Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Usunięcie blizn potrądzikowych (zanikowych) - szukam zabiegu

magdalena_wroc207763 · Utworzono: 25 lip 2016 · Zaktualizowano: 27 lip 2016

Witam, poszukuję skutecznej metody usunięcia blizn potrądzikowych(zanikowych). Jestem po 7 zabiegach laserem CO2. W ostatnich latach miałam także zabiegi kwasem mlekowym (seria), kwasem trójchloroocowym, Roll Cit, efekt jest mało zadowalający.Szukam metody, która pozwoli skutecznie spłycić te blizny.

4 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr n. med. Kazimierz Cieślik

  Dr n. med. Kazimierz Cieślik

  27 lip 2016 ·

  14 odpowiedzi

  Proponuję na wstępie zabiegi "acoustic shock wave therapy" z głowicą rozpraszającą, a następnie podanie PRP z komórkami macierzystymi. Następuje regeneracja skóry i wyrównanie blizn.
  Pozdrawiam,
  Kazimierz Cieśłik

 • lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita

  lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita

  27 lip 2016 ·

  760 odpowiedzi

  Witam
  Podcięcie jest zabiegiem uzupełniajacym terapię laserem- polega na wkłuciu się ostrym narzędziem pod bliznę i "rozerwaniu " włókien zrostowych wciagających bliznę
  Koszt jednego zabiegu obejmujacego procedurę uzycia lasera frakcyjnego CO2, subcisio, i pozabiegowego uzycia przyspieszajacej gojenie lampy LED Healite 830nm to 1000 zł na całej twarzy
  W przypadku uzycia termoliftingu INFINI to 1500 zł

  Pozdrawiam
  Lek med Jacek Ściborowicz

 • lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita

  lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita

  26 lip 2016 ·

  760 odpowiedzi

  Witam
  Tego typu blizny mozna skutecznie zredukować a nawet usunąć serią zabiegów laserem frakcyjnym CO2 ,( w Pani przypadku min 4-6 zabiegów)często kojarzy sie je z podcinaniem głębszych blizn tzw subcisio
  Warunkiem skutecznosci która będzie satysfakcjonująca dla pacjenta jest bardzo dobrej klasy sprzęt oraz doświadczenie operatora. Używam lasera eCO2 Lutronic - to nasilniejszy tego typu laser na rynku medycznym - efekty terapeutyczne znajdzie Pani na mojej stronie www.medivita.net ( zdjęcia przed i po) oraz tutaj na tym portalu.
  Drugą skuteczną metodą jest termolifting RF igłowy przestrzenny o którym napisała Pani Dr Ewa Rybicka . Ja w swojej praktyce stosuję INFINI - To pierwszy na świecie tego typu aparat - wykonaliśmy nim ok 500 zabiegów. Efekty są czasami lepsze niż w przypadku lasera. Czasami łączy się te metody stosując je naprzemiennie. Metodę terapeutyczną dobiera się zawsze indywidualnie do każdego pacjenta.
  Pozdrawiam
  lek.med.Jacek Ściborowicz

 • Dr Ewa Rybicka

  Dr Ewa Rybicka

  25 lip 2016 ·

  516 odpowiedzi

  W mojej opinii najskuteczniejszą metodą leczenia blizn potradzikowych jest radiofrekfencja mikroiglowa. Metoda polegająca na połączeniu mikronakluwańie z jednoczasowym silnym podgrzaniem tkanki podskórnej co stymuluje produkcję kolagenu i sprzyja wypłycaniu blizn. W celu poprawy jakości skory nalezy wykonać 3-4 zabiegi w odstępie 6-8 tygodni.
  Pozdrawiam.
  Ewa Rybicka

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.