Labioplastyka – plastyka warg sromowych

Labioplastyka – plastyka warg sromowych
Sieć placówek na południu Polski. Jej działalność skupia się na nieinwazyjnych zabiegach odmładzania i rewitalizacji kobiecych narządów płciowych. Zatrudnia specjalistów stosujących nowoczesne metody.
Utworzono: 3 lip 2018 · Zaktualizowano: 4 maj 2020

Wargi sromowe idealne

Czy takie w ogóle istnieją? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wargi sromowe bywają większe i mniejsze, cieńsze i grubsze, symetryczne i asymetryczne, mogą też różnić się kolorem. Co więcej, każdy z tych przypadków mieści się w normie. Jest tylko jeden warunek – anatomia oraz wygląd warg sromowych nie może powodować dyskomfortu oraz dolegliwości, które negatywnie wpływają na jakość życia kobiety.

gyncentrum artykul
W Gyncentrum zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonuje dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska - ginekolog i położnik, endokrynolog

Kiedy zaczyna się problem?

Bywa jednak, że wygląd i budowa warg sromowych negatywnie wpływają na zdrowie intymne, samopoczucie i jakość życia seksualnego kobiety. Problemem wielu pań jest przerost warg sromowych mniejszych. Mówimy o nim, kiedy ich długość od podstawy wynosi więcej niż 5 cm. Przerost warg sromowych to nie tylko problem natury estetycznej. Utrudniają one bowiem codzienne funkcjonowanie. Powodują ból, prowadzą do otarć, urazów oraz infekcji intymnych. Dla wielu są także przyczyną dyskomfortu, kompleksów oraz trudności w kontaktach seksualnych. Jak zatem pozbyć się problemu i przywrócić prawidłową funkcjonalność i pożądany wygląd warg sromowych?

Labioplastyka – plastyka warg sromowych

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny, którego celem jest poprawa funkcjonalności i wyglądu warg sromowych. Polega na wycięciu nadmiaru tkanki warg sromowych. Podczas zabiegu można wymodelować wargi sromowe, zmniejszyć je, skorygować asymetrię, a także zmienić ich kształt tak, aby spełniały swoją naturalną funkcję i zyskały estetyczny wygląd.Laserowa labioplastyka jest mniej inwazyjna, niż tradycyjny zabieg z użyciem skalpela. Laser ogranicza bowiem uszkodzenie tkanek do minimum oraz zapobiega krwawieniu, co znacznie skraca czas gojenia, zapobiega obrzękom i powstawaniu blizn pooperacyjnych. Laser stymuluje także produkcję nowego kolagenu, dzięki czemu tkanki stają się bardziej elastyczne i szybciej się regenerują.Zabieg jest małoinwazyjny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu, jeśli nie ma przeciwskazań, pacjentka może wrócić do domu. Przez kolejne 4-6 tygodni należy zachować abstynencję seksualną.

Wskazania do labioplastyki

Labioplastyka to zabieg polecany kobietom, które:

  • cierpią z powodu przerostu warg sromowych,
  •      mają wargi sromowe asymetryczne lub zdeformowane,
  •      z powodu przerostu warg sromowych odczuwają ból, miewają otarcia, infekcje intymne,
  •      odczuwają dyskomfort podczas aktywności fizycznej,
  •      są niezadowolone z wyglądu swoich warg sromowych i odczuwają z tego powodu dyskomfort psychiczny.

Wargi sromowe do poprawki? Nie czekaj! Dzięki labioplastyce możesz odzyskać pewność siebie i cieszyć się zdrowiem intymnym.

Poproś o ofertę jednym kliknięciem
Przedstawimy Ci ofertę bezpłatnie!

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.