Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Autor:

Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne oraz plamy pigmentacyjne. Starzenie się skóry można jednak spowolnić dzięki odpowiedniej oraz regularnej pielęgnacji zarówno od zewnątrz, jak i od środka.

Powszechnie już wiadomo, że szczególnie palenie papierosów, odwodnienie, brak snu i zbyt częste opalanie przyspiesza starzenie się skóry. Natomiast zdrowy tryb życia, odpoczynek, a przede wszystkim odpowiednie nawodnienie ma bardzo korzystny wpływ na skórę. Ogromną rolę odgrywają też stosowane kosmetyki.
prevence proti vraskam 2

Podstawą jest wysokiej jakości krem przeciwzmarszczkowy

Zmarszczki dzielą się na mimiczne i statyczne. Zmarszczki mimiczne pojawiają się najpierw wokół oczu, między brwiami i w okolicy ust. Zmarszczki statyczne powstają później, pod wpływem stopniowego wiotczenia skóry i jej starzenia. Stosowanie w odpowiednim czasie specjalnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych może znacznie spowolnić proces starzenia się skóry i wygładzić płytsze zmarszczki.
Dlatego też podstawą codziennej pielęgnacji powinien być krem przeciwzmarszczkowy, który zdaniem specjalistów powinno się zacząć stosować już w wieku 25 lat. Im szybciej zaczniesz zapobiegać zmarszczkom, tym lepszy będzie efekt końcowy. Jednym ze skutecznych preparatów przeciw starzeniu się skóry jest krem z kwasem hialuronowym Vichy Aqualia Thermal. Kwas hialuronowy ma wyjątkowe działanie nawilżające i regeneracyjne. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników i utrzymuje ją jędrną oraz elastyczną.
 
prevence proti vraskam 3

Wypróbuj również serum lub krem pod oczy

W walce ze zmarszczkami i zwiotczałą skórą może pomóc nanoszenie pod krem na dzień specjalnego serum, które wzmocni efekty jego działania. Serum przeciwzmarszczkowe może skutecznie zapobiegać powstawaniu plam pigmentacyjnych, rozjaśniając cerę. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta specjalnych preparatów, dzięki którym codzienna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa może być naprawdę efektywna. Świetna jest np. seria spowalniająca starzenie Vichy Slow Age, składająca się kremu na dzień, fluidu i przeciwzmarszczkowego kremu pod oczy.
Prevence proti vraskam

Zrób coś więcej dla swojej cery!

Wsparciem w ujędrnianiu cery może być także maseczka przeciwzmarszczkowa, którą należy stosować 1-2x tygodniowo. Maseczki przeciwzmarszczkowe mają naprawdę szerokie działanie. Głęboko nawilżają, odżywiają, regenerują cerę i poprawiają jej koloryt. Są świetnym sposobem zapobiegania powstawaniu zmarszczek, a skóra staje się widocznie zdrowsza i rozjaśniona już po pierwszym użyciu.
Na nałożenie maseczki należy sobie zarezerwować co najmniej 15-20 minut, co może niekiedy stanowić problem w trakcie ciężkiego tygodnia. Spróbuj jednak wygospodarować ten czas, aby zapewnić sobie chwilę przyjemnego relaksu, po którym będziesz mile zaskoczona poprawą stanu swojej skóry.

Aktualizowane: 27.04.2018

Dotyczące tematu

Anti aging - medycyna przeciwstarzeniowa - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Ada 02.10.2018
Warto

Dobrze, że trafiłam akurat do Elite, trafiłam na bardzo miłego, ale co ważniejsze dobrze wykwalifikowanego lekarza, który dokładnie wytłumaczył mi przebieg zabiegu, rozwiał wątpliwości, nie każdy chirurg poświęca pacjent... Więcej 

Zarejestrowany użytkownik 16.06.2018
Warto

Od lat jestem pacjentką dr Artura Bromy, u którego co jakiś czas poddaję się zabiegom medycyny estetycznej. Doktor jest cudownym, przemiłym i taktownym człowiekiem. Nie zgadza się na wszystkie pomysły i szantaże pacjente... Więcej 

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni