COOLSCULPING by ZELTIQ – POKOCHASZ SWOJE ODBICIE

Autor:

Pozbądź się opornej tkanki tłuszczowej bez operacji, znieczulenia i konieczności rekonwalescencji. Zeltiq Coolsculpting jest alternatywą klasycznej liposukcji. Innowacyjna technologia polega na wykorzystaniu kontrolowanego chłodzenia w celu skutecznego wyselekcjonowania podskórnych komórek tłuszczowych, jednocześnie pozostawiając skórę nienaruszoną. Jest to metoda miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej, nie jest stosowana w celu odchudzania czy leczenia otyłości. Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby, które mimo diety i ćwiczeń nie mogą poradzić sobie z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, ale nie rozważają poddania się liposukcji.

Jak wygląda zabieg

Przed zabiegiem kosmetolog dokładnie oznacza wybrany obszar na ciele, a następnie nakłada żelowy płat chroniący skórę przed odmrożeniem. Po zabezpieczeniu skóry przykładana jest głowica, która posiada specjalny panel chłodzący.

Poddane zabiegowi komórki tłuszczowe są zamrażane, co powoduje powstanie kontrolowanego stanu zapalnego. Po 3-4 dniach od zabiegu rozpoczyna się proces apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci komórek tłuszczowych, które z czasem zostają wyeliminowane w drodze naturalnych procesów.

Co ważne, ujemna temperatura wytwarzana podczas zabiegu nie jest zagrożeniem dla innych komórek, skóry czy nerwów, ponieważ komórki tłuszczowe są o wiele bardziej wrażliwe na niską temperaturę niż tkanki otaczające.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są widoczne najwcześniej po około dwóch miesiącach. Cały proces usuwania komórek tłuszczowych jest stopniowy i może trwać nawet do czterech miesięcy. Po jednej godzinnej sesji zabiegowej możemy spodziewać się utraty od 20-30% komórek tłuszczowych w obszarze poddanym chłodzeniu. Rezultaty zabiegu są długoterminowe, a komórki tłuszczowe zostają usunięte na stałe.

Postępowanie po zabiegu

Zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny, dzięki czemu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Na obszarze poddawanym zabiegowi może wystąpić zaczerwienienie, zasinienie i czasowe osłabienie czucia, które może trwać do kilku tygodni.

Po zabiegu Zeltiq Coolsculpting zaleca się picie dużej ilości wody. Nie jest natomiast wskazane opalanie i nagrzewanie miejsca poddanego zabiegowi. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, nie należy także przyjmować po zabiegu leków przeciwzapalnych typu Ibuprom, Nurofen.

Przeciwwskazania

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są :

  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Choroby nowotworowe,
  • Choroba Raynaud,
  • Zaburzenia krążenia obwodowego,
  • Zaburzenia neuropatyczne,
  • Stosowanie leków rozrzedzających krew,
  • Tkanka bliznowata w leczonym obszarze,
  • Przepuklina w obszarze poddanemu zabiegowi,
  • Choroby skóry np. wysypka, egzema,
  • Rozrusznik serca

Zabieg Zeltiq Coolsculpting wykonywany jest w placówce PROFEMED przy Al. Jerozolimskich 65/79 w Warszawie.

Publikowane: 17.07.2017

Kriolipoliza - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Karolina :) 12.04.2018
Warto

to jest mój kolejny zabieg w klinice Metamorforsis -( bo wcześniej robiłam laser na twarz) , caly zespół z panem Doktorem Bromą na czele to fachowcy którzy potrafią rewelacyjnie dobrać zabieg do potrzeb. Ja miałam robion... Więcej 

1 Lubię to  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni