Cutera® EnlightenTM PICO - podnosimy poprzeczkę w dziedzinie laseroterapii

Autor:

Zmarszczki, nadmierna wiotkość skóry, blizny, rozstępy, przebarwienia oraz plamy pigmentacyjne, czy niechciana pamiątka z przeszłości w postaci tatuażu TO JUŻ NIE PROBLEM! Pacjenci mogą korzystać z najnowszej technologii lasera pikosekundowego. Na przełomie 2017 i 2018 roku, po długich poszukiwaniach, wybraliśmy i wprowadziliśmy do obu naszych klinik laser Enlighten™ Triplex PICO - najnowocześniejszy i wszechstronny pikosekundowy system laserowy amerykańskiej firmy CUTERA® - stworzony dla najbardziej wymagających pacjentów, oczekujących najwyższej skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Wskazania do zabiegu Enlighten® PICO

Enlighten® PICO stanowi obecnie idealne rozwiązanie w zakresie:

 • głębokiego odmładzania i ujędrniania skóry
 • terapii blizn, rozstępów
 • terapii przebarwień
  usuwania wszystkich rodzajów i kolorów tatuaży
  usuwanie makijażu permanentnego.
 • laserprzebar
  Usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym

Jak działa laser pikosekundowy

Laser Enlighten™ to pierwsze i zarazem jedyne urządzenie na rynku, które posiada system z potrójną wiązką laserową, czyli 1064 nm + 532 nm + 670 nm, a także trzema różnymi czasami trwania impulsu 750 ps + 650 ps oraz 2 ns.
Te cechy sprawiają, że leczenie jest wszechstronne oraz niezwykle precyzyjne.
Dzięki zastosowaniu technologii frakcyjnej w laserze pikosekundowym terapia jest jeszcze bardziej skuteczna i po raz pierwszy pozwala na skuteczne i nieinwazyjne leczenie laserem PICO - blizn, rozstępów i wiotkości skóry.
Laser frakcyjny działając w głębi skóry poprzez zjawisko foto-mechaniczne wywołuje mikroskopijne uszkodzenia (LIOB – Light Inducted Optical Breakdown) bez oparzeń i bólu. Uszkodzenia te otoczone są przez nienaruszone komórki. Dzięki temu skóra ma ułatwioną regenerację i szybciej powraca do zdrowia.
Zastosowanie super krótkich impulsów - 10-12 sekundy (750 pikosekund) znacząco ogranicza efekt cieplny w tkankach. Dlatego też większość zabiegów nie wymaga nawet znieczulenia.

lasertatu
Usuwanie tatuażu laserem Pico Genesis

Sposób na usuwanie tatuaży

Pico Genesis wykorzystuje energię pikosekundowych fal laserowych odpowiedniej długości w celu skutecznego i zarazem selektywnego rozbicia niepożądanego pigmentu i przebudowania górnej warstwy skóry.
Usuwanie barwnika tatuażu – z definicji wiąże się z rozbijaniem jego dużych cząstek na coraz mniejsze, z którymi dotychczas stosowane lasery nanosekundowe sobie nie radzą. Stąd powszechne są sytuacje tatuaży nie tyle usuniętych, co rozjaśnionych. Bardzo drobne cząsteczki barwnika usunąć można impulsem w technologii pikosekundowej (10-12 sekundy), czyli impulsem trwającym jedną miliardową część sekundy, a więc aż 1000 razy krótszym niż impuls nanosekundowy. Aplikacja energii w tak krótkim czasie wywołuje zjawisko foto-mechaniczne, niszczące barwnik. Zastosowanie, aż trzech długości fali lasera EnlightenTM pozwala na różną głębokość penetracji i zniszczenie różnych kolorów barwnika, tym samym zapewniając możliwość bezpiecznego usunięcia różnobarwnych tatuaży w każdej lokalizacji.

Rodzaje terapii EnlightenTM

 • PICO GENESIS

  - to nowatorska terapia leczenia przebarwień posłonecznych, hormonalnych i innych zmian barwnikowych, a także objawów fotostarzenia. Pico Genesis stosujemy z powodzeniem również u pacjentów chcących poprawy kolorytu skóry, obkurczenia porów i odświeżenia wyglądu. Spektakularne efekty po zabiegu osiągane są całkowicie bez bólu i z minimalnym czasem gojenia. 
 • PICO MLA

  (Micro Lens Array) - terapia odpowiednia dla pacjentów potrzebujących głębszego i kompleksowego działania odmładzającego i ujędrniającego skórę. Doskonale sprawdza się również w leczeniu blizn i rozstępów. Jest formą terapii frakcyjnej dzięki zastosowaniu innowacyjnej soczewki (plastra miodu). Zastosowanie soczewki MLA zapewnia wzrost gęstości energii o 500% i tym samym większą penetrację.
 • PICO + NANO technologia

  - jest niezwykle skutecznym narzędziem do usuwania tatuaży w najszerszej jak dotąd gamie kolorystycznej, przy mniejszej niż dotychczas liczbie zabiegów. Pozwala osiągnąć efekty również tam, gdzie inne systemy okazały się nieskuteczne - usuwając cienie - pozostałości tatuaży. 

Zalety terapii EnlightenTM

 • bezpieczeństwo i precyzja
 • krótka i komfortowa rekonwalescencja 
 • zminimalizowane odczucia bólowe
 • najwyższa skuteczność 
 • pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach od jego wykonania i narastają z każdą kolejną sesją zabiegową
 • skuteczność w usuwaniu każdego koloru tatuażu oraz makijażu permanentnego

Przebieg terapii i okresu pozabiegowego

Leczenie wymaga serii około trzech bezbolesnych i krótkich zabiegów, niewymagających długiego i uciążliwego gojenia, towarzyszącego każdej innej terapii o porównywalnej skuteczności.
Dla naszych pacjentów najważniejsze zalety lasera Cutera® EnlightenTM Triplex Pico to bezpieczeństwo, komfort w trakcie zabiegu i krótki okres rekonwalescencji lub w ogóle jego brak.
U niewielkiej grupy pacjentów występuje nieznaczny obrzęk bezpośrednio po zabiegu. Te efekty uboczne są tymczasowe i zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin. Rzadko wystąpić może grudkowa wysypka – pokrzywka wskutek przekrwienia (naczynioruchowa), ustępująca po 1-2 dniach. W przypadku terapii MLA mogą wystąpić wybroczyny.
W przypadku tatuaży - liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania zależy od ilości, głębokości oraz rodzaju tuszu zastosowanego do wykonania tatuażu. Terapia jest procesem skomplikowanym, wiążącym się z wieloma sesjami zabiegowymi – zwłaszcza przy tatuażach kolorowych i starszych. Zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczonego lekarza oraz opatrzony szczegółowymi zaleceniami.

Czy zabieg jest bolesny? 

Procedura Pico Genesis jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga gojenia.
Pico MLA jest umiarkowanie bolesna, przed zabiegiem stosujemy znieczulenie miejscowe, a rekonwalescencja trwa 1-3 dni i jest mało uciążliwa. 

Gdzie można wykonać zabieg

Laser Cutera® EnlightenTM Triplex to system laserowy, rewolucjonizujący leczenie najtrudniejszych problemów, z jakimi zgłaszają się nasi pacjenci, który - jako jedna z pierwszych klinik w Polsce - wprowadziliśmy do naszej oferty w Bydgoszczy i Częstochowie. Wierzymy, że trafne wybory, profesjonalizm i konsekwentne inwestycje w jakość naszych usług oraz najnowszy sprzęt zapewniają Bieńkowscy Clinic® zaufanie pacjentów, zadowolonych z osiągniętych sukcesów terapeutycznych. 

Publikowane: 15.01.2019

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Laserowe usuwanie tatuażu i pigmentów - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Mari 29.09.2018
Warto

W klinice Elite przeszłam zabieg laserowego usuwania tatuażu, cieszę się, że w końcu się go pozbyłam. Nie było to zbyt przyjemne, ale efekty wynagradzają cierpienie, klinika bardzo nowoczesna, czysta, miły personel, pole... Więcej 

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni