Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Problem z pajączkami na obu kończynach

WERA · Utworzono: 22 maj 2017 · Zaktualizowano: 24 maj 2017

Witam! mam ogromny problem z pajaczkami na obu konczynach,choc nie wiem czy to juz nie zylaki,w dodatku doskwiera mi ból nóg.Mam dopiero 30 lat,zdecydowalam sie na ich usuniecie.Czy w moim przypadku zabieg skleroterapii bedzie skuteczny? Szukam dobrego fachowca na terenie Nowego Sacza,jezeli miał ktos robiony taki zabieg w tej miejscowosci prosze o podanie danych.W jakim zakresie ceny miesci sie taki zabieg? Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz.Dodaje zdjecia z moim problemem.

5 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • dr n. med. Marcin Sierociński

  24 maj 2017 ·

  668 odpowiedzi

  Po przeprowadzenia badania przez chirurga naczyniowego i wykonaniu badania usg doplerowskiego będzie można ustalić tok postępowania.
  Jeżeli byłaby Pani zainteresowana naszymi usługami proszę o kontakt z konsultantem medycznym ośrodka.

 • Dr Iwona Radziejewska-Choma

  23 maj 2017 ·

  287 odpowiedzi

  Witam
  Pierwszym krokiem jest wykonanie badania USG-Doppler, żeby ocenić stan położonych głębiej żył. Na jego podstawie można podjąć decyzję o sposobie leczenia. Myślę, ze zabieg skleroterapii będzie dla pani dobrym rozwiązaniem. Najczęściej trzeba wykonać 2 zabieg i ewentualnie domknąć mniejsze zmiany laserem. Najlepiej wykonywać tego typu zabiegi w chłodniejszym okresie ze względu na konieczność noszenia wyrobów kompresyjnych po zabiegu i czas gojenia- zanikania zamkniętych żył. ( 4-6 m-cy )
  Pozdrawiam
  Iwona Radziejewska

 • Witam
  Wykonujemy zabiegi mikroskleroterapii oraz laserowe zamykanie teleangiektazji. Zapraszam na konsultację

 • dr n. med. Diana Kupczyńska

  22 maj 2017 ·

  423 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  w pierwszej kolejności należy wykonać badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. jeśli nie wykaże ono patologii, można rozpocząć korektę estetyczną przedstawiony na zdjęciach zmian. Zazwyczaj leczenie obejmuje na pierwszej wizycie skleroterapię, a po miesiącu od niej można rozważyć korektę mniejszych zmian laserem Nd:Yag. Pozdrawiam,


  lek. Diana Kupczyńska
  Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
  Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 56a/2 tel. +48 71 7070 993
  Warszawa, al. Jerozolimskie 56C tel. +48 22 820 90 03

 • dr n.med Paweł Lewandowski

  22 maj 2017 ·

  16 odpowiedzi

  Jak najbardziej zmiany nadają się do zabiegu skleroterapii. Należy wykonać badanie dopplerowskie, dobrać pończochy a następnie zabrać się za zabiegi. Problemem może być pogoda (słońce i wysokie temperatury). Tego typu zmiany mogą goić się przez przebarwienia, a słońce może utrwalać tego typu zmiany po zabiegu.
  PL

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.