Kwas hialuronowy - bezpieczne odmładzanie w XXI wieku

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szerokie spektrum minimalnie inwazyjnych procedur dla osób marzącym o atrakcyjnym wyglądzie. Wzrost wiedzy, doświadczenie lekarzy oraz postęp technologiczny umożliwiają przeprowadzać zabiegi bez bólu i bez ryzyka, z krótkim okresem rekonwalescencji, z doskonałym i naturalnym efektem. Wśród preparatów stosowanych przy zabiegach estetycznych króluje kwas hialuronowy. Aby zabieg był jednak bezpieczny i skuteczny, preparat musi spełniać określone warunki.

Kwas hialuronowy - preparat najczęściej stosowany w zabiegach małoinwazyjnych

Preparatem najpowszechniej stosowanym w zabiegach małoinwazyjnych jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w naszym organizmie jako składnik macierzy pozakomórkowej. Jego obecność w istotny sposób wpływa na stan naszej skóry, oczu oraz stawów, niestety zmniejsza się wraz z wiekiem. Młoda skóra jest dzięki zawartości kwasu hialuronowego jędrna i sprężysta, starzejąca się skóra staje się cienka i pomarszczona. Kwas hialuronowy ma dużą zdolnoć do wiązania wody, 1 gram potrafi wiązać nawet 6 litrów! Dzięki iniekcyjnemu podawaniu kwasu hialuronowego możemy uzyskać na wiele miesięcy efekt odmłodzonej, jędrnej skóry.

Croma Pharma - ekspert w dziedzinie produktów z kwasem hialuronowym

Wiodącym ekspertem w dziedzinie produktów z kwasem hialuronowym w Europie jest Croma Pharma - rodzinna firma pochodząca z Austrii. Specjalizuje się w przemysłowej produkcji strzykawek zawierających kwas hialuronowy przeznaczony do zabiegów wykonywanych w gabinetach medycznych.

Początki firmy datują się na 1976 rok, kiedy Karin i Gerhard Prinz, małżeństwo farmaceutów z Wiednia, założyło firmę zajmującą się rejestracją, importem oraz dystrybucją leków. W latach 80-tych wkroczyli do branży okulistycznej ruszając ze sprzedażą soczewek wenątrzgałkowych oraz produkcją materiałów stosowanych przy operacjach zaćmy.

Kiedy wybudowali w pełni zautomatyzowany zakład produkcyjny w Leobendorf w pobliżu Wiednia, Croma mogła zająć się badaniami i opracowywaniem własnych produktów.

Na początku XXI wieku wkroczyli ze swoją ofertą do branży dermatologicznej przygotowując dla lekarzy medycyny estetycznej kompletną ofertę strzykawek z kwasem hialuronowym. Wybudowali w ten sposób własną, uznawaną na rynku markę Princess® /dzisiaj funkcjonującą pod nazwą saypha®/.

Croma Pharma dzisiaj

Obecnie firma Croma zatrudnia ok. 450 osób na całym świecie, które prowadzą dystrybucję w ponad 70 krajach.

W zakładzie produkcyjnym w Loebendorf znajduje się jeden z najbardziej nowoczesnych systemów służących do automatycznego napełniania strzykawek. Automatyzacja procesów produkcyjnych pozwala na eliminację błędów człowieka, jest gwarancją stabilnej, dobrej jakości.

Kwas hialuronowy, którym Croma napełnia strzykawki, powstaje w wyniku biofermentacji i cechuje się wysoką czystością. Pod względem chemicznym jest identyczny jak kwas hialuronowy w organizmie człowieka, dzięki czemu wypełniacz bez problemu integruje się z tkankami, a po jego aplikacji nie występują reakcje alergiczne.

Croma stosuje innowacyjne technologie sieciowania kwasu, dzięki czemu jest on bardziej trwały i pozwala na dłużej utrzymać efekty zabiegów.

Specjalna technologia umożliwia aseptyczne napełnianie strzykawek, które na koniec cyklu produkcyjnego poddane są sterylizacji.

Kwas hialuronowy z perspektywy pacjenta

Działanie kwasu hialuronowego jest w firmie Croma badane nie tylko pod kątem medycznym, ale także z perspektywy pacjenta.

Croma Princess Academy Yuvell
Autorskie gabinety Croma - Princess Academy w Warszawie i Yuvell w Wiedniu

Croma jako jedyny producent i dystrybutor preparatów postanowiła lepiej zrozumieć potrzeby lekarzy oraz pacjentów i popatrzeć na ofertę estetyczną  ich oczami. W tym celu stworzyła autorskie gabinety: Princess Academy w Warszawie i Yuvell w Wiedniu. Doświadczenie i wiedza zdobywane przy pracy w tych gabinetach pomagają wdrażać na rynek najlepsze rozwiązania.

Nowa globalna marka saypha®

Ze względu na proces globalizacji Croma-Pharma w styczniu 2019 roku rozpoczęła ujednolicanie różnych marek w ramach swojego portfolio produktów estetycznych.Pod nazwą saypha® stworzyła silną globalną markę produktów na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonych do zastosowania w gabinetach medycznych: saypha® RICH, saypha® FILLER, saypha® VOLUME i saypha® VOLUME PLUS Lidocaine.

Dlaczego Croma?

Aby tworzyć jak najlepsze produkty, Croma w ciągu ostatnich dziesięcioleci inwestuje jak w nowe technologie i badania, tak w swój personel. Skoncentrowana na rozwoju jest motorem innowacji na globalnym rynku. Dostarcza bezpieczne rozwiązania najwyższej jakości.

www.croma.pl

Aktualizowane: 02.01.2020

O kim:

Wiodący europejski ekspert w produkcji preparatów z kwasem hialuronowym. Croma stworzyła kompletną ofertę strzykawek z kwasem hialuronowym wysokiej jakości. Priorytetem dla firmy jest pacjent, który otrzymuje skuteczne i bezpieczne produkty.

Dotyczące tematu

Kwas hialuronowy: Saypha, Restylane, Juvederm, Stylage - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Warto     

W marcu po raz kolejny miałam ogromną przyjemność gościć w klinice Medivita w Tarnowie. O atmosferze i profesjonalizmie tego miejsca pisałam już wielokrotnie, to tez z ogromną przyjemnością zawsze tam powracam. Która z n... Więcej 

1 Lubię to  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni