Chroń swoje nogi, skorzystaj z bezpłatnych badań USG Doppler

Autor:

Latem wstydzisz się odkryć nogi, ponieważ pojawiły się na nich widocznie poszerzone żyły? W dodatku czujesz, że są obolałe, obrzęknięte? To mogą być pierwsze objawy niewydolności żylnej, dlatego warto udać się do specjalisty na podstawowe badania, które ten problem zweryfikują. Szacuje się bowiem, że w Polsce blisko 50% społeczeństwa boryka się z mniejsza lub większą niewydolnością żylną. Nieleczone żylaki mogą doprowadzić do trudnych do leczenia zmian i owrzodzeń a nierzadko stanowią poważne zagrożenie życia. Masz wątpliwości, czy problem ten może dotknąć Ciebie? Skorzystaj z organizowanej w Klinice Ars Estetica Białej Soboty i bezpłatnie zweryfikuj wątpliwości ze specjalistą.

Biała Sobota, to dzień w którym każdy zapisany wcześniej pacjent będzie miał do dyspozycji dwóch lekarzy, doktor Małgorzatę Legocką oraz doktora Michała Kowalczewskiego. W ramach Białej Soboty wykonane zostanie badanie USG Doppler, które jest głównym narzędziem wykorzystywanym w diagnostyce chorób żył. Pozwala ono na zobrazowanie przepływu krwi i tym samym ocenę m.in. stanu zastawek, które niedomknięte stanowią bezpośrednią przyczynę tworzenia się żylaków. Szczególnie narażone są osoby obciążone genetycznie, nie sprzyja temu również jednostajny tryb pracy, siedzący lub stojący, mała aktywność fizyczna, a nawet nagłe zmiany temperatur. Warto zaznaczyć, że żylaki mogą pojawić się w każdym wieku oraz że im wcześniej wykryte umożliwiają lepsze efekty leczenia.

Biała Sobota w Ars Estetica

"Podczas konsultacji zależy nam, aby uświadomić pacjentom jak poważnym zaniedbaniem jest nieleczenie powstałej już niewydolności żylnej oraz w jaki sposób zapobiegać pojawianiu się podobnych problemów w przyszłości. Jako że choroba ta funkcjonuje w opinii społecznej jako przede wszystkim problem estetyczny, chcielibyśmy nieco odczarować ten pogląd i uczulić pacjentów, a nawet całe rodziny, że problem jest stricte medyczny." - tłumaczy dr Małgorzata Legocka.

10.09.2016 w godzinach od 9:00-16:00 w ramach Białej Soboty w Klinice Ars Estetica będą mogli dowiedzieć się, jak leczyć chorobę żył, jak jej przeciwdziałać i jak współczesna medycyna radzi sobie z problemami żylaków. Dostępni eksperci doradzą, która z metod leczenia jest najskuteczniejsza i co zalecane jest nawet w przypadku poważnych, rozległych już zmian.

Wszystkich zainteresowanych bezpłatną konsultacją wraz z badaniem USG Doppler, prosimy o kontakt z recepcją kliniki Ars Estetica pod numerem telefonu 22 820 90 02 w celu rezerwacji terminu. Biała Sobota odbywać się będzie w dniu 10 września od godziny 09:00 do 16:00 w Klinice Ars Estetica, al. Jerozolimskie 56C w Warszawie. Ilość miejsc jest ograniczona.

Publikowane: 02.09.2016

Leczenie żylaków - Nowości

Wylecz żylaki jeszcze przed urlopem!

Centrum Medyczne Plus Med

Żylaki to nie tylko problem kosmetyczny - to poważny i narastający problem zdrowotny. Uczucie ciężkości nóg, ból i obrzęk po...

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni