Sunekos: holistyczne podejście do rewitalizacji skóry

Sunekos: holistyczne podejście do rewitalizacji skóry
Katarzyna Wrzosek
Katarzyna Wrzosek
Utworzono: 26 kwi 2019 · Zaktualizowano: 19 maj 2020

Holistyczna pielęgnacja skóry Sunekos® + Nutrakos - efekty

Zabieg Sunekos® w postaci śródskórnych iniekcji, wykonany w serii, przywraca naturalny, młody wygląd skóry, usuwa niedoskonałości w postaci zmarszczek oraz nawilża powierzchowne i głębokie jej warstwy. Jest na tyle bezpieczny, że można stosować go na delikatnej okolicy oka - doskonale koryguje cienie pod oczami.

Wzmocnienie efektu zabiegu można uzyskać stosując kurację domową suplementem diety do codziennego stosowania w postaci nutridrinków Nutrakos. Regularnie stosowany przedłuża działanie przeprowadzonych zabiegów, uzupełnia niedobory aminokwasów w organizmie oraz wzmacnia nie tylko skórę, ale również włosy i paznokcie.

sunekos
Zestaw ampułek z kwasem hialuronowym i aminokwasami Sunekos

 Holistyczna terapia Sunekos®  - co mówią lekarze?

 - Bagaż doświadczeń w zakresie medycyny anti-aging spra­wia, że ostrożnie podchodzę do nowości, zanim wprowadzę je do gabinetu. Toteż wnikliwie analizowałam skład, mecha­nizm działania i badania kliniczne potwierdzające bezpie­czeństwo i skuteczność terapii Sunekos®, zanim ją zastoso­wałam. Ponieważ spełniła ona moje kryteria, sięgnęłam po nią.

Sunekos® to innowacyjny system regeneracji macierzy pozakomórkowej (ECM) stosowany w procesie biogenezy skóry. Pod tym fachowym określeniem kryje się połączenie chronionej międzynarodowym patentem sekwencji sześciu ściśle wyselekcjonowanych aminokwasów z nieusieciowa­nym kwasem hialuronowym. Takie połączenie stymuluje syn­tezę kolagenu oraz elastyny, co wywołuje rozświetlenie, za­gęszczenie skóry, wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie oraz nawilżenie skóry.

Produkt występuje w 2 wersjach: Sune­kos® 200 oraz Sunekos® 1200, co daje mi dodatkowo moż­liwość bardzo indywidualnego doboru zabiegu do potrzeb skóry mojego pacjenta, a to z kolei przekłada się na wyższą skuteczność terapii: na ostateczne rezultaty wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia, zagęszczenia skóry i poprawy owa­lu twarzy należy poczekać ok. 4 tygodni od zakończenia tera­pii, ale utrzymują się one ponad 6 miesięcy, czego dowodzą rzetelne badania kliniczne.

Polecam ten zabieg szczególnie osobom z problemem wiotkości, zasinień i zmarszczek wo­kół oczu. Sunekos® okazał się w tym wskazaniu wyjątkowo bezpieczny i skuteczny – opowiada dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, dermatolog, kosmetolog, właścicielka kliniki Viva-Derm w Warszawie.

  - To dla mnie oczywiste, że jako lekarz biorę pełną odpo­wiedzialność za wykonywane procedury medyczne, dla­tego w swojej długoletniej praktyce lekarskiej bardzo ry­gorystycznie i wielopłaszczyznowo weryfikuję każdą „nowość”, zanim zastosuję ją u swoich pacjentów. Sku­teczność i bezpieczeństwo to kluczowe i równoważne kry­teria, jakie musi spełniać każdy produkt.

Sunekos® to obecnie nowość na polskim rynku. Wzbudził on jednak moje zainteresowanie ze względu na oryginalny skład, będący połączeniem 6 aminokwasów z nieusieciowanym kwasem hialuronowym, który pozwala nie tylko aktywo­wać fibroblasty do syntezy nowego kolagenu, ale również wspomaga regenerację macierzy pozakomórkowej (ECM). W wyniku takiego działania tworzą się nowe włók­na białkowe skóry, takie jak : kolagen typu I, III i najtrudniej­szy do odtworzenia kolagen typu IV oraz elastyna.

Sune­kos® posiada w swej gamie 2 rodzaje produktów tj.: Sunekos® 1200, po który sięgam w przypadku, gdy chcę uzyskać u pacjenta poza poprawą jędrności, sprężystości i nawilżenia skóry również naturalny efekt wolumetryczny. Sunekos® 200 stosuję w przypadku wiotkości i suchości szczególnie delikatnych i wrażliwych okolic twarzy, szyi, dekoltu oraz powierzchni rąk u pacjentów o prawidłowej wolumetrii.

Mimo iż Sunekos® jest w Polsce dostępny od niespełna kilku miesięcy, to moi pacjenci bardzo go polu­bili za naturalność i szybkość uzyskiwanych rezultatów mówi dr Kinga Nicer, specjalista dermatolog, właścicielka gabinetu Dermatochirurgii Estetycznej i Laserowej „Kinga & Arka­diusz Nicer” w Częstochowie.

 - Utrzymanie dobrej kondycji i młodego wyglądu naszej skóry potrzebuje profesjonalnego wspar­cia, takiego jak nowej generacji iniekcyjny zabieg Sunekos®, który cieszy się coraz większą popu­larnością wśród moich pacjentów.

Preparat na­wilża głębokie i powierzchowne warstwy skóry, dzięki czemu nie tylko zapobiega starzeniu się, ale i przywraca młody wygląd. Jest bardzo deli­katny, a mimo to niezwykle skutecznie regeneru­je nawet wrażliwe obszary twarzy, takie jak okoli­ca oka. Likwiduje cienie i poprawia elastyczność skóry, co oczywiście sprzyja też wygładzeniu zmarszczek.

Nowością w Polsce, a zarazem do­pełnieniem profesjonalnego zabiegu gabineto­wego, jest suplementacja Nutrakos Aminoshot. To forma doustna, zawierająca aminokwasy po­budzające fibroblasty do produkcji włókien kola­genu i elastyny. Mówiąc inaczej, produkt w celo­wany sposób wspiera organizm od wewnątrz, uzupełniając niedobory aminokwasów. Regular­na, codzienna suplementacja, stosowana przez co najmniej 3 miesiące, pobudza do działania fi­broblasty i keratynocyty. Dzięki temu skóra jest doskonale odżywiona, włosy grubsze i mocniej­sze, a paznokcie twardsze i bardziej odporne na złamania - opowiada dr Małgorzata Krynicka-Kozak , lekarz medycyny, właściciel gabinetu MKK MEDICA Chirurgia & Estetyka w Warszawie.

WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR SUNEKOS® W POLSCE:

BD AESTHETIC SP. Z O.O., ul. Modlińska 335E, Warszawa,

Tel.: +48 22 290 68 70

WWW.BDAESTHETIC.COM

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.