Intymny anty-aging

Autor:

Moda na młodość trwa. Chęć zatrzymania procesów starzenia i zachowania młodego wyglądu sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z zabiegów odmładzających, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Dużo mówi się także o odmładzaniu okolic intymnych, a ginekologia estetyczna zyskuje coraz więcej zwolenniczek.

Druga młodość stref intymnych

Skutki upływającego czasu widać nie tylko na naszych twarzach. Podatne na działanie czasu są także okolice intymne. Starzenie się tych części ciała to jednak nie tylko kwestia estetyki, lecz także zdrowia intymnego i komfortu kobiety. Suchość pochwy, podrażnienia, pieczenie, swędzenie oraz infekcje intymne to tylko niektóre dolegliwości, z którymi muszą zmierzyć się dojrzałe kobiety.

Na szczęście są metody, dzięki którym można skutecznie przeciwdziałać starzeniu się stref intymnych i ich przykrym skutkom. Ginekologia estetyczna oferuje obecnie całą gamę małoinwazyjnych zabiegów, dzięki którym strefy intymne kobiety odzyskują młody wygląd oraz naturalną funkcjonalność.

Snímek obrazovky 2018 06 28 v 13.46.25
Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej w Gyncentrum są poprzedzone konsultacją ze spacjalistą

Laser MonaLisa Touch

Laser MonaLisa Touch został stworzony z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety. Wiązka lasera, która oddziałuje na ścianki pochwy, stymuluje produkcję kolagenu. On odpowiada za zwiększenie elastyczności pochwy, a także wzmocnienie i obkurczenie jej ścian. Zwiększa się także nawilżenie pochwy, dzięki czemu pacjentki, które wcześniej odczuwały świąd, swędzenie oraz dyskomfort podczas stosunku, zauważają znaczną poprawę.

Laser MonaLisa Touch wykazuje się także dużą skutecznością w walce z nietrzymaniem moczu. Problem ten jest skutkiem osłabienia mięśni dna miednicy, w wyniku którego dochodzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. To z kolei prowadzi do niekontrolowanego wycieku moczu. Działanie lasera wzmacnia i obkurcza przednią ścianę pochwy. Dzięki temu przywrócone zostaje prawidłowe ułożenie cewki, a problem nietrzymania moczu znika.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to popularny wypełniacz stosowany w medycynie estetycznej. Swoje zastosowanie znalazł także w ginekologii estetycznej. Z powodzeniem wykorzystywany jest do zabiegów rewitalizacyjnych okolic intymnych. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosuje się w celu złagodzenia procesów starzenia się skóry okolic intymnych. Poprawiają one elastyczność i nawilżenie śluzówki pochwy oraz skóry w okolicach sromu.

W wyniku procesów starzenia się skóry oraz zmian hormonalnych, jakie zachodzą podczas menopauzy, często dochodzi także do zaniku warg sromowych. W tym przypadku również doskonale sprawdza się kwas hialuronowy. Wstrzyknięty w wargi sromowe sprawia, że zwiększają one swoją objętość i zyskują symetryczny kształt.

Kwasem hialuronowym można powiększyć także punkt G. To najwrażliwsza strefa erogenna kobiety, zlokalizowana na przedniej ścianie pochwy. Kwas hialuronowy wstrzyknięty w to miejsce, uwypukla punkt G.Im bardziej wyeksponowany punkt G, tym intensywniejsze doznania seksualne. 

Osocze bogatopłytkowe

Jest to niezwykle bezpieczna metoda odmładzania okolic intymnych, wykorzystująca krew pacjentki. To właśnie z krwi pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe, będące koncentratem dobroczynnych składników, w tym cennych komórek macierzystych. Osocze bogatopłytkowe, zaaplikowane do tkanek pochwy i warg sromowych, wykazuje silne działanie odmładzające, regeneracyjne i nawilżające. Metoda ta jest doskonałą propozycją dla alergiczek. Osocze bogatopłytkowe, właśnie dlatego, że jest pozyskiwane z krwi pacjentki, eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji immunologicznej.

Druga młodość widoczna nie tylko na twarzy? To możliwe! Dzięki zabiegom ginekologii plastycznej możesz cieszyć się zdrowiem intymnym i czerpać satysfakcję z seksu przez długie lata. 

Aktualizowane: 27.01.2019

Laserowe zabiegi ginekologii estetycznej - Nowości

Fanaberia czy faktyczny intymny problem?

dr n. med. Rafał Kuźlik SaskaMed - Ginekologia...

Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają pacjentkom nie tylko przywrócić lepszy wygląd miejsc intymnych, lecz także poprawiają...

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni