Celon - rewolucja w leczeniu hemoroidów - 30 minut i po kłopocie Centrum Estetyki Ciała

Po raz pierwszy można polecić mało inwazyjną metodę leczenia choroby hemoroidalnej. Metoda Celon (termoablacja naczyń hemoroidalnych prądem o częstotliwości fal radiowych) jest skutecznym i niebolesnym zabiegiem leczenia hemoroidów. Wywołuje zmniejszenie przepływu krwi przez hemoroidy, zatrzymanie krwawień, świądu , uczucia „mokrego odbytu” i wypadania błony śluzowej przez kanał odbytu.

Chirurg koaguluje naczynia hemoroidalne cienką elektrodą nie pozostawiając ran i zniekształceń w odbycie jak w przypadku klasycznej operacji.

Zabieg jest wykonywany z udziałem anestezjologa, co znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo pacjenta , który opuszcza klinikę do 2 godzin po zabiegu.

W opublikowanych badaniach oceny satysfakcji i skuteczności zabiegu Celon znaczna większość spośród 1000 pacjentów potwierdziła dobre efekty i poleciła metodę innym pacjentom.

Zalety metody:

  • czas trwania zabiegu ok. 20-30 minut

  • niewielka bolesność

  • wysokie bezpieczeństwo

  • zastosowanie w zaawansowanych hemoroidach

  • brak ran pooperacyjnych

  • szybki powrót do codziennych obowiązków

Zabiegi Celon wykonuje dr n. med. Henryk Mekle, specjalista chirurg. Jako jeden z pierwszych w Polsce lekarzy ukończył kurs leczenia metodą Celon pod kierunkiem twórcy - dr Jiriego Dubna i rozpoczął wykonywanie zabiegów tą metodą z zespołem chirurgów specjalistów legitymujących się bardzo dużym doświadczeniem w leczeniu chorób odbytu: dr n. med. Dariuszem Dudą, lek. med. Andrzejem Grabarczykiem, dr n. med. Arturem Sandelewskim.

Aktualizowane: 29.03.2012

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni