Kwas hialuronowy to za mało, teraz jest Crystalys

Kwas hialuronowy to za mało, teraz jest Crystalys
Katarzyna Wrzosek
Katarzyna Wrzosek
Utworzono: 19 lut 2015 · Zaktualizowano: 4 maj 2020
Diane Kruger
Diane Kruger- wybitna aktorka, gwiazda filmowa.

Aż trudno uwierzyć, że jedna z najbardziej stylowych kobiet w show biznesie, Diane Kruger skończyła już 38 lat. Nieskazitelna cera i regularne rysy twarzy sprawiają, że uznano ją za jedną z najpiękniejszych kobiet świata. Naturalna elegancja Diane została doceniona nie tylko przez reżyserów ale i luksusowe marki – aktorka już prawie dwa lata jest twarzą linii kosmetyków pielęgnacyjnych marki Chanel. Trzy najważniejsze punkty jej urody – promienna cera, harmonijne rysy twarzy i naturalność to ostatnio także najsilniejszy trend w medycynie estetycznej. Nowoczesne wypełniacze działają nie tylko powierzchniowo ale i pobudzają skórę od szybszej odnowy. A lekarze zamiast zmieniać twarze swoich pacjentek, po prostu sprawiają, że są one piękniejsze i młodsze.

Marzenie o wiecznej młodości

Patrząc na niektóre gwiazdy filmowe ma się wrażenie, że czas działa na ich korzyść. To nie magia tylko kompilacja nowoczesnych technologii, zaawansowanej medycyny i kompleksowego podejścia do kwestii zdrowia i młodości. Marzenie o nieśmiertelności i idealnym, zawsze młodym ciele od zawsze towarzyszyło ludziom. Medycyna estetyczna życia wiecznego nie obiecuje, może jednak pomóc nam wyglądać świetnie. A nawet…lepiej niż kiedyś.

Dziś wzorem jest… natura

Pierwsza była Azja, potem podchwyciły ten trend Stany Zjednoczone. Medycyna estetyczna zdecydowanie skręciła w stronę holistyki. Organizm jest całością i tak też trzeba o niego dbać. Koniec ze zmienianiem rysów twarzy i modelowaniem twarzy na nowo – teraz jedynie poprawia się naturalne kształty i przywraca im młodzieńczy wygląd. Zdecydowanie sięga się także po preparaty jak najbardziej zbliżone składem do tych znajdujących się w ludzkim ciele (tzw. zgodne biologicznie). Bardzo ważne: zabiegi medycyny estetycznej powinny teraz już nie tylko dawać efekt natychmiastowy czyli wizualny ale także działać długofalowo: wpływać na regenerację i odnowę tkanek. Zamiast jedynie usuwać zmarszczki, nacisk kładzie się także na wypełnienie, ujędrnianie skóry na większych powierzchniach tak aby w efekcie cała twarz wyglądała świeżo i zdrowo. Ekspert w dziedzinie chirurgii plastycznej i estetyki twarzy, dr Herve’a Raspaldo uważa, że atrakcyjność twarzy uwarunkowana jest zaokrąglonymi konturami, wysokimi kośćmi policzkowymi i wyraźną linią żuchwy. Atrybuty te tworzą tzw. Trójkąt Piękna, zwany inaczej „sercem twarzy” – z podstawą w górnej, a wierzchołkiem w dolnej części twarzy. Zabiegi medycyny estetycznej łączy się teraz z indywidualnie ustalaną dietą, suplementacją a także z regularną aktywnością fizyczną i sprawnością umysłową. Chodzi o to aby nie tylko wyglądać młodo ale i doskonale się czuć.

Kwas hialuronowy to za mało

Od kilku lat najbardziej popularnym wypełniaczem jest hydroksyapatyt wapnia. W niektórych przypadkach niemal całkowicie zastąpił wypełniacze bazujące na kwasie hialuronowym (np. przy modelowaniu kości policzkowych, poprawianiu konturu, korektach nosa czy usuwaniu wiotkości skóry). Sam w sobie hydroksyapatyt wapnia (CaHA) nie jest nowością. W medycynie stosowany jest od ponad 20 lat (np. w implantologii i chirurgii), organy UE zaakceptowały go 11 lat temu a w Polsce jest obecny od lat kilku. Najbardziej rozpoznawalnym preparatem bazującym na hydroksyapatytcie wapnia jest na naszym rynku Radiesse™ ( ze 33% stężeniem CaHA). Według lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną jest to jeden z najbardziej lubianych przez pacjentów wypełniaczy (i najczęściej wybieranych). Likwiduje zmarszczki i zapadnięcia a podawany w niewielkich dawkach ujędrnia  skórę. Efekt wypełnienia utrzymuje się przez około 12 miesięcy (kwas hialuronowy przetrwa w skórze maksymalnie pół roku). „Całkiem zrozumiałe, że pacjenci tak pokochali hydroksyapatyt wapnia.

logo crystalys

Dążenie do doskonałości

Okazuje się, że może być jeszcze lepiej. Na rynku polskim pojawił się właśnie Crystalys. Jego producentem jest izraelska firma Panaxia & Luminera, od ponad 30 lat specjalizująca się w produktach farmaceutycznych i medycynie estetycznej. Na czym polega innowacyjność tego preparatu? Zacznijmy od tego, że Crystalys zawiera 55,7% hydroksyapatytu wapnia. Czyli niemal dwa razy tyle co wspominany wcześniej popularny preparat. Crystalys dwa razy szybciej stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu, natychmiast wypełnia i harmonicznie wiąże się z tkanką dając naturalny wygląd, dwa razy szybciej regeneruje, wygładza skórę przywracając twarzy idealne proporcje tzw. trójkąta piękna o którym wspomina dr Herve’a Raspaldo. „Co więcej: nawet po zabsorbowaniu przez organizm nośnika żelowego, zmniejszenie wypełnienia jest tu minimalne. Preparat nie rozprzestrzenia się też do innych okolic organizmu. No i prawdziwy hit: Crystalys utrzymuje się w skórze do 2 lat, a po tym czasie ulega całkowitej biodegradacji. Wnioski są oczywiste: Crystalys to produkt skazany na sukces. Preparat idealny który jest jednocześnie: bezpieczny dla pacjenta i łatwy w obsłudze dla lekarza, daje natychmiastowe i długoterminowe efekty, jest trwały ale ulega rozkładowi. No i na koniec jeszcze jedna istotna wiadomość: Crystalys nie jest drogi.

certiso

Bezpieczne piękno

Warto wiedzieć jak najwięcej o tym co będzie znajdować się w naszej skórze. Produkt Crystalys został stworzony przez firmę Panaxia & Luminera,  członka grupy złożonej z czterech instytutów, prowadzących działalność farmaceutyczną na rynku izraelskim od ponad 30 lat. Panaxia & Luminera specjalizuje się w medycynie estetycznej oraz angażuje się badania i rozwój, którego celem jest opracowywanie innowacyjnych i generycznych produktów cechujących się najwyższą jakością. Warto podkreślić że zgodnie z prawem produkty wytwarzane przez Instytut farmaceutyczny Panaxia / Luminera posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, na rynek Amerykański certyfikat FDA, a na rynek Europejski certyfikat CE, który zaświadcza iż Crystalys został dopuszczony przez organy UE a w Polsce, jest zgłoszony w Urzędzie Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (nr zgłoszenia ID 657423617385). O jego popularności świadczy fakt, że co miesiąc sprzedaje się ponad 10 000 strzykawek. Bardzo istotne zarówno dla pacjentów jak i lekarzy: Crystalys przeszedł niezależne badania kliniczne oceniające parametry bezpieczeństwa, wydajności o raz zadowolenia pacjentów z kuracji. „Warto podkreślić, że po użyciu tego właśnie produktu obrzęk po iniekcji, ból oraz wysięk były obserowane rzadziej niż przy zastowaniu wypełniaczy o niższym stężeniu CaHA! Po zastosowaniu Crystalys nie zanotowano żadnych przypadków świądu, ziarniaków, guzków, martwicy czy zakażeń.

crystalys2

Dla lekarza i pacjenta - warto wiedzieć!

Crystalys wstrzyknięty w skórę natychmiast wypełnia i liftinguje leczoną okolicę. Działanie długoterminowe polega na tym, że mikrocząsteczki hydroksyapatytu wapnia tworzą siatkę wokół której następuje wzmożona produkcja i akumulacja nowego kolagenu. Rozpad hydroksyapatytu wapnia następuje równocześnie z odkładaniem się nowego kolagenu zapewniając trwałe wypełnienie w miejscu iniekcji. Dzięki temu Crystalys zapewnia nadanie wymaganej objętości oraz wspaniały efekt liftingu na co najmniej 2 lata. Teraz więc, kiedy piękny, młodzieńczy wygląd mamy zagwarantowany, pozostaje już tylko zaplanować odpowiedni trening fizyczno-umysłowy, żeby nasze wnętrze nadążyło za idealnym ciałem. Nikt nas nie powstrzyma, prawda?

ba1
ba4

Autor: Łukasz Burchard

www.crystalys.infohttp://crystalys.post.janmaru.com

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.