Lifting bez nici? To możliwe! Poznaj zabieg Attiva – ultranowoczesne rozwiązanie w medycynie estetycznej!

Autor:

Myśląc o liftingu twarzy, z pewnością przychodzi ci na myśl zabieg chirurgiczny bądź specjalne nici liftingujące. Obecnie z pomocą przychodzi zabieg Attiva – najnowsze i alternatywne rozwiązanie dla problemów wiotkiej skóry. Pozwala osiągnąć spektakularne i długotrwałe efekty bez okresu rekonwalescencji. Jak to możliwe? Wyjaśniają specjaliści Kliniki La Perla.

attiva2
Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę cienkiej kaniuli emitującej falę radiową

Wiotka skóra?

Na skutek naturalnego procesu starzenia się skóry, dochodzi do ubytku kolagenu i elastyny, co sprawia, że tkanka łączna stopniowo traci zdolność regenerowania. Obserwujemy ubytek leżącej pod skórą tkanki tłuszczowej, która odpowiada m.in. za młodzieńczą objętość twarzy. W efekcie tych procesów rysy twarzy wyostrzają się, linia żuchwy zostaje zaburzona, a skóra na policzkach zaczyna opadać i staje się wiotka. Problemy te rozwiązuje zabieg liftingu w gabinecie.

Wybieraj z głową

Jeszcze do niedawna typowym inwazyjnym zabiegiem, wiążącym się z poważnym obciążeniem organizmu, ryzykiem operacyjnym i koniecznością rekonwalescencji, był chirurgiczny lifting skóry. Również procedury niechirurgiczne w gabinetach medycyny estetycznej stosowane były od lat, ale były bardziej inwazyjne, z obrzękami, zasinieniami pozabiegowymi, uczuciem ciągnięcia i efektami widocznymi dopiero po pewnym czasie. Obecnie medycyna estetyczna jest w stanie zaoferować porównywalne efekty dużo mniejszym kosztem. Dlatego część pacjentów z chęcią wybiera nowe technologie – wyjaśnia dr n. med. Aldona Stachura z Kliniki La Perla.

Czym jest Attiva?

attiva
Poprawa elastyczności i napięcia są widoczne niemal od razu po zabiegu

Zabieg termoliftingu Attiva to bezpieczna alternatywa np. dla popularnych nici liftingujących – mówi dr Stachura. – Jest to technologia łącząca fale radiowe monopolarne i bipolarne, dostarczająca wysoką temperaturę w głąb skóry, czego efektem jest jej lifting i zagęszczenie. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę cienkiej kaniuli emitującej falę radiową.

Wysoka temperatura działa bezpośrednio na warstwę skóry właściwej, co powoduje skrócenie włókien kolagenowych i namnażania fibroblastów do produkcji kolagenu. Rezultaty – poprawa elastyczności i napięcia – są widoczne niemal od razu po zabiegu, na ostateczny efekt, uzyskiwany w procesie przebudowy skóry, trzeba poczekać około trzech miesięcy. Technologię tę cechuje minimalne ryzyko wystąpienia siniaków i reakcji zapalnych oraz przede wszystkim długotrwałość efektów – wyjaśnia. To ultranowoczesne rozwiązanie dla osób, które poszukują rozwiązań widocznych i zarazem mało inwazyjnych.

dr Aldona Stachura
Dr n. med. Aldona Stachura, specjalista chirurgii plastycznej, lekarz medycyny estetycznej Klinika La Perla
Kalina Ben Sira
Kalina Ben Sira, założycielka i prezes Kliniki La Perla: 
„Nasze pacjentki chwalą sobie możliwość spektakularnej poprawy wyglądu w tak prosty i bezpieczny sposób, właściwie bez efektów ubocznych i z możliwością powrotu do codziennych czynności od razu po zabiegu. Attiva sprawdza się nie tylko przy liftingu twarzy, ale również ujędrnianiu skóry ciała np. wiotkich ramion, wewnętrznej strony ud, pośladków, skóry nad kolanami oraz usuwaniu zmarszczek, blizn, rozstępów. W zależności od potrzeb i zastosowanej temperatury, możliwe jest ujędrnienie skóry, wygładzenie blizn lub redukcja tkanki tłuszczowej. To nowa generacja w nieoperacyjnych zabiegach liftingujących”.

Aktualizowane: 14.12.2017

Dotyczące tematu

Nieinwazyjny lifting - Nowości

Więcej opinii na ten temat

AgaW 26.03.2018
Warto

Nieinwazyjny lifting preparatem Cristalis, z którego korzystam już od lat jest świetnym zabiegiem na poprawę owalu twarzy. Efekt widoczny jest od razu, a z biegiem czasu wygląd skóry jeszcze się poprawia. (Utrzymuje się ... Więcej 

2 Lubię to   2 Komentarzy  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni