Jak zachować urodę i odzyskać młodzieńczy wygląd?

Z biegiem lat skóra staje się mniej elastyczna, a owal twarzy traci młodzieńcze proporcje - co zrobić, by temu zapobiec? Zapytaliśmy dr Andrzeja Ignaciuka o najskuteczniejsze metody, które pozwalają odzyskać promienny, młodzieńczy wygląd.

Ignaciuk 1 Co gwarantuje młody wygląd twarzy?

Młoda skóra jest sprężysta, gładka i bez zmarszczek, ponieważ zawiera dużą ilość kwasu hialuronowego i kolagenu. Na młodzieńczy wygląd twarzy wpływa też rozłożenie tkanki tłuszczowej. Jednakże wraz z upływem czasu skóra i owal twarzy ulegają stopniowemu osłabieniu. Cera staje się przesuszona, pojawiają się na niej delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Policzki i wargi tracą swoją objętość. Na wszystkie te problemy najlepszym rozwiązaniem są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, kwasu L-polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia i zastosowania urządzeń laserowych, które warto rozważyć już przy pierwszych oznakach starzenia się. Powszechnie wiadomo, iż łatwiej i oszczędniej jest zapobiegać niż leczyć, a zasada ta ma także przełożenie w medycynie estetycznej.

Jakie zastosowania posiada kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to bardzo popularna substancja, która ma wiele możliwości zastosowania. Najczęściej stosuje się go do korekcji bruzd nosowo-wargowych, modelowania konturu twarzy, korekcji ust, uniesienia kącików ust, korekcji zmarszczek czy bruzd idących od kącika ust do brody. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów z kwasem hialuronowym o zróżnicowanych właściwościach.

Jakie jeszcze zabiegi może Pan polecić do walki z widocznymi oznakami starzenia się?

dr Ignaciuk foto Botox to popularna nazwa zabiegu wykorzystującego toksynę botulinową. Jest on najpopularniejszym zabiegiem w walce ze zmarszczkami górnej części twarzy (tzn. czoło, okolice oczu). Podczas zabiegu wykonywane jest kilka lub kilkanaście małych ukłuć. W przeciągu kilku dni twarz staje się wyraźnie jaśniejsza, bardziej promienna i wypoczęta. Przy prawidłowym wykonaniu nie ma żadnego zagrożenia efektem „maski”, o którym tyle się mówi.

Andrzej Ignaciuk Medycyna Estetyczna 2 11 18

Na pytania odpowiadał dr Andrzej Ignaciuk - twórca i pionier medycyny estetycznej w Polsce, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej w Polsce.

Adres gabinetu: al. Przyjaciół 9/6, 00-565 Warszawa
T: 691 054 696 | T: 693 553 521 | www.drignaciuk.pl

Aktualizowane: 08.07.2014

Wypełnianie zmarszczek - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni