Jak zminimalizować blizny podczas zabiegu powiększania piersi?

Autor:

Powstanie blizny jest naturalną konsekwencją każdej interwencji chirurgicznej. W operacjach powiększania piersi stosuje się jedno z 3 popularnych cięć, które pozwoli na umieszczane implantu piersi. Każde z nich ma swoje zalety. Wybór lokalizacji cięcia zależy od szeregu czynników, które powinien ocenić doświadczony chirurg i zaproponować optymalne rozwiązanie.

prsa plavky
Naturalny wygląd powiększonych piersi

Techniką operacyjną, która szybko zyskuje popularność wśród specjalistów, jest metoda przedpachowego umieszczania implantów (np. Motiva MinimalScar ™) z zastosowaniem innowacyjnych narzędzi i mniej inwazyjnych technik tak, aby nacięcie skóry było mniejsze, a po zagojeniu pozostała minimalna blizna.

Gdzie lokalizuje się cięcia służące wszczepieniu implantów piersi?

Istnieją trzy podstawowe rodzaje cięć i technik operacyjnych stosowanych podczas zabiegu powiększania piersi implantami:

  • pod pachą
  • wokół otoczki brodawki
  • wzdłuż bruzdy podpiersiowej
operacni pristupy augmentace prsou
Trzy rodzaje cięć przy zabiegu powiększania piersi: 1. pod pachą 2. wokół otoczki brodawki 3. wzdłuż bruzdy podpiersiowej

Czym różni się długość cięcia u standardowego powiększania piersi a powiększania piersi np. Motiva Minimal Scar™?

Standardowa technika chirurgiczna wymaga cięcia o długości 4-6 cm. Głównym czynnikiem wpływającym na wielkość cięcia i technikę jest rozmiar i kształt implantu. Technika Motiva MinimalScar™ pozwala na powiększenie piersi, które pozostawia po sobie minimalną blizną o długości poniżej 3 cm zlokalizowaną w mało widocznym miejscu - dole pachowym.

MinimalScar1
Porównanie długości blizny po powiększeniu piersi (górne zdjęcie: standardowa technika, dolne zdjęcie: Motiva MinimalScar ™)


Na czym polega technika powiększania piersi z minimalnym cięciem?

Aby przy operacji powiększania piersi wybrać metodę przedpachową (np. Motiva MinimalScar ™), wymagane jest spełnienie pewnych warunków. Przede wszystkim należy wybrać chirurga plastycznego, który ma doświadczenie w tej technice. Kluczowym elementem jest umiejętność przygotowania loży (miejsca w tkankach) pod implant przez niewielkie nacięcie. Ponadto implanty wybrane podczas konsultacji muszą nadawać się do umieszczania taką techniką.

Spośród wielu produktów m.in. Motiva Implants® charakteryzują się właściwościami pozwalającymi na wykorzystanie w dostępie przezpachowym. Są bardzo miękkie, elastyczne, a powłoka nie jest podatna na uszkodzenia, dzięki czemu można je bezpiecznie umieścić pod gruczołem piersiowym poprzez nacięcie skóry o długości 2,5 cm.

Aby przygotować lożę, chirurg stosuje dedykowane narzędzia np. haki i instrumenty preparacyjne (Ultralight LED Retractor). Taka technika mniej uszkadza tkanki, co w efekcie daje minimalne blizny i szybszą rekonwalescencję.

Po przygotowaniu miejsca pod implant, przy tak małym nacięciu skóry stosuje się specjalną technikę wkładania implantu. Polega ona na umieszczeniu implantu w sterylnym „lejku”, przypominającym rękaw do dekorowania tortu (Motiva Imagine® Insertion Sleeve). Przy użyciu tego lejka i haka chirurg bez wysiłku przeciska implant przez małe cięcie.

Ułatwia to nie tylko umieszczanie implantów, ale podnosi również bezpieczeństwo operacji. Zapobiega przedostawaniu się bakterii z operowanej okolicy do rany, minimalizując ryzyko infekcji.

Nie wszystkie implanty piersi nadają się do wykonania zabiegu tą techniką. Implanty Motiva Implants® są specjalnie zaprojektowane do zabiegów z zastosowaniem małych cięć. Co sprawia, że właśnie ​​te implanty nadają się do powiększania piersi taką techniką?

Kluczowym elementem gwarantującym bezpieczeństwo i powodzenie zastosowania implantów Motiva® w technice przedpachowej jest specjalna gładka powierzchnia o dużej wytrzymałości mechanicznej.

Żelowe wypełnienie zapewnia odpowiednią elastyczność w trakcie implantacji, a po zabiegu sprawia, że piersi są naturalne w dotyku i wyglądzie.

MinimalScar2
Blizna 3 i pół miesiąca po zabiegu powiększania piersi techniką Motiva MinimalScar ™

Do powiększania piersi techniką przedpachową Motiva MinimalScar ™ chirurdzy stosują wyłącznie okrągłe implanty np. Motiva Ergonomix® (Motiva Ergonomix® Round).

Aktualizowane: 29.01.2020

Powiększanie piersi (Augmentacja) - Nowości

Dotyczące tematu

Więcej opinii na ten temat

Warto     

Jestem już po wymarzonym zabiegu. Muszę przyznać że mój lekarz  dr Śliwińsk,i na którego sie zdecydowałam to cudotwórca. Niżej moje zdjecie z przed i po zabiegu... Jak widać na zdjęciach oprocz powiększenia piersi musiał... Więcej 

14 Lubię to   45 Komentarzy  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni