się osoby, które wyrażają na to zgodę, ale zazwyczaj w ograniczonym zakresie. Poza tym lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska, a Panie kosmetyczki nie.
  Pozdrawiam,
  lek. Diana Kupczyńska
  lekarz medycyny estetyczne, flebolog
  Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.