Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Leczenie trądziku - dobór odpowiedniej kuracji

SarahSara · Warszawa · Utworzono: 10 cze 2019 · Zaktualizowano: 15 kwi 2020

Całe życie zmagałam się z okropnym trądzikiem, od ok 13 roku zycia, przeszłam chyba przez każdy tym leczenia każda maść itd. W wieku 21 lat wyleczono mnie izotekiem po 1,5 roku leczenia. Dzis mam 26 lat 2 miesiące temu prawdopodobnie po kuracji kwasem salicylowym na przebarwienia i blizny trądzik powrócił, kiedy tylko zauważyłam ze jest źle i poprawy nie ma udałam się do dermatologa, dostałam tetralysal 300g na dobę i aclelec maść zewnętrznie, po miesiącu leczenia jest 2x gorzej niż było. Błagam o pomoc, nie jestem zadowolona z rozmowy z obecna panią dermatolog, czy jest tutaj lekarz który zleci mi badania aby dobrze dobrać leczenie ? Trądzik występuje na policzkach i linii żuchwy, ropne podskórne gule.

3 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dzień dobry, nie ma jednej konkretnej przyczyny powstawania trądziku. Zazwyczaj jest to szereg czynników, które w części nie są zależne od naszych działań. By móc ustalić przyczyny i spróbować je wyeliminować warto rozważyć konsultację dermatologiczną lub kosmetologiczną, podczas której po dokładnym obejrzeniu skóry oraz zebraniu wywiadu obejmującego prowadzony przez Panią tryb życia, sposób odżywiania się, sposób stosowanej pielęgnacji, specjalista postara się zaproponować dedykowane dla Pani przypadku działania. Częstym problemem skór trądzikowych - z nasilonym łojotokiem jest jednoczasowe ich odwodnienie na skutek działania silnych substancji przeciwtrądzikowych. Wpadamy wówczas w błędne koło pielęgnacyjne, pozbawiamy skóry warstwy ochronnej, wzmagamy łojotok a tym samym nasilenie zmian zapalnych. Cała pielęgnacja powinna być odpowiednio wyważona. Dlatego w tym przypadku powinniśmy zaufać doświadczonemu specjaliście. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

 • lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita

  12 cze 2019 ·

  745 odpowiedzi

  Dzień dobry Trądzik jest chorobą przewlekłą i nawrotową i może występować przez wiele lat
  w leczeniu trądzika i jego powikłań (blizn ,przebarwień) stosuje się poza farmakoterapia nowoczesne metody pozwalające na uzyskanie długotrwałej remisji zmian i redukcji przebarwień i blizn
  Do tego służą m inn takie urządzenia jak Laser Q switch ND Yag( zabieg tzw peeling laserowy węglowy- Peeling Hollywood) lampy LED o dłg fali 833nm ( Healite) , Laser frakcyjny CO2, laser picosekundowy. Szereg informacji na ten temat znajdzie Pani na mojej stronie www.medivita.net wraz ze zdjęciami pacjentów z podobnymi problemami jak u Pani wyleczonych tymi właśnie metodami
  Pozdrawiam lek med Jacek Ściborowicz

 • Dr Izabela Lenartowicz

  11 cze 2019 ·

  44 odpowiedzi

  Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
  Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.