Intraceuticals - unikalna metoda odmładzania skóry.

Autor:

Nowoczesna technologia pielęgnacji skóry czyli Intraceuticals, to metoda z której skorzystały już takie gwiazdy jak: Victoria Beckham, Naomi Campbell, Kate Perry, Eva Longoria, Miranda Kerr, a także Justin Timberlake.

Czym jest Intraceuticals

To rewolucyjna metoda odmładzania skóry stworzona w Australii. Intraceuticals jest połączeniem technologii hiperbarycznego tlenu oraz działania kwasu hialuronowego i składników aktywnych. Gwarantuje natychmiastowe efekty w postaci wygładzenia i napięcia skóry oraz wypełnienia zmarszczek.

Skuteczność metody Intraceuticals polega na zastosowaniu dwóch postaci kwasu hialuronowego:

  • niskocząsteczkowego, który wtłoczony w skórę z przyłączaną wodą przenika w jej głąb wraz ze składnikami aktywnymi, spełniając tym samym dwie bardzo istotne funkcje: nawilża i jest nośnikiem związków aktywnych,

  • wielkocząsteczkowego, który wiąże wilgoć z otoczenia i zatrzymuje w skórze wilgoć, zgromadzoną poprzez działanie niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego.

esteticmed

Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zabiegu Intraceuticals?

Efekt metody Intraceuticals jest natychmiastowy i widoczny już po pierwszym zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu odczuwany jest wyraźny wzrost napięcia skóry, uzyskuje się widoczną poprawę konturów twarzy oraz spłycenie zmarszczek. Cera jest świeża i rozpromieniona, odzyskuje zdrowy wygląd. Zabieg Intraceuticals można wykonać na twarzy, szyi, dekolcie czy dłoniach.

Dodatkowo:

  • serum Atoxelene - jest naturalnym i bezinwazyjnym odpowiednikiem toksyny botulinowej - redukuje zmarszczki mimiczne w okolicach oczu i ust,

  • serum Opulence – wyrównuje koloryt skóry oraz rozjaśnia przebarwienia powstałe w wyniku ekspozycji na promieniowanie UV,

  • serum Clarity - wycisza stany zapalne powstałe w przebiegu trądziku.

esteticmed 1 Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt jest widoczny bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Utrzymuje się przez około półtora do dwóch tygodni. Zabieg Intraceuticals jest nieinwazyjny, zatem można go wykonać tuż przed „wielkim wyjściem" czy ważnym dla nas wydarzeniem (np. ślubem). Jest odpowiedni jeśli chcemy nadać skórze blasku i młodzieńczego wyglądu.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?

W celu utrzymania efektów zaleca się wykonanie serii sześciu zabiegów w tygodniowych odstępach czasu. Następnie, aby podtrzymać efekty kuracji należy wykonywać zabieg raz w miesiącu.
W przypadku cery trądzikowej, zabieg Intraceuticals Clarity przeprowadza się dwa razy w tygodniu.

Jak działa metoda Intraceuticals?

Podstawowym składnikiem każdego serum Intraceuticals jest kwas hialuronowy. Cząsteczka kwasu hialuronowego wykorzystywana w tej metodzie, spełnia dwie kluczowe funkcje: odpowiada za nawilżenie oraz jest nośnikiem składników aktywnych, które nadają skórze zdrowy i młody wygląd. Witaminy A, E i C, przeciwutleniacz EGCG z zielonej japońskiej herbaty, oleje roślinne z jojoby, makadamii, słodkich migdałów i kiełków pszenicy, aloes, skwalen, beta-glukan, prowitamina B5 oraz siarczan dekstranu są składnikami aktywnymi, przyłączanymi do cząsteczek kwasu hialuronowego.

Ponadto aby zwiększyć efekty metody Intraceuticals, opracowano cztery rodzaje serum, zawierające różne składniki aktywne dedykowane dla różnych problemów skóry.

  • Rejuvenate ma działanie wygładzające i odmładzające,

  • Atoxelene redukuje zmarszczki mimiczne w okolicach oczu i ust,

  • Opulence wyrównuje koloryt oraz rozjaśnia przebarwienia,

  • Clarity leczy skórę trądzikową i łagodzi stany zapalne.

Jak wygląda zabieg?

Do wykonania zabiegu używane jest specjalne urządzenie posiadające innowacyjny aplikator. Dzięki temu zabieg Intraceuticals jest przyjemny i nieinwazyjny. Podczas zabiegu kosmetolog rozpyla na skórze dedykowane cerze serum i pod odpowiednim kątem aplikuje czysty, sprężony tlen. Ciśnienie z jakim podawany jest tlen powoduje, że w skórę zostaje wtłoczone rozpylone wcześniej serum.

Jak długo trwa zabieg Intraceuticals?

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 1h.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest przyjemny i relaksujący oraz całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

esteticmed 2 Jak postępować po zabiegu?

Zabieg Intraceuticals można wykonać nawet kilka godzin przed ważnym wydarzeniem. Nie wymaga rekonwalescencji i zaraz po zabiegu można nałożyć makijaż. W celu zbudowania na skórze warstw hialuronowych oraz przedłużenia efektów zabiegu zaleca się stosowanie kosmetyków do domowej pielęgnacji Intraceuticals.

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

Intraceuticals doskonale współgra z innymi zabiegami tj. toksyną botulinową, mezoterapią, kwasem hialuronowym czy wolumetrią.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Zabieg Intraceuticals zalicza się do tzw. zabiegów lunchowych, nie wywołuje żadnych niepożądanych efektów. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Intraceuticals?

Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, dlatego też można go stosować nawet u osób z łuszczycą i egzemą. Wykonany z zastosowaniem serum Intraceuticals Clarity jest doskonałą metodą wyciszającą trądzik.

Cena zabiegu
500 zł

Autorzy artykułu dr Ilona Wnuk- Bieńkowska i dr Marcin Bieńkowski.

Publikowane: 19.02.2013

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Dotyczące tematu

Kwas hialuronowy: Saypha, Restylane, Juvederm, Stylage - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Warto     

W marcu po raz kolejny miałam ogromną przyjemność gościć w klinice Medivita w Tarnowie. O atmosferze i profesjonalizmie tego miejsca pisałam już wielokrotnie, to tez z ogromną przyjemnością zawsze tam powracam. Która z n... Więcej 

1 Lubię to  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni