Jak dbać o okolice oczu i rzęsy?

Autor: Notino, s.r.o.

Wiele kobiet marzy o tym, aby piękno jej oczu przyciągało uwagę otoczenia. Skórę wokół oczu należy jednak regularnie pielęgnować, ponieważ tylko dzięki temu Twoje spojrzenie będzie naprawdę zniewalające. Bez względu na to, czy masz podkrążone oczy, pierwsze zmarszczki, osłabione rzęsy czy worki pod oczami, pomóc Ci mogą specjalne kosmetyki, których celem jest rozwiązanie takich problemów.

pece o ocni okoli 3

Skuteczne remedium na worki i cienie pod oczami

Długa impreza czy nieprzespana noc zwykle odbija się na wyglądzie oczu. W ich okolicy bardzo szybko pojawiają się oznaki zmęczenia i braku snu. Worki pod oczami można zlikwidować przykładając na nie kostki lodu lub schłodzone torebki z czarną herbatą. Jeżeli jednak w porannym pośpiechu potrzebujesz szybszej i bardziej skutecznej metody, świetnym pomocnikiem będzie chociażby chłodzący żel pod oczy przeciw obrzękom firmy Lierac. Preparaty do pielęgnacji oczu warto stosować regularnie przed snem, aby cera w tym czasie odpowiednio się regenerowała. Po przebudzeniu można użyć tego samego preparatu pod oczy, a po jego wchłonięciu dobrze jest nanieść na to miejsce trochę rozświetlacza.

pece o ocni okoli

Ze zmarszczkami natomiast poradzi sobie dedykowany tym celom krem.

Skóra wokół oczu, w odróżnieniu od reszty twarzy, jest bardzo delikatna i wrażliwa. Z łatwością traci wodę, w wyniku czego ma tendencję do przesuszania. Skóra wokół oczu jest też bardziej podatna na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak bardzo wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne czy wiatr. Z wiekiem staje się coraz cieńsza, co przyczynia się do powstawania zmarszczek. Choć procesu starzenia nie da się całkowicie zatrzymać, można go znacznie spowolnić. Pomoże Ci w tym krem pod oczy, zaprojektowany specjalnie na potrzeby skóry w tej niezwykle wrażliwej okolicy. Produkt należy dobrać do typu cery i wieku. Stosując produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry wokół oczu, uzyskujemy pewność, że krem nie podrażni oczu. Polecić można tutaj testowane dermatologicznie i oftalmologicznie kremy pod oczy Nivea, przeznaczone również do bardzo wrażliwych oczu oraz dla osób noszących szkła kontaktowe.

pece o ocni okoli 2

Jak uzyskać długie i gęste rzęsy?

Jeżeli masz krótkie, rzadkie rzęsy ze skłonnością do wypadania, zastanów się, czy przyczyną nie jest być może mało zróżnicowana dieta? W takim przypadku warto rozszerzyć menu o większą ilość spożywanych w ciągu dnia owoców i warzyw. Pomocne mogą być również specjalne preparaty na porost rzęs. Możesz wypróbować odżywkę do rzęs marki Revitalash, zawierającą dużą ilość naturalnych peptydów i substancji pochodzenia roślinnego. Dzięki opatentowanemu składowi potrafi w krótkim czasie przedłużyć i zagęścić rzęsy. Odżywkę nakłada się przy pomocy aplikatora, co wieczór przed snem.

Publikowane: 16.02.2018

Korekcja powiek (Blepharoplastyka) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni