O co chcesz zapytać?
0 / 200 (min. 20)

Wszystkie pytania - Estheticon.pl

Czy jest możliwa niechirurgiczna korekta nosa nićmi Aptos przy ustabilizowanej chorobie Hashimoto? Czy choroba autoimmunologiczna jest przeciwwskazaniem bezwzględnym?

Brak odpowiedzi

Dzień dobry! Jestem 4 dobę po operacji piersi i wyczuwam zgrubienie szwu w prawej piersi. Przy dotyku szew jest bolesny. Zastanawiam się, czy to dlatego, że używam więcej prawej ręki? Czy jest to coś niepokojącego i powinnam niezwłocznie zgłosić to mojemu operatorowi? Dodam, że wizytę kontrolna mam za 3 dni. Do tego czasu operator kazał nosić obecny opatrunek bez wymiany , także moja opinia jest na podstawie wyczuwalności zgrubienia pod palcem. Opatrunek jest czysty - brak jakiegokolwiek wycieku bądź sączenia się krwi/płynów . Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Zgrubienie to szew i blizna która Pani wyczuwa. Może być niesymetryczne. W tak wczesnej dobie po operacji najlepiej nie masować/ dotykać blizn, a jeśli coś Pania niepokoi spotkać się z operatorem. Pozdrawiam

1 odpowiedź czytaj więcej

Dzień dobry, 17 grudnia miałam podany botox na zmarszczki poprzeczne czoła - w związku z brakiem oczekiwanych rezultatów 5 stycznia miałam botox podany w miejsca, w których nie było widać efektów (plus dodatkowo lwia zmarszczka). Od połowy lutego większa część czoła normalnie mi się marszczy. Czy to normalne, że po tak krótkim czasie większość mimiki wróciła do pierwotnego stanu? To była moja pierwsza przygoda z botoxem 😁

Brak odpowiedzi

Dzień dobry! W 2016 roku urodziłam pierwsze dziecko i już wtedy rozeszły mi się mięśnie proste brzucha, ale nie miałam pojęcia, dlaczego mam ciągle taki brzuch. W 2020 pojawiło się kolejne dziecko i wtedy się dowiedziałam, że rozeszły mi się mięśnie proste brzucha, że kreska biała jest bardzo rozciągnięta, że mam przepuklinę pępkową, w trakcie ciąż wszystko szło mi w brzuch. Moje maleństwo ma już prawie rok, a ja ciągle wyglądam jakbym była w 5 miesiącu ciąży, męczy mnie to ciągle wciąganie brzucha, jestem szczupłą osobą, więc ten brzuszek ciężko ukryć. Proszę o pomoc, bo dziś byłam w Koninie u chirurga, żeby zobaczył mój brzuch i powiedział, że rozejście jest bardzo dłużę i żeby założyć siatkę, to by musieli mnie ciąć od wysokości pachwin prawie do mostka, ale ja wiem, jaki miałam ból po cesarce, a i ja mam dwójkę dzieci. Jakie są możliwości w moim przypadku?

Dzień dobry, prosimy o przesłanie większej ilości zdjęć (również z przodu) w celu konsultacji z lekarzem. Zazwyczaj w takich przypadkach wykonywana jest standardowa plastyka brzucha (bez nacięcia pionowego) z szycie mięśni i usunięciem przepukliny. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do kontaktu :)

2 odpowiedzi czytaj więcej

Dzień dobry, założyłam 7 dni temu nici z haczykami 6D, po 4 na każdą stronę. Mam bardzo napiętą skórę i nić oddziela policzek od dolnej części twarzy. Czy to po 2 tygodniach to zniknie? Proszę o odpowiedź. Dziś byłam u lekarza, powiedział, że to minie, a jak nie, to można to rozpuścić jakąś substancją, którą podaje się tam, gdzie nici, ale czytałam wszędzie i nie ma czegoś takiego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Brak odpowiedzi

Dzień dobry! Jestem 5 lat po przeszczepie wątroby. Rok po operacji miałam wyciąganą siatkę i plastykę brzucha. Niestety mam duże uwypuklenie (górkę) na brzuchu, co nie wyglada zbyt estetycznie. Czy plastyka brzucha to odpowiedni zabieg dla mnie?

Dzień dobry, wszystko zależy od tego jak obecnie wygląda brzuch, czy jest nawis skóry itp. Zachęcamy do przesłania zdjęć w celu bezpłatnej konsultacji z doktorem (zdjęcia z przodu i z boku). Pozdrawiamy serdecznie :)

2 odpowiedzi czytaj więcej

Dzień Dobry, problem uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Od 3 lat walczę z rumieniem na twarzy, który pojawił się nagle. Na obszarze dotkniętym rumieniem występuje nie tylko zaczerwienienie, ale również w gorszych momentach swędzenie i pieczenie. Nawet przy pełnej ochronie przeciwsłonecznej i unikaniu słońca jak ognia policzki są bardzo czerwone. Różnego typu maści np. Soolantra tylko pogarszały stan. Seria zabiegów IPL (6 zabiegów) i laserem Cutera Excel V (4 zabiegi) również bez jakichkolwiek rezultatów. Moc lasera Cutera Excel V była zwiekszana z każdym zabiegiem i ostatni był z mocą 9J/cm2. Jednak i to nie dało żadnych rezulatów. Policzki są czasem bardziej lub mniej czerwone, natomiast nigdy nie są całkowicie spokojne. Zastanawiam się, czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc?

Brak odpowiedzi

Wykonałam przedoperacyjne badania krwi. Wszystko poza bilirubiną jest prawidłowe. Poziom bilirubiny to 1.53mg/dc przy normie do 1.2mg/dc. Czy stanowi to przeciwwskazanie do znieczulenia ogólnego? Mam mieć wykonaną korektę nosa. Trzy miesiące temu bilirubina i próby wątrobowe były w normie.

Brak odpowiedzi
Przesunięcie botoksu Mag8706 · 28 lut 2021

2 tygodnie temu byłam na kontroli po podaniu botoksu, miałam dostrzyknięte dodatkowe 2 jednostki, a następnie powiększane usta kwasem (w pozycji leżącej). Od tego czasu mam dziwne dolegliwości po lewej stronie - ból w okolicach żuchwy oraz ciągnięcie pod pachą. Zastanawiam się, czy mogło mieć na to wpływ podanie botoksu a następnie przez godzinę pozycja leżąca? Wszędzie jest napisane, aby być minimum 5 godzin w pozycji pionowej. Pozdrawiam

Brak odpowiedzi

Intensywnie rozważam korektę powiek dolnych, ale metoda przezskórna niezbyt do mnie przemawia, czytałam wiele opinii, że obecnie się od niej odchodzi. Jestem osobą młodą i nie mam problemu wiotczejącej skóry, więc interesuje mnie raczej zabieg metodą przezspojówkową. Chciałabym jednak wiedzieć czy w tym podejściu także możliwe jest maksymalnie zachowanie i przemieszczenie w stronę doliny łez przepukliny tłuszczowej zamiast jej usuwania? Oraz, jeśli faktyczną przyczyną jest nie tłuszcz, a przerost mięśnia, czy także można to skorygować w podejściu przezspojówkowym? Konsultowałam się wcześniej z chirurgiem, który powiedział mi, że moim problemem jest "chyba raczej tłuszcz, ewentualnie mięsień", że jakby co mięsień też można skorygować, ale to było w kontekście tylko tradycyjnej metody i nie wiem, czy w metodzie przespojówkowej także można osiągnąć te dwa rezultaty: przemieszczenie tłuszczu i ewentualną korektę mięśnia? Czy metoda przezspojówkowa pozostawia więcej wiotkiej skóry ze względu na brak jej usunięcia? Czy ktoś z Państwa specjalizuje się w tej metodzie (najlepiej Pomorze)?

Brak odpowiedzi

Miesiąc temu miałam robioną mezoterapię igłową w gabinecie kosmetycznym preparatem DIVES (koktajl). Zaraz po zabiegu byłam opuchnięta, twarz była zaczerwieniona i w każdym miejscu wstrzyknięcia miałam ogromne bąble. Przez tydzień czasu dolegliwości bardzo pomału ustępowały, niestety po tygodniu stan się ponowne zaostrzył. Udałam się do lekarza. Miałam przepisane Augumentin, Dexamethasone 4 mg oraz Elocom do smarowania. Twarz się wyciszyła, gulki zaczęły znikać, ale plamy wciąż pozostały. Trzy dni temu skończyłam brać wszystkie leki i niestety zaczęło mi wszystko wracać 😔 Powraca opuchlizna, gulki zaczęły wychodzić na nowo, jakbym była świeżo po zabiegu 😔 Co robić? Z góry dziękuję za radę.

Dzień dobry. Zdecydowanie polecam udać się ponownie do Lekarza, który wykonywał zabieg. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki. Dr Bartłomiej Żon, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

2 odpowiedzi czytaj więcej

W jaki sposób te maści wchodzą w reakcję z fibryną i czy mogą osłabić lub zablokować jej działanie? Miałam zabieg fibryny bogatopłytkowej pod oczami. Niestety dzień po zabiegu zaczęły się u mnie problemy ze swędzącą skórą wokół oczu. Dwa dni po zabiegu przekształciło się to w zaawansowane uczulenie, z opuchlizną, czerwoną pomarszczoną skórą i ogromnym świądem, więc zastosowałam Protopic 0,1 (maść immunosupresyjna), a następnie gdy po kilku godzinach świąd nasilił się jeszcze bardziej, Advantan (maść sterydowa), dzięki czemu objawy uczulenia w dużej mierze ustąpiły w ciągu doby. Wzięłam również Clatrę. Mam skórę atopową, i reaguję egzemą między innymi na własny pot i ślinę, więc miałam maści w domu. Na ten moment nie wiem, jaka była przyczyna uczulenia - czy fibryna czy płyn A'Pieu z Centellą Asiaticą, który stosowałam przed zabiegiem. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Brak odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem 6 miesięcy po plastyce powieki górnych. Z efektu jestem zadowolona poza bliznami, a raczej zgrubieniem, które zostało do dziś. Pani dr każe masować, ale to niewiele daje na dłuższa metę. Pomaga chwilowo, odrobinę, po uściśnięciu. Lekarz zaproponowała wycięcie lub laser, jeśli uciskanie dalej nie będzie pomagać. Nie wiem już, co robić. Proszę o rady.

dr n. med. Konrad Januszek

dr n. med. Konrad Januszek

Najlepsza odpowiedź

Blizny na powiekach raczej nie mają tendencji do przerastania - proponowałbym jednak leczenie zachowawcze - masaż natłuszczanie, żel na blizny i czekać do minimum 1 roku - ale oczywiście nie badałem Pani więc trudno o 100% pewność takiej opinii Pozdrawiam KJ

3 odpowiedzi czytaj więcej
Podanie hialuronidazy po pół roku nieudanyzabieg13 · 24 lut 2021

W maju 2020 miałam przeprowadzony wyrównania garbka nosa kwasem hialuronowym. Niestety, efekt nie był zadowalający, więc w sierpniu 2020 udałam się do tego samego lekarza na hialuronidazę. Jest luty 2021, a mój nos nadal wygląda, jakby hialuronidazy nie było, jest szeroki, rano zwiększa swoją objętość, kwas zebrał się na czubku, który wyglada jak kuleczka.... Moje pytanie brzmi: czy po pół roku od podania hialuronidazy można przeprowadzić ten sam zabieg w tym samym miejscu?

Brak odpowiedzi

Znajdź więcej pytań

Znajdź odpowiedzi pośród ponad 4000 pytań, które zostały zadane na Estheticon.pl

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.