Cutera® EnlightenTM PICO - podnosimy poprzeczkę w dziedzinie laseroterapii

Autor:

Zmarszczki, nadmierna wiotkość skóry, blizny, rozstępy, przebarwienia oraz plamy pigmentacyjne, czy niechciana pamiątka z przeszłości w postaci tatuażu TO JUŻ NIE PROBLEM! Pacjenci mogą korzystać z najnowszej technologii lasera pikosekundowego. Na przełomie 2017 i 2018 roku, po długich poszukiwaniach, wybraliśmy i wprowadziliśmy do obu naszych klinik laser Enlighten™ Triplex PICO - najnowocześniejszy i wszechstronny pikosekundowy system laserowy amerykańskiej firmy CUTERA® - stworzony dla najbardziej wymagających pacjentów, oczekujących najwyższej skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Wskazania do zabiegu Enlighten® PICO

Enlighten® PICO stanowi obecnie idealne rozwiązanie w zakresie:

 • głębokiego odmładzania i ujędrniania skóry
 • terapii blizn, rozstępów
 • terapii przebarwień
  usuwania wszystkich rodzajów i kolorów tatuaży
  usuwanie makijażu permanentnego.
 • laserprzebar
  Usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym

Jak działa laser pikosekundowy

Laser Enlighten™ to pierwsze i zarazem jedyne urządzenie na rynku, które posiada system z potrójną wiązką laserową, czyli 1064 nm + 532 nm + 670 nm, a także trzema różnymi czasami trwania impulsu 750 ps + 650 ps oraz 2 ns.
Te cechy sprawiają, że leczenie jest wszechstronne oraz niezwykle precyzyjne.
Dzięki zastosowaniu technologii frakcyjnej w laserze pikosekundowym terapia jest jeszcze bardziej skuteczna i po raz pierwszy pozwala na skuteczne i nieinwazyjne leczenie laserem PICO - blizn, rozstępów i wiotkości skóry.
Laser frakcyjny działając w głębi skóry poprzez zjawisko foto-mechaniczne wywołuje mikroskopijne uszkodzenia (LIOB – Light Inducted Optical Breakdown) bez oparzeń i bólu. Uszkodzenia te otoczone są przez nienaruszone komórki. Dzięki temu skóra ma ułatwioną regenerację i szybciej powraca do zdrowia.
Zastosowanie super krótkich impulsów - 10-12 sekundy (750 pikosekund) znacząco ogranicza efekt cieplny w tkankach. Dlatego też większość zabiegów nie wymaga nawet znieczulenia.

lasertatu
Usuwanie tatuażu laserem Pico Genesis

Sposób na usuwanie tatuaży

Pico Genesis wykorzystuje energię pikosekundowych fal laserowych odpowiedniej długości w celu skutecznego i zarazem selektywnego rozbicia niepożądanego pigmentu i przebudowania górnej warstwy skóry.
Usuwanie barwnika tatuażu – z definicji wiąże się z rozbijaniem jego dużych cząstek na coraz mniejsze, z którymi dotychczas stosowane lasery nanosekundowe sobie nie radzą. Stąd powszechne są sytuacje tatuaży nie tyle usuniętych, co rozjaśnionych. Bardzo drobne cząsteczki barwnika usunąć można impulsem w technologii pikosekundowej (10-12 sekundy), czyli impulsem trwającym jedną miliardową część sekundy, a więc aż 1000 razy krótszym niż impuls nanosekundowy. Aplikacja energii w tak krótkim czasie wywołuje zjawisko foto-mechaniczne, niszczące barwnik. Zastosowanie, aż trzech długości fali lasera EnlightenTM pozwala na różną głębokość penetracji i zniszczenie różnych kolorów barwnika, tym samym zapewniając możliwość bezpiecznego usunięcia różnobarwnych tatuaży w każdej lokalizacji.

Rodzaje terapii EnlightenTM

 • PICO GENESIS

  - to nowatorska terapia leczenia przebarwień posłonecznych, hormonalnych i innych zmian barwnikowych, a także objawów fotostarzenia. Pico Genesis stosujemy z powodzeniem również u pacjentów chcących poprawy kolorytu skóry, obkurczenia porów i odświeżenia wyglądu. Spektakularne efekty po zabiegu osiągane są całkowicie bez bólu i z minimalnym czasem gojenia. 
 • PICO MLA

  (Micro Lens Array) - terapia odpowiednia dla pacjentów potrzebujących głębszego i kompleksowego działania odmładzającego i ujędrniającego skórę. Doskonale sprawdza się również w leczeniu blizn i rozstępów. Jest formą terapii frakcyjnej dzięki zastosowaniu innowacyjnej soczewki (plastra miodu). Zastosowanie soczewki MLA zapewnia wzrost gęstości energii o 500% i tym samym większą penetrację.
 • PICO + NANO technologia

  - jest niezwykle skutecznym narzędziem do usuwania tatuaży w najszerszej jak dotąd gamie kolorystycznej, przy mniejszej niż dotychczas liczbie zabiegów. Pozwala osiągnąć efekty również tam, gdzie inne systemy okazały się nieskuteczne - usuwając cienie - pozostałości tatuaży. 

Zalety terapii EnlightenTM

 • bezpieczeństwo i precyzja
 • krótka i komfortowa rekonwalescencja 
 • zminimalizowane odczucia bólowe
 • najwyższa skuteczność 
 • pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach od jego wykonania i narastają z każdą kolejną sesją zabiegową
 • skuteczność w usuwaniu każdego koloru tatuażu oraz makijażu permanentnego

Przebieg terapii i okresu pozabiegowego

Leczenie wymaga serii około trzech bezbolesnych i krótkich zabiegów, niewymagających długiego i uciążliwego gojenia, towarzyszącego każdej innej terapii o porównywalnej skuteczności.
Dla naszych pacjentów najważniejsze zalety lasera Cutera® EnlightenTM Triplex Pico to bezpieczeństwo, komfort w trakcie zabiegu i krótki okres rekonwalescencji lub w ogóle jego brak.
U niewielkiej grupy pacjentów występuje nieznaczny obrzęk bezpośrednio po zabiegu. Te efekty uboczne są tymczasowe i zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin. Rzadko wystąpić może grudkowa wysypka – pokrzywka wskutek przekrwienia (naczynioruchowa), ustępująca po 1-2 dniach. W przypadku terapii MLA mogą wystąpić wybroczyny.
W przypadku tatuaży - liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania zależy od ilości, głębokości oraz rodzaju tuszu zastosowanego do wykonania tatuażu. Terapia jest procesem skomplikowanym, wiążącym się z wieloma sesjami zabiegowymi – zwłaszcza przy tatuażach kolorowych i starszych. Zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczonego lekarza oraz opatrzony szczegółowymi zaleceniami.

Czy zabieg jest bolesny? 

Procedura Pico Genesis jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga gojenia.
Pico MLA jest umiarkowanie bolesna, przed zabiegiem stosujemy znieczulenie miejscowe, a rekonwalescencja trwa 1-3 dni i jest mało uciążliwa. 

Gdzie można wykonać zabieg

Laser Cutera® EnlightenTM Triplex to system laserowy, rewolucjonizujący leczenie najtrudniejszych problemów, z jakimi zgłaszają się nasi pacjenci, który - jako jedna z pierwszych klinik w Polsce - wprowadziliśmy do naszej oferty w Bydgoszczy i Częstochowie. Wierzymy, że trafne wybory, profesjonalizm i konsekwentne inwestycje w jakość naszych usług oraz najnowszy sprzęt zapewniają Bieńkowscy Clinic® zaufanie pacjentów, zadowolonych z osiągniętych sukcesów terapeutycznych. 

Publikowane: 15.01.2019

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Laserowe usuwanie tatuażu i pigmentów - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Anonymous 15.11.2013
Warto

Polecam dr M.Bieńkowski fachowiec nad fachowcami wybitny profesjonalista wspaniały człowiek pełen ciepła zrozumienia miałam wielkie przebarwienia na twarzy nie obiecał cudu ale po kilku zabiegach laserowych ja widzę że c... Więcej 

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni