Intimalase – przełom w ginekologii estetycznej

Autor:

Ginekologia estetyczna jest wciąż mało znaną gałęzią medycyny. Jeszcze do niedawna zabiegi przeprowadzane w okolicach miejsc intymnych były wykonywane wyłącznie chirurgiczne, co wiązało się z wysokim ryzykiem powikłań i długim okresem rekonwalescencji. Problemy, z którymi zmaga się liczne grono kobiet po okresie menopauzy i po porodzie oraz rosnące w związku z tym zapotrzebowanie na mało inwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej dały początek do badań nad alternatywą dla chirurgicznych zabiegów poprawiających elastyczność pochwy. O najnowszym odkryciu ginekologii estetycznej - Intimalase - opowiada dr n. med. Wojciech Rybak z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica.

W okresie ciąży ciało kobiety podlega wielu zmianom, które po porodzie mogą wrócić do pierwotnego kształtu bądź nieznacznie się jedynie zmienić. Jednym z problemów, z którym borykają się kobiety po porodzie jest wiotkość ścian pochwy. W czasie ciąży i porodu narząd ten przystosowuje się bowiem wielkością do rozmiarów płodu. W niektórych przypadkach następuje trwałe rozluźnienie pochwy, co wiąże się z utratą satysfakcji seksualnej. Dzięki znacznemu postępowi medycyny estetycznej i jej odnogi - ginekologii estetycznej - opracowano bezinwazyjny zabieg Intimalase, czyli inaczej laserowego poprawiania elastyczności pochwy. Wyniki późniejszych badań przeszły najśmielsze oczekiwania naukowców.

Intimalase – laserowe poprawianie elastyczności pochwy

Intimalase skutecznie leczy zespół rozluźnienia pochwy. Jak tłumaczy dr n. med. Wojciech Rybak z Ars Estetica - "Zespół rozluźnienia pochwy to dość powszechny problem, pojawiający się często po porodzie siłami natury, jest to także objaw naturalnego procesu starzenia. Zjawisko to jest określane mianem „luźnej pochwy" i wpływa bezpośrednio na zmniejszenie tarcia podczas stosunku, co powoduje utratę satysfakcji seksualnej" W celu poprawy elastyczności pochwy istnieje wiele metod poczynając od tych behawioralnych (ćwiczenia mięśni Kegla), poprzez terapie farmakologiczne na mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegach chirurgicznych kończąc. Intimalase to – zabieg małoinwazyjny, bezpieczny a do tego wysoce skuteczny. "Procedura wykorzystuje laser Erb:YAG, którego ściśle kontrolowana energia zostaje dostarczana do kanału pochwy i obszaru wejścia do pochwy. Kolagen zostaje podgrzany, kurczy się, włókna robią się krótsze i grubsze, co prowadzi do napięcia i kurczenia się podgrzewanej tkanki. W efekcie tkanka zyskuje nowy kolagen, jest wyraźnie bardziej napięta i elastyczna. Oprócz zniwelowania skutków zespołu rozluźnienia pochwy, ogranicza to jej rozszerzanie" - wyjaśnia dr Wojciech Rybak.

ars estetica

Zabieg jest w stanie skutecznie poprawić elastyczność pochwy, jednakże zmiany fizjologiczne to tylko jeden z kilku elementów całościowego obrazu zaburzeń współżycia kobiet. Jest to niezwykle złożony problem, który prócz zmian fizjologicznych i hormonalnych wiąże w sobie aspekty psychologiczne i neurologiczne.

ars estetica1

Publikowane: 11.03.2013

Dotyczące tematu

Plastyczna operacja pochwy (Waginoplastyka) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni