Różnica między Vibro Lipo a Vaser Lipo

Różnica między Vibro Lipo a Vaser Lipo

apa-g  |  Gość  |  wielkopolskie
Witam
Chciałabym się dowiedzieć jaka jest różnica między tymi 2 metodami? Dodam, że chcę usunąć tłuszcz z brzucha ( moje BMI obecnie wynosi 24 także w normie), jedynie moja skóra nie jest jędrna obecnie ( rozstępy na brzuchu po dawnej wadze). Jaki jest okres rekonwalescencji, po jakim czasie widoczne są zadowalające efekty? Jakie dodatkowe zabiegi trzeba wykupić po takim odsysaniu? Chciałabym po 3-4 dniach wrócić do pracy a po miesiącu od wykonania zabiegu chciałabym założyć kostium kąpielowy. Czy to możliwe? Jaka jest cena jednego obszaru? Proszę o wskazanie polecanych klinik w Warszawie bądź Katowicach.
dr Adam Kruk  |  Basic member  |  Chirurgia Plastyczna  |  Poznań
  • 231 odpowiedzi
  • 5 Lubię to
witam serdecznie,

Liposukcja to liposukcja.

Mniej lub bardziej świadomie, wykorzystuje się atrakcyjną terminologię, chwytliwą z punktu widzenia marketingowego, do przeprowadzenia określonego zabiegu.
Nie ma większego znaczenia,czy tłuszcz z Pani organizmu zostanie usunięty za pomocą ultradźwięków (UAL, jak w VaserLipo), za pomocą infradźwięków (NIL, jak w VibroLipo) czy strumieniem wody (WAL, jak w WaterJet). W każdym przypadku z pewnością zostanie zastosowana bezpieczna i powszechnie stosowana przez każdego chirurga plastycznego technika tumescencyjna. Pewne pozytywne znaczenie ma jednak zastosowanie liposukcji laserowej (LAL), niemniej jednak musi ona zostać skojarzona z bezpiecznym rodzajem odsysania tłuszczu, na przykład z liposukcją wibracyjną (PAL) dla odniesienia pełnego sukcesu. Długość fali zastosowana w tych laserach "podgrzewa" skórę do temperatury 56-60 st. C, co powoduje produkcję nowych włókien elastycznych i kolagenowych, co obkurcza w dużym stopniu skórę.

Na rynku jest obecnie tak duża ilość laserów do liposukcji laserowej, a tylko niewielka ich ilość jest skuteczna. Wynika to z małej mocy aparatów i niewłaściwie dobranej długości fali- tak było w przypadku pierwszych laserów ( SmartLipo, CooLipo,LipoLite) tzw; I Generacji, entuzjastycznie przyjętych parę lat temu. Nie spełniły one jednak pokładanych nadziei, również z powodu niewłaściwego użycia przez lekarzy. Obecnie na rynku dostępne aparaty tzw II i III generacji (ProLipo, Accusculpt I i II, Slimlipo, SmartLipo Triplex).Skojarzenie liposukcji laserowej z liposucją conajmniej wibracyjną (PAL) przyniesie oczekiwane skutki.

Myślę, że powinna się Pani kierować bardziej doświadczeniem lekarza- specjalisty chirurga plastycznego i bezpieczeństwem Kliniki, w którym jest przeprowadzany zabieg, niż samym aparatem. Sama liposukcja to tylko 40% sukcesu. Dalsze 60% to Pani ciężka praca i właściwa opieka pooperacyjna.

Wybór należy jednak do Pani.

pozdrawiam serdecznie

dr adam kruk, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej.
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy