5 minut z dr Izabelą Lenartowicz

W ramach cyklu 5 minut z... rozmawialiśmy z dr Izabelą Lenartowicz, właścicielem Kliniki Medycyny Estetycznej MedEstetica w Katowicach, na temat powiększania piersi Aquafilling - bezoperacyjnego, bezpiecznego modelowania i powiększanie piersi. Aquafilling daje natychmiastowy, naturalny efekt utrzymujący się do 10 lat, bez blizn i powikłań oraz szybki powrót do codziennych aktywności!

Lenartowicz profilovka

Na czym polega zabieg powiększania piersi Aquafilling?

Zabieg powiększania piersi za pomocą preparatu Aquafilling jest najnowocześniejszym zabiegiem bezoperacyjnego powiększania piersi. Jest on całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny. Pacjentka bardzo szybko wraca do codziennej aktywności, nie ma długiego okresu rekonwalescencji, który towarzyszy zabiegom powiększania piersi implantami, a co najważniejsze, efekt zabiegu jest bardzo naturalny.

Co wchodzi w skład preparatu Aquafilling? Czym się różni od preparatu Macrolane, który do niedawna miał podobne zastosowanie?

Aquafilling to żel hydrofilowy, który składa się w 98% z soli fizjologicznej, a pozostałe 2% stanowi poliamid. Jest to preparat bardzo elastyczny, łatwo wbudowywuje się w tkanki, natomiast Macrolane jest kwasem hialuronowym o odpowiedniej gęstości.

Dlaczego Macrolane przestał być uznawany za bezpieczny dla zabiegu modelowania piersi?

Preparat Macrolane zaburzał obraz piersi przy badaniu USG. Aquafilling jest żelem, który poprawia przezierność w obrazie USG, ultrasonografiści lubią tę substancję, ponieważ na tyle unosi gruczoł, że mają lepszą widoczność. Gdyby więc doszło do jakichkolwiek zmian z przyczyn fizjologicznych, łatwiej będzie to zauważyć.

Czy odnotowano jakieś powikłania lub skutki uboczne zabiegu?

Nie odnotowano żadnych powikłań ani skutków ubocznych odkąd preparat został wprowadzony. Bezpieczeństwo produktu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi przeprowadzonymi w latach 2006-2011 na grupie 112 pacjentek.

Jakiego rodzaju znieczulenie jest stosowane przy zabiegu?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Najpierw znieczula się skórę, później za pomocą kaniuli podaje się znieczulenie pod gruczoł piersiowy, w miejsce aplikacji preparatu. Pacjentka jest całkowicie świadoma i przytomna. W trakcie zabiegu, po zrobieniu jednej piersi, pacjentka może usiąść, aby porównać obie piersi i wspólnie dyskutujemy, czy ten kształt jest idealny, czy ma jakąś wizję, np. w tym konkretnym miejscu chciałaby mieć podane więcej preparatu.

Oczywiście wyobrażenia muszą być dostosowane do możliwości anatomicznych, o czym pacjentka jest wcześniej poinformowana. Żaden inny zabieg nie daje takiej możliwości współpracy z pacjentem w trakcie jego trwania. Istotne jest również, że Aquafilling jest preparatem w 100 rozpuszczalnym i możemy się go pozbyć, gdyby efekt zabiegu z jakichkolwiek przyczyn nie podobał się pacjentce.

Jak długo utrzymuje się efekt?

W piśmiennictwie medycznym mówi się o okresie 5 lat i producent preparatu właśnie taki okres gwarantuje. Ja natomiast widziałam pacjentki po 9 latach i miały bardzo podobny efekt jak wyjściowy. Lekarze, którzy wykonują zabieg od dawna, mówią, że efekt utrzymuje się nawet do 10 lat. Natomiast, jak to w medycynie, zdarzają się pojedyńcze przypadki, kiedy efekt utrzyma się krócej, co najczęściej wynika z przyśpieszonych procesów metabolicznych lub pewnych jednostek chorobowych.

Czy wystarczy jedna sesja zabiegowa, żeby osiągnąć pożądany efekt?

W większości przypadków jedna sesja zabiegowa wystarczy. Wszystko zależy od wyjściowych warunków anatomicznych, elastyczności skóry i jej kondycji. Uważam, że dawka optymalna to 100-150 ml preparatu w jedną pierś. Jeśli ktoś chce sobie powiększyć biust o 2-3 rozmiary, nie ma ku temu przeciwwskazań, ale trzeba rozłożyć to w czasie. Nie jestem zwolenniczką, żeby podawać w jedną pierś więcej niż 150 ml jednorazowo. Istotne jest, aby pozwolić skórze powoli przystosować się do podanej ilości preparatu, aby jej nie uszkodzić oraz żeby efekt był jak najbardziej naturalny. Dzięki temu również pacjentka i jej otoczenie może powoli przywyknąć do zmiany, nie jest ona taka drastyczna.

Jakie blizny pozostaną po zabiegu powiększania piersi Aquafilling?

Zabieg robię z jednego wkłucia pod biustem za pomocą kaniuli, nawet nie nacinając skóry skalpelem, więc praktycznie nie pozostają żadne ślady. Stosuję kaniule o różnej długości, żeby łatwo dojść do wszystkich pożądanych miejsc. Po usunięciu kaniuli nie zakładam szwu, przyklejam tylko specjalny plasterek do zamykania ran, tzw. strip. I po tygodniu, kiedy strupek odpadnie, nie ma ani śladu po wkłuciu. Po miesiącu nie ma możliwości, żeby ktokolwiek zorientował się, że był wykonany zabieg. Piersi są naturalne w dotyku, mają idealny kształt i nawet w pozycji leżącej wyglądają bardzo naturalnie w odróżnieniu od piersi powiększonych implantami. Często nawet partner pacjentki nie ma szansy się zorientować!

Czy preparat po podaniu trzeba rozmasowywać?

Preparat podaje się w różne miejsca i masuje się, ale jest to preparat, który trudno się przesuwa , więc bardzo ważne jest, aby biust dobrze wymodelować już w trakcie zabiegu.

Jakie jest samopoczucie pacjentek po zabiegu.

Na konsultacji informuję pacjentki, żeby po zabiegu wzięły sobie dzień wolnego, bo najczęściej wtedy gorączkują , mają uczucie, jakby miały grypę, a piersi są tkliwe, jakby miały zespół napięcia przedmiesiączkowego i jeszcze zakwasy po siłowni. Nie należy tym się niepokoić, jest to normalne i zwykle trwa tylko jeden dzień.

Czy po zabiegu trzeba nosić specjalny biustonosz?

Tak, specjalny biustonosz dobieramy u nas w Klinice i pacjentka nosi go przez miesiąc, a przez 2 tygodnie w nim śpi. Jest to taki sam biustonosz jak przy powiększaniu piersi implantami.W pewien sposób znosi on początkowe napięcie, kiedy biust pacjentki staje się cięższy i musi stopniowo się do tego przyzwyczaić.

Czy pacjentki dostają jakiś certyfikat od producenta preparatu?

Zabiegi wykonuje lekarz, który jest odpowiednio przeszkolony a na stronach producenta znajduje się lista certyfikowanych gabinetów. Pacjentka po zabiegu otrzymuje certyfikat, że jest to w 100% oryginalny produkt z numerami seryjnymi wklejonymi na specjalnym zaświadczeniu. Lekarz odnotowuje, co Pacjentka miała podane, w jakiej dawce, z datą, numerem seryjnym. Preparat jest w oryginalnym opakowaniu i jest otwierany na sali zabiegowej przy pacjentce.

Jaka jest cena zabiegu?

Cena jest uzależniona od ilości podanego preperatu i waha się od 10 - 15 tysięcy złotych. Taka jest średnia cena za podanie 100 - 150 ml preparatu w każdą pierś. Cena jest w zasadzie w całej Polsce taka sama.

Od kiedy preparat jest stosowany w Polsce?

W Polsce jest to nowość, zarejestrowany został w sierpniu 2013 roku, ale tak naprawdę w praktyce zaczął być stosowany w tym roku. Preparat posiada europejską rejestrację oraz certyfikaty ISO oraz CE, na świecie jest stosowany od 2004 roku.

Czy Aquafilling służy tylko do modelowania piersi czy też innych części ciała?

Służy również do modelowania pośladków czy łydek, ale są to zabiegi, które u nas jeszcze nie są zbyt popularne.

Jakie inne zabiegi Pani Doktor najchętniej wykonuje?

Tak naprawdę wszystkie, lubię zabiegi wolumetryczne twarzy, nadawanie objętości, wypełnianie i modelowanie kwasem hialuronowym, zabiegi rewitalizacyjne, botox. I pomimo tego, że najbardziej lubię pracować z twarzą, szyją i dekoltem, preferuję możliwość kompleksowego podejścia do pacjenta zgodnie z filozofią medycyny anty-aging. Wiąże się z tym zmiana sposobu życia,ważna jest również sama pielęgnacja skóry, dlatego w trakcie konsultacji pytamy pacjentkę, jak o nią dba, jak myje, co stosuje, bo nawet takie podstawowe błędy, które popełniamy na co dzień w domu, powodują, że nawet jeśli chodzimy na zabiegi, nie osiągamy optymalnych efektów. Czasem kosmetolodzy lub kosmetyczki polecają różne zabiegi, które nie są wskazane dla danego typu skóry. Dlatego warto się zgłosić na wizytę konsultacyjną, żeby się dowiedzieć, co możemy zrobić sami, a dopiero później się zdecydować, czy chcemy z jakiegoś zabiegu skorzystać. W trakcie konsultacji wspólnie z pacjentem ustalamy, jakie są możliwości, co można lub trzeba rozłożyć w czasie, bo czasami warto się zastanowić na całą serią zabiegów, żeby efekt był lepszy i długotrwały. I to są wtedy dobrze zainwestowane pieniądze!

Dziękuję za rozmowę i życzę samych zadowolonych pacjentek!

Aquafilling Biust 1 przed   Aquafilling biust 1 po
Aquafilling biust 2 przed   Aquafilling biust 2 po
Aquafilling Biust 3 przed   Aquafilling Biust 3 po

Aktualizowane: 23.10.2014

Dotyczące tematu

Kasia_G  |  Gość  |  Camden
  • 1 odpowiedzi
Witam, zdecydowałam się na powiększenie piersi metoda aqualling, ponieważ za pół roku mam własny slub a moje piersi po karmieniu wyglądają strasznie.Mam dwa pytania, w jednej z piersi mam malutkiego torbiela w wielkości 4mm czy to może być przeciwskazanie do wykonania tego zabiegu? Drugie pytanie dotyczy drugiej ciąży, czy jest sens zrobienia sobie zabiegu jak planuje za Ok rok następna ciążę i jak ewentualnie wyglądałoby karmienie piersią?
firefo_x  |  Gość  |  śląskie
  • 2 odpowiedzi
Jak można tak kłamać? przeczytajcie sobie jakie, i jak poważne komplikacje są po aquafillingu:
twardnienie piersi i deformacja 74%, migracja żelu aż 37%, średni czas pojawienia się komplikacji od czasu wstrzyknięcia to 51 mcy. Poczytajcie to są medycznie udokumentowane komplikacje:
http://iranjradiol.com/en/articles/63468.html
https://www.springermedizin.de/complication-of-aquafilling-gel-injection-for-breast-augmentatio/15494336

Pani, jako lekarz powinna ponieść odpowiedzialność, za słowa "Nie odnotowano żadnych powikłań ani skutków ubocznych"

Powiększanie piersi Aquafilling - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Filigranowa 07.10.2014
Warto

Dzięki mojej znajomej trafiłam do Pani Doktor i dzięki niej udało się . Miałam bardzo mały biust od dawna chwiałam go powiększyć, ale nie chciałam robić implatów. Jestem po zabiegu Aquafilling i w końcu mogę spojrzeć na ... Więcej 

Anka 16.12.2014
Warto

Zabieg powiększania biustu miałam przeprowadzony jakieś 5 miesięcy temu i nie żałuję. Zawsze chciałam mieć większe piersi ale panicznie boję się narkozy więc o implantach nie mogło być mowy. Gdy dowiedziałam sie o tej me... Więcej 

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni