Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Korekcja niesymetrycznych ust

Anonim
anniee
Łódź · Utworzono: 6 lis 2019 · Ostatnia odpowiedź 12 lis 2019

Witam, mam problem z tym, ze lewa strona górnej wargi bardziej mi opada (na zdjęciach prawa- odbicie lustrzane) , widać to przy uśmiechu oraz nawet przy zamkniętych ustach. Może nie jest to aż tak zauważalne, ponieważ wydaje mi się, że nie ma jakiejś dużej dysproporcji, ale chciałabym sie tego pozbyć. Powiekszalam raz usta i myślałam, ze zostanie to zauważone przez osobę wykonująca zabieg ale nic z tym nie zrobiła. Przy zamkniętych ustach widać ze ta prawa strona górnej wargi nie kontaktuje się z dolna. Czy można w jakiś sposób to wypełnić i ile ml kwasu było by potrzebne ?

19 komentarzy

Reklama
  • Anonim

    Anonim

    12 lis 2019

    Spokojnie, 1 ml to prawie nic, po większej ilości też nic się nie dzieje

  • Anonim
    anniee
    12 lis 2019

    Ostatnio byłam na zabiegu który ma przyspieszać wchłanianie kwasu -pelleve bo szczerze mówiąc chciałabym stare usta- były mimo wszystko najbardziej symetryczne itd.

  • Anonim
    anniee
    12 lis 2019

    Już i tak raz powiekszalam i szczerze żałuje. :/ nie korygowałam asymetrii ale lekko je powiększyłam-1 ml. Mam pytanie czy jeśli to się wchłonie skóra ust będzie jakoś rozciągnięta? :/ czy 1 ml jest mało „inwazyjny”.

  • Anonim
    effi51
    11 lis 2019
    Najlepszy komentarz

    Ja chyba muszę do okulisty, bo widzę tylko piękne, pełne usta młodej, ślicznej kobietki. Anniee, pomyśl dobrze, czy warto kombinować przy czymś, co jest tak ładne. A wierz mi, że najgorzej zacząć.
    Pozdrawiam i życzę mądrych przemyśleń.

  • Dr. Marek Kacki MD

    Dr. Marek Kacki MD

    8 lis 2019

    Jeśli w grę wchodzi Botox (jeżeli jest używany w odpowiednich dawkach i wstrzyknięty jest w odpowiednich miejscach jest zdecydowanie jeden z najbezpieczniejszych leków jakie są w użyciu) to, dla informacji, aby obniżyć stronę górnej wargi Botox wstrzykuje się w głównie w jeden mięsien po każdej stronie - LLSAN - Levator Labii Superioris Alaeque Nasi - w tłumaczeniu: mięsień unoszący wargą górną oraz skrzydełka nosa. Przebiega on wzdłuż nosa. Ponieważ mięsień ten podnosi wargę górną Botox osłabia ten mięsień i w czasie śmiechu górna warga nie unosi się tak wysoko jak przed Botoxem. Dla większego efektu można rõwnież wstrzyknąć bardzo małą dawkę w jeden z sąsiednich mięśni.
    Aby unieść kąt ust Botox jest wstrzykiwany do mięśnia po danej stronie - DAO - Depressor Anguli Oris - mięsień obniżający kąt ust. Osłabiającten mięsień Botoxem kąt ust unosi się. W obu przypadkach efekt zależy od dawki. W każdym jednak przypadku dawki są bardzo małe.
    Aby usta przylegały do siebie spontanicznie dolna warga w stanie naturalnym stanowi dobrze dopasowane "siodło do wargi górnej. Górna zaś warga posiada pewną krzywiznę która doskonale "pasuje" do wargi dolnej. Niestety, bardzo często się zdarza że krzywizny te nie są modelowane przy wstrzyknięciu wypełniacza. Powodem jest albo zbyt duża jego ilość albo wstrzykiwanie wypełniacza w każdą część wargi, często od kąta do kąta. Powoduje to załamanie się kształtu ust i nienaturalny wygląd. Ponadto, jak sobie można łatwo wyobrazić, zbyć duża ilość wstrzykniętego wypełniacza bez ukształtowania środkowej części wargi górnej powoduje znaczne zgrubienie i sztywność po każdej jej stronie a środek robi się względnie wklęsły. Ponieważ naturalna warga dolna ma w samym środku małe wklęśnięcie na którym spoczywa delikatne środkowe wybrzuszenie wargi górnej, wypełniacz wstrzyknięty niezbyt dokładnie powoduje że oba środki warg, będąc wklęsłe nie przylegają zostawiają "dziurę" i wrażenie otwartych częściowo ust.
    Jest to trochę zawiłe a moje wyjaśnienia mogą być trochę niezrozumiałe gdyż niezbyt fortunnie posługuje się językiem polskim.

  • Dr. Marek Kacki MD

    Dr. Marek Kacki MD

    7 lis 2019

    Pozwoliłem sobie zrobić małe doświadczenie ze zdjęciami. Dołączam je. Środkowe zdjęcie jest obecny wygląd ust. Pierwsze zdjęcie - lewa część górnej wargi uniesiona na poziom prawej części. Trzecie zdjęcie - prawa strona górnej wargi obniżona do poziomu lewej części. Jak Pani widzi, różnice są na pierwszy rzut oka minimalne i dopiero patrząc uważniej widać zmiany. Z jednej strony, poprzez bardzo bliskie ułożenie zdjęć różnice wydają się nawet mniejsze. Z drugiej strony, nawet jeżeli oddali się je od siebie i widzi różnice wyraźniej nie są one wizualnie negatywne. Jest tu jednak coś z czym nie można argumentować. Jeżeli jakaś cecha, nawet minimalna, nawet taka którą bardzo trudno zauważyć, przeszkadza danej osobie znaczy to że jest to coś co trzeba w miarę możliwości skorygować.
    Odnośnie samych ust to wygląda na to że wypełniacz był użyty bardzo niedawno. W zależności od metody użytej usta są obrzęknięte w różnym stopniu od 2-3 dni do 2 tygodni. W czasie tym zauważalna jest dość duża zmiana kształtu i objętości. W zależności od metody można również przez kilka dni obserwować bolesne w dotyku zgrubienia. W większości przypadków wszystko poprawia się w ciągu kilku dni. Sińce w dniu dzisiejszym są rzadkością .
    Co jest najważniejsze nie tylko w ustach, choć w ustach jest to bardziej zauważalne, to proporcje. Nie tylko proporcje odnoszące się do związku pomiędzy wargą górną i dolną ale i pomiędzy wargami i całą twarzą. Mając to na uwadze, jeżeli zabieg był zrobiony bardzo niedawno to proporcje mogą być zaburzone przez kilka dni. Dopiero po tym okresie można wyciągnąć wnioski.
    Jeśli chodzi o kształt ust to oczywiście górna i dolna warga są bardzo różne w kształcie, wielkości jak i funkcji. Warga dolna służy górnej jako "siodło" przystosowane do jej kształtów. Część czerwona warg, vermilion, nie jest widoczna przy kącie ust i powoli otwiera się w stronę dośrodkową zmieniając objętość. Zwiększając objętość ust należy utrzymywać te same proporcje, te same krzywizny i te same kardynalne związki z twarzą.
    Gdy tylko obrzęki ustąpią, można wówczas robić konieczne poprawki. Robiąc je w czasie obrzęków oczywiście nie ma sensu.

  • Anonim

    Anonim

    7 lis 2019

    Od początku miałam wrażenie, że Ty oraz dr.Kacki i ja mówimy tu o dwóch różnych rzeczach no i w końcu wszystko jest jasne. Tobie nie chodzi o opadającą wargę ani opadający kącik ust, Tobie chodzi o różną szerokość ust czyli o ten fragment, który zaznaczyłam na poniższym zdjęciu.
    Całe szczęście, że załączyłaś zdjęcia, bo byłaby całkowita komedia omyłek. Użyłaś po prostu mylnych terminów pisząc , że warga opada, mniej opadająca. te terminy absolutnie nie są adekwatne do Twojego problemu.
    Chodzi o to co zaznaczyłam, prawda?
    Pewnie, że można to uzupełnić kwasem hialuronowym tylko nie licz na to, że osoba robiąca wypełnienia sama na to wpadnie. Musisz jasno powiedzieć o co ci chodzi.

  • Anonim

    Anonim

    7 lis 2019

    Sorry, mnie tak jak Tobie w końcu te strony pomyliły się. Oczywiście, że jak podeprzeć to tę opadającą wargę

  • Anonim
    anniee
    7 lis 2019

    W sumie nie zależy mi aż tak na tym aby warga zasłaniała dziąsła- fajnie by było. Aczkolwiek jestem bardzo młoda (20 lat) i wolałabym nie ingerować botoksem, słyszałam ze rozluźnia mięśnie. Chciałabym żeby wargi się stykały przy zamkniętych ustach. W sensie były równe długością dlatego myślałam że wypełnienie prawej tej mniej opadającej w tym miejscu było by dobra opcja :)

  • Anonim
    anniee
    7 lis 2019

    Czyli jednak botox? :) sam kwas hialuronowy nie pomoże?

  • Dr. Marek Kacki MD

    Dr. Marek Kacki MD

    7 lis 2019

    Podpora to wstrzyknięcie głównie poniżej kąta opadającego. Jednak nie użyłbym tej metody w znacznej większości pacjentów. Natomiast czy obniżyć prawą część wargi czy podwyższyć lewy kąt ust zależy od dynamiki ust. Dlatego też obserwacja tych ruchów jest ważna.Np. w Pani przypadku, ważnym dla mnie byłaby obserwacja jak usta zachowują się i co się dzieje z wargami i kątami nie tylko w uśmiechu lecz również na szczycie śmiechu. Np. jak wysoko powędruje górna warga w czasie szczerego śmiechu? (szczerego, nie wymuszonego.W szczerym "śmieje" się cała twarz). Często widuje się twarze w których w czasie śmiech górna warga odsłania znaczną część górnego dziąsła. Są również twarze gdzie dopiero na szczycie śmiechu uwidacznia się znacznie inny poziom kątów ust. Dlatego też obserwacja dynamiki jest, w mojej opinii tak ważna tak ważna.
    Czasem nawet można dostrzec że przy strukturalnej asymetrii, asymetrii istniejącej np. w koścu twarzy, żadna z nie-inwazyjnych korekcji nie rozwiąże problemu. Jest to rzadsze i nie dotyczy Pani.
    A więc którąkolwiek stronę próbujemy zmienić, zmiana ta wymagałaby minimalnej ilości głównie Botoxu.
    Oczywiście, kotoś inny może zasugerować, bez większych rozmyślań, jedną z możliwości i może mieć całkowitą rację. Każdy może mieć inne podejście i wyjaśnienie. Ponieważ nie ma dwóch identycznych twarzy, dla mnie osobiście każda z nich jest nową lekcją. Gdybyśmy wiedzieli wszystko dla wielu z nas czar nowości przestałby istnieć zmuszając nas do rutyny i stagnacji. Dlatego też, w wielu wypadkach, pomocnym dla pacjenta jest otrzymanie więcej niż jednej opinii.

  • Anonim
    anniee
    7 lis 2019

    Pan doktor napisał, żeby podwyższyć lewy kącik ust. Dalej ponawiam moje pytanie czy jeżeli obniży się prawa mniej opadająca wargę to zmieni to estetykę uśmiechu. To jakie metody zaproponował pan doktor rozumiem doskonale.

  • Anonim

    Anonim

    7 lis 2019

    Twój problem jest tak znikomy,że jeśli naprawdę Ci to tak bardzo przeszkadza to zawsze łatwiej jest podnieść wargę niż opuścić. Jeśli chodzi o prawą wargę to p.Doktor sugerował obniżenie jej, ale albo obniżyć albo lewą podwyższyć. U Ciebie wystarczy podwyższyć prawy kącik ust

  • Anonim
    anniee
    7 lis 2019

    Rozumiem. Chciałabym jednak dowiedzieć się jeszcze czy ta druga metoda czyli uzupełnienie prawej-
    Mniej opadającej wargi poprawiłaby esetetyke uśmiechu ? :)

  • Anonim

    Anonim

    7 lis 2019

    Całkowicie wszystko pokręciłaś.
    "Najprostszą metodą jak i natychmiastową jest utworzenie prostej podpory lewego kąta kwasem małą ilością wypełniacza."
    Podpora nigdy nie jest od góry.

  • Anonim
    anniee
    7 lis 2019

    *przepraszam błąd podpora lewego kata ust czyli wszytrzykniecie kwasu nad LEWA bardziej opadająca wargę :)

  • Anonim
    anniee
    7 lis 2019

    Rozumiem, ze „podpora lewego kąta ust”- tzn wsztrzyknięcie kwasu nad prawa bardziej opadająca wargę? A czy ta druga metoda- obniżenie prawej wargi zapewni lepsza estetykę uśmiechu, bo rozumiem ze ta pierwsza metoda tak jakb Pan napisał nie zmieni uśmiechu :)

  • Anonim

    Anonim

    7 lis 2019

    To bardzo częsty problem i tak jak napisał p.Doktor, wynika z tego, ze nikt nie jest symetryczny. Dobrze, że zamieściłaś zdjęcia. Twoja asymetria jest tak znikoma, że jestem o tym przekonana, tylko Ty ją widzisz. Ja myślę, że powinnaś przestać o tym myśleć a w przyszłości pewnie stwierdzisz, że niepotrzebnie robiłaś problem.
    Jesteś młodą osobą. Jeśli w przyszłości rzeczywiście będzie asymetria to zawsze możesz ją skorygować, bo dziś już wiesz, że jest taka możliwość. Pamiętaj też o tym, że lekarz wykonujący korektę może zrobić nadkorektę co w przypadku tak znikomej asymetrii jest bardzo prawdopodobne.
    Prawdę mówiąc, ja u Ciebie nie widzę żadnej asymetrii.

  • Dr. Marek Kacki MD

    Dr. Marek Kacki MD

    6 lis 2019

    Jeśli chodzi o asymetrię twarzy to każdy człowiek ją posiada do pewnego stopnia. Na szczęście nie ma twarzy absolutnie symetrycznych i dzięki temu każda twarz ma bardzo specyficzną i interesującą tożsamość. W momencie jednak gdy asymetria ta zaczyna nam przeszkadzać, mimo że jest ona często niezauważalna przez innych, zastanawiamy się na jej poprawą. W Pani sytuacji, jak to Pani dokładnie opisała, jest to asymetria związana z położenie kątów ust. Jest to bardziej widoczne przy uśmiechu gdzie dolny brzeg górnej wargi ma ukośny przebieg uwidoczniając dziąsła po stronie prawej.
    Jak i wszędzie w naszym ciele mięśnie są w grupach o przeciwnym działaniu. W przypadku ust, niektóre mięśnie np. ciągną kąt ust, lub całą wargę, w górę a niektóre (przeciwne) w dół. Podobnie jest z ruchami brwi - jedne unoszą brew w górę a drugie obniżają ją w dół.
    W Pani szczególnym wypadku możliwości jest kilka. Można albo obniżyć prawą cześć wargi górnej albo unieść lewy kąt ust. W praktyce jednak, warto poświęcić wiele czasu na obserwację spontanicznych dynamicznych ruchów aby ująć nie tylko lokalne zmiany w obrębie ust ale ich relację z całością twarzy. Samo wyrównanie nie jest technicznie trudne, szczególnie w twarzach bez poprzedniej interwencji chirurgicznej, lecz jak w większości zabiegów estetycznych całościowy efekt zależy od detali.
    Najprostszą metodą jak i natychmiastową jest utworzenie prostej podpory lewego kąta kwasem małą ilością wypełniacza. Metoda ta jednak wyrównuje tylko symetrię przy zamkniętych ustach pozostawiając niezmienioną estetykę uśmiechu. W/w metody są najprostsze i z najmniejszym nakładem finansowym mimo że nie są trwałe. Życzę powodzenia !

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama