Intimalase – przełom w ginekologii estetycznej

Autor:

Ginekologia estetyczna jest wciąż mało znaną gałęzią medycyny. Jeszcze do niedawna zabiegi przeprowadzane w okolicach miejsc intymnych były wykonywane wyłącznie chirurgiczne, co wiązało się z wysokim ryzykiem powikłań i długim okresem rekonwalescencji. Problemy, z którymi zmaga się liczne grono kobiet po okresie menopauzy i po porodzie oraz rosnące w związku z tym zapotrzebowanie na mało inwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej dały początek do badań nad alternatywą dla chirurgicznych zabiegów poprawiających elastyczność pochwy. O najnowszym odkryciu ginekologii estetycznej - Intimalase - opowiada dr n. med. Wojciech Rybak z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica.

W okresie ciąży ciało kobiety podlega wielu zmianom, które po porodzie mogą wrócić do pierwotnego kształtu bądź nieznacznie się jedynie zmienić. Jednym z problemów, z którym borykają się kobiety po porodzie jest wiotkość ścian pochwy. W czasie ciąży i porodu narząd ten przystosowuje się bowiem wielkością do rozmiarów płodu. W niektórych przypadkach następuje trwałe rozluźnienie pochwy, co wiąże się z utratą satysfakcji seksualnej. Dzięki znacznemu postępowi medycyny estetycznej i jej odnogi - ginekologii estetycznej - opracowano bezinwazyjny zabieg Intimalase, czyli inaczej laserowego poprawiania elastyczności pochwy. Wyniki późniejszych badań przeszły najśmielsze oczekiwania naukowców.

Intimalase – laserowe poprawianie elastyczności pochwy

Intimalase skutecznie leczy zespół rozluźnienia pochwy. Jak tłumaczy dr n. med. Wojciech Rybak z Ars Estetica - "Zespół rozluźnienia pochwy to dość powszechny problem, pojawiający się często po porodzie siłami natury, jest to także objaw naturalnego procesu starzenia. Zjawisko to jest określane mianem „luźnej pochwy" i wpływa bezpośrednio na zmniejszenie tarcia podczas stosunku, co powoduje utratę satysfakcji seksualnej" W celu poprawy elastyczności pochwy istnieje wiele metod poczynając od tych behawioralnych (ćwiczenia mięśni Kegla), poprzez terapie farmakologiczne na mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegach chirurgicznych kończąc. Intimalase to – zabieg małoinwazyjny, bezpieczny a do tego wysoce skuteczny. "Procedura wykorzystuje laser Erb:YAG, którego ściśle kontrolowana energia zostaje dostarczana do kanału pochwy i obszaru wejścia do pochwy. Kolagen zostaje podgrzany, kurczy się, włókna robią się krótsze i grubsze, co prowadzi do napięcia i kurczenia się podgrzewanej tkanki. W efekcie tkanka zyskuje nowy kolagen, jest wyraźnie bardziej napięta i elastyczna. Oprócz zniwelowania skutków zespołu rozluźnienia pochwy, ogranicza to jej rozszerzanie" - wyjaśnia dr Wojciech Rybak.

ars estetica

Zabieg jest w stanie skutecznie poprawić elastyczność pochwy, jednakże zmiany fizjologiczne to tylko jeden z kilku elementów całościowego obrazu zaburzeń współżycia kobiet. Jest to niezwykle złożony problem, który prócz zmian fizjologicznych i hormonalnych wiąże w sobie aspekty psychologiczne i neurologiczne.

ars estetica1

Publikowane: 11.03.2013

Plastyczna operacja pochwy (Waginoplastyka) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

stefalala 31.05.2015
Warto

Doktorze, bardzo mi Pan pomógł. Problemy po menopauzie miałam spore,w pary zabiegach doktor rozwiązał mój problem. Jestem bardzo zadowolona, dziękuję.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni