Zabieg, który odmłodzi twarz – korekcja powiek

Autor:

Plastyka powiek może mieć zarówno wskazania estetyczne, jak i medyczne. Szybki i skuteczny zabieg, który daje doskonałe efekty odmładzające. Jest doskonałym sposobem na poprawę wyglądu okolic oczu i odmłodzenie spojrzenia.

Dla kogo jest zabieg?

Plastyka powiek może mieć zarówno wskazania estetyczne, jak i medyczne. W pierwszym przypadku opadnięte powieki lub worki pod oczami optycznie dodają lat i sprawiają wrażenie zmęczonej twarzy. Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna, dlatego stosunkowo wcześnie następuje spadek jej napięcia, w związku z czym trudno określić dolną granicę wieku pacjentów poddających się zabiegowi. Opadające powieki mogą również być powodem ograniczonego pola widzenia, co jest medycznym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Plastykę powiek górnych i dolnych można wykonać podczas jednego zabiegu. Powieki górne koryguje się poprzez wycięcie nadmiaru skóry lub tłuszczu w miejscu zgięcia powieki, natomiast powieki dolne nacinając skórę poniżej brzegu rzęsowego. Nie zawsze pacjent potrzebuje korekcji obu powiek, czasami plastyce poddawana jest jedynie powieka górna, czasami tylko powieka dolna.

Alternatywą dla chirurgicznej plastyki powiek jest zabieg Thermage, który intensywnie ujędrnia skórę, zwiększa jej napięcie i elastyczność dla trwałego efektu liftingu bez skalpela. Jest to także doskonały zabieg wspomagający plastykę powiek.

Aldona m
dr n. med. Aldona Stachura

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa ok. pół godziny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Plastyka polega na usunięciu nadmiaru skóry lub tkanki tłuszczowej czy rozciągniętej części mięśnia. Dzięki temu powieka górna zostaje pogłębiona. Po zabiegu konieczne jest założenie delikatnych szwów, blizna po zabiegu jest jednak praktycznie niewidoczna.

Efekty plastyki powiek

Zabieg jest szybki, skuteczny i daje doskonałe efekty odmładzające. Jest doskonałym sposobem na poprawę wyglądu okolic oczu i odmłodzenie spojrzenia. Po plastyce powiek, skóra napina się, a oczy „otwierają”. Pełny efekt widoczny jest po kilku tygodniach, po ustąpieniu opuchlizny.

 OCZY

Rekonwalescencja

Pozabiegowe szwy usuwa się po ok. 5-7 dniach. Powrót do codziennej aktywności wskazany jest nie wcześniej niż po 2 tygodniach od wykonania zabiegu. Po zabiegu, pacjentom zaleca się stosowanie zimnych okładów, a także unikanie promieni słonecznych.

42 28940227

Więcej informacji o zabiegu znajdziesz na: www.klinikalaperla.pl

Publikowane: 10.11.2016

O kim:
Autor

Sieć klinik zlokalizowanych w 10 miastach. Pracują tu eksperci z dużą wiedzą i doświadczeniem w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej, kosmetologii, dermatologii, ginekologii estetycznej. W ofercie posiada skuteczny sprzęt do redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry, liftingu twarzy

Korekcja powiek (Blepharoplastyka) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni