Jak walczyć ze skutkami ubocznymi? Jak wspomóc organizm?

Jak walczyć ze skutkami ubocznymi? Jak wspomóc organizm?

Martjuuuu  |  Gość  |  mazowieckie
Chciałabym dowiedzieć się od osób, które zmagały się lub ciągle się zmagają ze skutkami ubocznymi po podaniu botoksu o suplementy diety, leki, zabiegi które pomogły w tej walce!
Sama miałam podany botoks na bruksizm, niestety po 10 dniach u mnie wystąpił okropny grymas na twarzy z którym borykałam się 4 miesiące, do tego zmienił się owal twarzy, niestety niekorzystnie. Oczywiście decyzja była podjęta spontanicznie. Aktualnie jestem 5 miesięcy po zabiegu i widzę poprawę, jednak chciałabym jakoś wspomóc swój organizm w powrocie do stanu sprzed zabiegu. Mam tutaj na mysli jakies suplementy które wspomagają regenrację układu nerwowego, oczyszczenie z toksyn.

Osobiście sama suplementuję się aktualnie chlorellą oraz spiruliną- nie jem mięsa i to chyba najlepszy sposób na pozyskanie wit B12. Również piłam dużo herbatek z pokrzywy.
Niestety nie miałam możliwośći konsultacji z lekarzem, ponieważ 2 tygodnie po podaniu botoksu się wyprowadzałam do ciepłego miejsca, co pdobno też miało skrócić trwałość.

Wracam w maju, na kilka dni, więc może jakieś zabiegi, i lekarzy możecie polecić w Warszawie, Trójmieście najlepiej?

Pozdrawiam gorąco!
Dr Bartłomiej Zoń  |  Basic member  |  Chirurgia Plastyczna  |  Warszawa
  • 1019 odpowiedzi
  • 232 Lubię to
Dzień dobry.
Jeśli chodzi o leki wspomagające funkcję układu nerwowego, to są one domeną Specjalistów Neurologów. Takim lekiem jest np. ALA-NERV.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej
BONA DEA  |  Premium member  |  Kraków
  • 134 odpowiedzi
  • 38 Lubię to
Witam,
efekt jaki Pani opisuje nie jest winą toksyny botulinowej tylko lekarza, który ją nieumiejętnie podał. 99,9% powikłań po podaniu toksyny botulinowej jest spowodowane niewłaściwym jej podaniem. Bzdurą jest, że efekt minie gdy Pani pojedzie w ciepłe miejsce. Metabolizm toksyny botulinowej trwa trzy doby i wtedy gdyby Pani poddała się ekspozycji na ciepło to efekt zabiegu byłby słabszy. Późniejsza ekspozycja na ciepło owszem skraca efekt przy mięśniach mimicznych, a żwazce do takich nie należą. Efekt minie po 6-8 tygodniach. Następnym razem proszę udać się do doświadczonego lekarza.
Pozdrawiam, lek.med. Małgorzata Ornatowska
Ina54  |  Gość  |  mazowieckie
  • 1065 odpowiedzi
  • 408 Lubię to
Szacunek dla p.Doktor, pierwszy raz zdarzyło się, że lekarz napisał wprost i wyraźnie, że przykre efekty podania botuliny to wina nieumiejętnego podania botoksu przez lekarza. Ja piszę to zawsze, sama też doświadczyłam następstw źle podanej botuliny, ale od lekarza, który to zrobił usłyszałam tylko, że takie mogą być następstwa i, że to minie.
Jeszcze raz wyrazy szacunku
Ina54  |  Gość  |  mazowieckie
  • 1065 odpowiedzi
  • 408 Lubię to
Tylko czas i gimnastykowanie szczęki Ci pomogą. Żadna dieta nie ma na to wpływu a już zwłaszcza tak nienaturalna czyli bezmięsna.
Ty naprawdę wierzysz w to oczyszczanie organizmu z toksyn? Gdybyś miała toksyny w organiźmie to tylko na oddziale intensywnej opieki by Ci pomogli.

Więcej opinii na ten temat

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy