Zobacz możliwe efekty zabiegu przed operacją - Vectra XT

Autor:

Urządzenie VECTRA XT pomaga podjąć decyzję pacjentom, którzy mają obawy związane z zabiegiem. Pacjenci dzięki niemu mogą obejrzeć projekcję przewidywanych efektów operacji plastycznej. Funkcja obrazowania ciała weryfikuje także niemożliwe do spełnienia oczekiwania względem efektów operacji. Szpital LUX MED jest jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w którym pacjenci mogą skorzystać z tego urządzenia.

VECTRA XT to urządzenie przeznaczone do dokładnego obrazowania kształtu, konturu oraz barwy wybranych części cała. Daje możliwość uchwycenia anatomicznych szczegółów budowy pacjenta w technologii 3D i przedstawienia ich na monitorze komputera. Symulacja wyników zabiegu uzyskiwana jest w oparciu o automatyczny pomiar piersi i proporcji twarzy, wizualizację sylwetki pacjenta w ubraniu, czy też wizualny dobór implantów. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno przy zabiegach chirurgii twarzy, jak i piersi. Pacjent może obejrzeć trójwymiarowy obraz, który następnie poddawany jest analizie pomiarowej i objętościowej. Cały proces generowania obrazu trwa zaledwie kilka sekund.

luxmed vectra

Na polskim rynku wizualizacja przewidywanych wyników zabiegu za pomocą tej technologii stanowi przełom w chirurgii plastycznej. Dzięki temu np. pacjentka może poznać naprawdę dobrze swoje ciało i zobaczyć co może przynieść operacja – mówi dr n med. Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala LUX MED. Urządzenie od lat z powodzeniem wykorzystują chirurdzy plastycy w USA, jednak w Polsce jest ono rozwiązaniem nowatorskim. – Dzięki dokładnej analizie ciała jesteśmy w stanie lepiej zaplanować zabieg. Często bywa tak, że nie zdajemy sobie sprawy np. z asymetrii piersi. Dopiero trójwymiarowa projekcja pokazuje jak naprawdę wygląda nasza sylwetka. Dzięki temu pacjentka może jaśniej określić swoje oczekiwania, a lekarz precyzyjnie dobrać odpowiednie implanty – dodaje dr Chomicka-Janda.

Vectra jest także ważnym urządzeniem z perspektywy bezpieczeństwa i komfortu psychicznego pacjenta. Urządzenie pozwala na zobrazowanie realnie możliwych do uzyskania wyników operacji. Chroni pacjentów i lekarzy przed dążeniem do uzyskania niemożliwych do osiągnięcia wyników. Dzięki temu wykonujemy operacje precyzyjnie dopasowane do konkretnego pacjenta i możemy uniknąć rozczarowania osób, które zdecydują się na zabieg. Naszą maksymą jest dążenie do najwyższej satysfakcji pacjentek i pacjentów, a teraz wspomagamy się w dążeniu do tego celu najnowszą technologią – mówi dr n. med. Lubomir Lembas, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala LUX MED.

luxmed vectra1

Szpital LUX MED jest jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w którym pacjenci mogą skorzystać z możliwości tego urządzenia.

Publikowane: 31.07.2012

Powiększanie piersi (Augmentacja) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni