Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Lifting wolumetryczny a dziewczęca twarz.

Dagmara87283 · Utworzono: 1 mar 2012 · Zaktualizowano: 5 mar 2012

Witam,

Czytałam, że dzieki temu zabiegowi, można skorygować nieco owal twarzy, czyli wypełnić kwasem hialuronowym policzki, i inne partie twarzy, oraz tym samym odzyskać chodż w jakiejś części dziewczęcą twarz. Po 30 z tego co czytałam, produkcja kwasu hialuronowego zanika w skorze takze tłuszcz, przez co policzki trwcą gęstość, zaczynają zwisaćm skóra wiotrzeje przez co twarz nabiera ostrych, twardych rysow. Czy można zatem za pomoca kwasu hialuronowego wymodelować policzki, aby były pełniejsze a wyglad bardziej mlodzienczy? Ja chetnie się na taki zabieg wybiorę. Pozdrawiam.

6 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr Marzena Majcherczyk-Skulimowska

  Dr Marzena Majcherczyk-Skulimowska

  5 mar 2012 ·

  82 odpowiedzi

  Szanowna Pani,

  obecnie medycyna estetyczna stwarza duże możliwości odbudowy objętościowej twarzy ( kwas hialuronowy w różnych odmianach, kwas polimlekowy-Sculptra, hydroksyapatyt wapnia_ Radiesse, autologiczny przeszczep tłuszczu, preparaty na bazie własnego osocza) To którą z metod wybrać decyduję razem z pacjentką w czasie bezpłatnej konsultacji.

  Pozdrawiam
  Marzena Majcherczyk

 • dr Grażyna Walkowicz

  dr Grażyna Walkowicz

  2 mar 2012 ·

  12 odpowiedzi

  Jest wiele możliwości modelowania twarzy, ale kwas hialuronowy faktycznie może być najprostszym rozwiązaniem problemów. Można zarówno poprawiać owal, wydłużyć brodę jak i wypełnić policzki. Jest jednym z najbezpieczniejszych preparatów do korekcji niedoskonałości. Co do utraty gęstości skóry, warto jednak dołączyć zabiegi mezoterapii za pomocą odpowiednich, gotowych preparatów jak i bogatopłytkowego osocza uzyskiwanego od samego pacjenta.
  Kwasy hialuronowe proponowane do takich zabiegów to np.Princess Volume, Juvaderm 4, Restylane, czy Teosyal.
  Pozdrawiam
  Grażyna Walkowicz
  Med-beauty Katowice

 • Klinika LLC Cieszyn

  Klinika LLC Cieszyn

  2 mar 2012 ·

  358 odpowiedzi

  Witam,
  Zapraszam na konsultację do LLC Ostrawa w celu omówienia odpowiedniej metody wypełnienia. Kontakt i rejestracja.

 • Medical Hair&Esthetic

  Medical Hair&Esthetic

  2 mar 2012 ·

  143 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  posiadamy w swojej ofercie zabiegi na bazie kwasu hialuronowego. Doskonałe rezultaty daje preparat Emervel polecany do wypełnień fałd nosowo-wargowych, powiększania ust i policzków, korekty owalu twarzy.Obecnie w naszej klinice mamy promocję na tego typu zabiegi. Ceny kształtują się od 675,00 do 1038,00 w zależności od zakresu zabiegu.
  Personel Medical Esthetic

 • Dr n. med. Marcin Bieńkowski

  Dr n. med. Marcin Bieńkowski

  2 mar 2012 ·

  79 odpowiedzi

  Witam
  Jeśli chodzi o Pani pytanie - z kontekstu domyślam się iż chciałaby Pani przeciwdziałać utracie sprężystości skóry. To nieprawda że synteza kwasu hialuronowego w skórze zanika po trzydziestce - ani po 30tce ani po 60 tce - na szczęście...
  Jest jednak problem osłabienia tempa tej syntezy i wzmożonego rozpadu m.in. wskutek fotostarzenia.
  Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego i wszystkie inne nie uzupełnią puli kwasu hialuronowego i jeżeli zależy Pani na prawdziwej suplementacji tego związku do skóry należy wykonać zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego w formie nieusieciowanej - a taki nie jest zawarty w wypełniaczach. Implanty są formą kwasu hialuronowego z których skóra \"nie korzysta\" a jedynie ich obecność pomaga \"imitować\" w sposób mniej lub bardziej naturalny utraconą objętość tkanek własnych.
  Mezoterapia i hydrobalans uzupełniają niedobory lokalnie w miejscach i obszarze wstrzyknięć. Taka koncepcja odmładzania skóry jest uważana za biokompatybilną i daje naturalne efekty ponieważ kwas hialuronowy nawilża skórę i pomaga stymulować komórki do syntezy kolagenu własnego. To kolagen odpowiada za strukturę i sprężystość skóry.
  Niewątpliwie jednak najbardziej prawidłową i zgodną z obecnymi trendami w medycynie formą odmładzania skóry - zwłaszcza osób młodych jest połączenie kilku metod dermostymulacji i suplementacji - czyli przede wszystkim zastosowanie różnych laserów najczęściej fraksyjnych oraz metod termoliftingu - np zaffiro, RF, Ultherapy®. Lasery odmła

  czytaj więcej
 • Dr Ilona Osadowska

  Dr Ilona Osadowska

  1 mar 2012 ·

  2 odpowiedzi

  Zgadza się. Warto uzupełnić, że oprócz zabiegów kwasem hialuronowym do dyspozycji mamy jeszcze kilka innych metod odmładzających i rewitalizujących oraz przywracających młodszy wygląd twarzy \\\"po trzydziestce\\\".

  Stosujemy także hydroksyapatyt (Radiesse), kwas polimlekowy (Sculptra), własny tłuszcz w drodze autologicznego przeszczepu a także własne osocze bogatopłytkowe. Sam kwas hialuronowy wybieramy spośród kilku marek i w wielu wariantach, różniących się gęstością, trwałością, sposobem usieciowania cząsteczek, obecnością znieczulenia a także substancji dodatkowych - mogą to być np. antyoksydanty oraz peptydy.

  Terapię poprawiającą owal twarzy możemy uzupełnić zabiegiem SmartLipo usuwającym nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic podbródka i żuchwy.

  Terapie dobieramy indywidualnie, odpowiednio do oczekiwań pacjentki, a także cech twarzy i skóry.

  Ilona Osadowska

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.