Holistyczne podejście do estetyki twarzy - konferencja naukowa na temat wypełniaczy, kwasu hialuronowego i Ulthery

W dniu 10 września 2018 roku 80 lekarzy medycyny estetycznej z całej Polski wzięło udział w pierwszej konferencji naukowej pod hasłem „Polish Expert Summit Merz Aesthetics”, zorganizowanej przez Urgo Aesthetics w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Prelekcje dotyczyły holistycznego podejścia do estetyki twarzy, a na program konferencji złożyło się pięć bloków tematycznych, między innymi na temat niepożądanych działań zabiegów medycyny estetycznej i sposobów na to, jak je minimalizować i jak sobie z nimi radzić:

  •          „Piękne usta z Belotero” - live show dr Tatjany Pavicic,  lekarza medycyny estetycznej ze specjalizacją dermatologia, wenerologia, prowadzącej własną klinikę w Monachium, na temat nowoczesnych technik wypełniania i głębokiego nawilżenia ust,
MERZ Konference 2
Gość specjalny z Monachium - dr Tatiana Pavicić
  •          Powikłania po zastosowaniu wypełniaczy i jak ich uniknąć. Podstawy anatomii – dr Tatjana Pavicić oraz dr Andrzej Ignaciuk, ekspert i pionier medycyny estetycznej w Polsce, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging,
  •          Dolina łez – trudna okolica zabiegowa, ale nie z Belotero! live show dr Bożeny Jendrysik, lekarza medycyny estetycznej, ze specjalizacją II stopnia z chirurgii ogólnej i flebologii,
  •          Spektakularne efekty Ultherapy. Własne doświadczenia – dr Anna Antczak, chirurg dziecięcy i lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Dermamed,
  •          „Nieznajomość prawa szkodzi” – co powinien wiedzieć lekarz w codziennej praktyce – mec. Daria Mientkiewicz, ekspert z zakresu prawa farmaceutycznego i prawa medycznego.
MERZ Konference 3
Dr Tatjana Pavicić zaprezentowała temat wypełniaczy i jak uniknąć powikłań

Dr Andrzej Ignaciuk wraz z zagranicznym gościem, dr Tatjaną Pavicić, zaprezentował temat wypełniaczy i jak uniknąć powikłań przy ich stosowaniu. Wykładowi dr Pavicić towarzyszył żywy pokaz, gdzie do konturowania i wypełnienia ust została zastosowana nowatorska technika „Liplush technique”. Pani Doktor opowiedziała także o nowoczesnych technikach wypełniania ust za pomocą preparatu Belotero – najwyższej jakości produktu z linii wytwarzanej w Szwajcarii, szeroko stosowanej od wielu lat przez lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. Do dyspozycji jest szeroka gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego Belotero Hydro, Belotero Soft, Belotero Balance, Belotero Intense, Belotero Volume, które cechują się wysoką elastycznością, spoistością oraz plastycznością, dają przewidywalne i naturalne rezultaty. Poszczególne preparaty mogą być używane osobno lub w połączeniu.

MERZ Konference 5
Zywy pokaz  konturowania i wypełnienia ust 

Równie ciekawa prelekcja z live show odbyła się dzięki dr Bożenie Jendrysik, która poruszyła temat skuteczności wypełniaczy Belotero w kontekście odmładzania trudnej okolicy oka, jaką jest dolina łez.

Dr Anna Antczak z Kliniki Dermamed poprowadziła natomiast warsztatową część spotkania dotyczącą efektów działania Ulthery firmy Merz Aesthetics, pierwszego w historii medycyny estetycznej i jedynego aparatu łączącego ultradźwiękowe obrazowanie ze skoncentrowaną energią ultradźwięków, a służącego do zabiegów nieinwazyjnego liftingu oraz podniesienia i napięcia skóry. Urządzenie jest wyposażone w ekran USG, dlatego lifting przeprowadza się pod kontrolą obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, nowatorskiej technologii, dzięki której lekarz ma pełną kontrolę nad przebiegiem procedury. Według lekarzy medycyny estetycznej, którzy mają doświadczenia w wykonywniu tych zabiegów, daje rezultaty porównywalne wyłącznie z tymi, jakie uzyskuje się po operacji plastycznej.

Skuteczność zabiegów Ultherapy wykonanych przy użyciu urządzenia Ulthera została potwierdzona na podstawie wielu badań klinicznych w renomowanych ośrodkach: Harvard Medical School, University of California w San Diego oraz Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital.  W 2008 roku procedura uzyskała European Certificate of Conformance (CE Mark), rok później certyfikat Health Canada a następnie FDA certyfikat "de novo” jako zabieg unikalny, który nie ma odpowiednika na rynku medycznym.

MERZ Konference 4
Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

Ponieważ konferencja spotkała się z bardzo pozytywnymi reakcjami uczestników,  organizatorzy zapowiedzieli chęć kontunuowania tego typu działań w formie stałej konferencji dedykowanej problematyce medycyny estetycznej.

Dowiedz się więcej:

Korekcja okolicy oka

Kwas hialuronowy

Wypełnienia iniekcyjne

Powiększanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Ulthera

Aktualizowane: 30.10.2018

Kwas hialuronowy: Saypha, Restylane, Juvederm, Stylage - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni