Mam 21 lat i dotyka mnie powoli problem łysienia - jak to zahamować?

Mam 21 lat i dotyka mnie powoli problem łysienia - jak to zahamować?

PanD  |  Gość  |  śląskie
Witam, mam 21 lat i dotyka mnie powoli problem łysienia. Moje przyczyny łysienia są genetyczne stąd moje pytanie-czy metodą wstrzykniecia sobie komórek macierzystych w skóre głowy zahamuje wypadanie włosów na dobre? czy jest możliwość ze ten zabieg nie tylko zahamuje wypadanie włosów a pozwoli urosnąć nowym włosom w miejscach gdzie wypadły rok/dwa wcześniej? czy jest jakaś gwarancja na uzyskanie pożądanego efektu ? proszę o dopowiedz :)
Dr Ewa Rybicka  |  Premium member  |  Medycyna Estetyczna  |  Warszawa
  • 554 odpowiedzi
  • 108 Lubię to
Postępowanie terapeutyczne w leczeniu łysienia androgenowego ma na celu zahamowanie łysienia poprzez wydłużenie fazy anagenu, indukcję fazy anagenu w mieszkach telogenowych oraz odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszków włosowych. Kryteria takie spełnia podanie komórek macierzystych do skóry owłosionej głowy. Proces pozyskiwania komorek macierzystych do niedawna był skomplikowany i bardzo kosztowny. Od niedawna dostępny jest w Polsce system Regenera Activa, dzieki któremu pozyskujemy komórki macierzyste i progenitorowe ze skóry, w której jest ich najwiecej. Wysoka skuteczność zabiegu została potwierdzona w czasie kilkuletnich badań i obserwacji w ośrodkach we Włoszech i Hiszpanii. Ze wzgledu na genetycznie uwarunkowane podłoże schorzenia, na obecnym etapie wiedzy, nie ma możliwości jego całkowitego wyleczenia, ale jest mozliwosc skutecznego zahamowania postępu choroby i utrzymania dobrej kondycji włosów. (odrost włosów jest możliwy tylko wówczas, gdy w skórze są obecne mieszki włosowe)
Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której kwalifikuję pacjenta do leczenia, oceniając rodzaj i zaawansowanie łysienia. Wiecej informacji na http://esteticanova.com.pl/medycyna-estetyczna/regenera-activa/
Pozdrawiam
Ewa Rybicka
Trener Regenera Activa
Skin Laser Lubelscy Klinika Medycyny Estetycznej  |  Premium member  |  Dermatologia  |  Katowice, Bielsko-Biała
  • 238 odpowiedzi
  • 25 Lubię to
Dzień Dobry,
w przypadku leczenia procesów łysienia wykorzystywane są liczne czynniki wzrostu zawarte w komórkach macierzystych. W publikowanych badaniach wykazano, że komórki macierzyste mają najsilniejszy wpływ na komórki mieszków włosowych. Wynikiem tego jest silne wzbudzanie procesów podziałów komórek mieszków włosowych i zahamowanie łysienia. Podanie komórek macierzystych hamuje również i odwraca proces miniaturyzacji włosa. Szczególne wskazania do terapii komórkami macierzystymi to: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie bliznowaciejące.
Największą zaletą komórek macierzystych jest fakt, że są to własne komórki pozbawione sztucznych dodatków, posiadające znakomite właściwości regeneracyjne.
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji w Klinice Skin Laser Lubelscy pod kątem omawianego problemu.
Pozdrawiamy
Więcej opinii na ten temat
Cenię sobie gabinety LA Perli
Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP
  Warto
Cenię sobie gabinety LA Perli, bo zawsze mogę liczyć na wykwalifikowany i profesjonalny personel. Jestem ich stałą klientką (wykonując raczej nieinwazyjne zabiegi jak wampirzy liting, ultraformer... Więcej 

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP

Powiązane videa

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy