Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!
monik831592

Botoks - dolna część twarzy (linie marionetki, broda)

Monik831592 · Utworzono: 15 wrz 2019 · Zaktualizowano: 21 paź 2019

Witam, szukam sprawdzonego lekarza, który ma doświadczenie w podawaniu botoksu w dolną część twarzy tj. linie marionetki i brodę. Wiem, że to zabieg mniej popularny niż np. czoło, dlatego obawiam się efektów ubocznych w postaci podania za dużej ilości toksyny, a co za tym idzie opadnietych kącików ust na stałe. Czesto nieświadomie napinam mięśnie obniżające kąciki ust, nawet jak się uśmiecham to kąciki ciągną w dół zamiast do góry, taki efekt ,bitch face'. Chciałabym to zniwelować, polećcie proszę dobrego specjalistę, najlepiej z Poznania, któremu taki zabieg nie jest obcy?

3 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr. Marek Kacki MD

  Dr. Marek Kacki MD

  21 paź 2019 ·

  155 odpowiedzi

  Botox, jak i rownież każda neurotoksyna dostępna w danym kraju, przynosi bardzo często pożądane rezultaty u odpowiednich kandydatów. Najważniejsze w dolnej części twarzy to zrozumienie nie tyle jak dany mięsień odpowie na Botox ale jak odpowiedzą mieśnie opozycyjne. Pierwęze zdjęcie jakie Pani dostarczyła jest zgodne jeśli chodzi o DAO i Mentalis. Zaznaczone jednak dwa miejsca nie są jednak miejscami podania Botox choć można je także użyć w dla innego efektu. Jeśli chodzi o drugie zdjęcie to wnioskuje ze intencją jest użycie Botox w miejscach częściowego przyczepu mięśni Risorius oraz Platysma. Jeśli taki jest zamiar to dwa zaznaczone miejsca rownież nie są miejscami na Botox.
  Jest wiele metod wstrzykiwania neurotoksyn w okolice które Panią interesuja. Np. w DOA można wstrzyknąć Botox glęboko w jego przyczep do kości szczęki dolnej, a jest to metoda najczęściej używana, lub wykorzystać zmieniającą się jego glebokość i wstrzyknąc Botox w jego dolnej jak i górnej częsci w pobliżu kąta ust. Oczywiscie dawki w tym przypadku są bardzo rożne zależnie od miejsca wstrzyknięcia. Jeśli chodzi o Mentalis to, jak Pani zaznaczyla na zdjeciu, można podać Botox w trzech lub dwóch miejscach. Inaczej jest z Risorius i Platysma. Tu podać można w jednym, kilku lub nawet kilkunastu punktach ich przyczepów w bardzo małych dawkach wstrzykując doskórnie. Tu, "małe" dawki to 1/4 do 1/2 jednostki w każdym punkcie wkłucia.
  Na koniec gratuluję wnikliwości! Idealną sytuacją, według mnie, byłoby aby ka

  czytaj więcej
 • ClinicForYou

  ClinicForYou

  17 wrz 2019 ·

  514 odpowiedzi

  Witam,
  Zapraszamy na konsultację do naszej kliniki we Wrocławiu bądź do kontaktu mailowego.
  Pozdrawiamy serdecznie,
  Clinicforyou

 • Dr Bartłomiej Zoń

  Dr Bartłomiej Zoń

  16 wrz 2019 ·

  1352 odpowiedzi

  Dzień dobry.
  W tej okolicy można przemyśleć tzw. mezobotoks, ewentualnie klasyczny botoks podawany w mięsień obniżacz kąta ust (tylko nie w mięsień obniżacz wargi dolnej), ewentualnie klasyczny botoks w mięsień żwacz. Dla doświadczonego lekarza medycyny estetycznej to nie problem - stąd proszę wybierać tylko duże, renomowane kliniki medycyny estetycznej.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.