Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Pogorszenie wzroku, brak ostrości obrazu

Ewa883464 · Utworzono: 9 mar 2020 · Zaktualizowano: 13 mar 2020

Witam, miesiąc temu miałam wstrzykniety botoks w czoło, lwia zmarszczka i po tygodniu zaczęły dziać się dziwne rzeczy... Straszny ból w okolicy potylicy promieniujacy w cześć skroniowa, wymioty, ciężka głowa, mrowienie kończyn, opadła delikatnie jedna powieka (prawa) i utrata ostrości w lewym oku... Najbardziej dokucza mi na dzień dzisiejszy brak ostrości i moje pytanie czy jest szansa że to minie?

3 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
  • Dr. Marek Kacki MD

    13 mar 2020 ·

    156 odpowiedzi

    Zdecydowanie konsultacja neurologiczna jest tu konieczna. Jeżeli badanie wykluczy jakikolwiek proces neurologiczny, rozważyć będzie trzeba efekt Botoxu. Pierwsza rzecz która najprawdopodobniej Pani zauważy to komentarze że objawy te nie mogą być spowodowane Botoxem. Otóż mogą. Coraz więcej danych wskazuje na możliwość długotrwałego i specyficznego zespołu powodującego te, jak i wiele innych, objawów miejscowych jak i oddalonych od miejsca wstrzyknięcia oraz systemowych. Nie jest to częste i od wielu lat emfatycznie zaprzeczane jako niemożliwe. Jednak, w obecnej chwili, wizyta u neurologa jest najważniejsza więc rozważanie na ten temat są przedwczesne.
    Pozdrawiam!

  • Klinika ELITE - Centrum Laseroterapii

    11 mar 2020 ·

    361 odpowiedzi

    Witam,
    proszę skonsultować problem z neurologiem.
    Pozdrawiam

  • Dr Jerzy M. Chęciński

    10 mar 2020 ·

    1343 odpowiedzi

    Witam,

    Proponuję udać się na wizytę do neurologa, który wyjaśni Pani problem.

    Pozdrawiam

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.