Masz problem z pajączkami i halluksami? Już teraz zadbaj o swoje nogi!

Autor:

Piękne, a przede wszystkim zdrowe nogi to marzenie niejednej kobiety, która boryka się z problemem żylaków, pajączków lub halluksów. Wyeliminowanie tych dolegliwości to dla współczesnej medycyny nic trudnego. Dzięki temu znacząco może poprawić się jakość życia. Sprawdź jakie możliwości zabiegowe w tym zakresie polecają nam specjaliści.

Uporczywe żylaki i pajączki 

Pojawianie się zmian na nogach to nie tylko problem estetyczny, ale także zdrowotny. Żylaki prowadzą do bardzo groźnych chorób, np. zakrzepicy żył głębokich, która może być niebezpieczna dla życia. „W naszych technikach medycyna urody leczenia żylaków, jako jedni z pierwszych w Polsce, stosujemy zamknięcie ich metodą ClariVein®. To technika, polecana osobom, które poszukują bezpiecznych i szybkich metod leczniczych” – mówi dr Krzysztof Piórek chirurg, flebolog z Kliniki Medycyna Urody. Stosuje się w niej specjalny cewnik ClariVein®, który podrażnia wewnętrzną ścianę naczynia, co prowadzi do jego obkurczenia, przy jednoczesnej aplikacji leku sklerotyzacyjnego. Rotacja cewnika zapewnia równomierne rozprowadzenie leku i zamknięcie naczynia. Jest to sposób szybki i dający długotrwałe efekty, jednocześnie zapewniający natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Nie pozostawia siniaków ani blizn, dlatego jest jedną z najlepszych kuracji redukujących problemy z żyłami.

Bolesne halluksy

Niewłaściwe obuwie (zbyt wąski nosek, wysokie obcasy), uwarunkowania genetyczne, praca polegająca na długotrwałym staniu lub chodzeniu mogą powodować deformacje stopy. „O halluksach mówimy, gdy pierwsza kość śródstopia wykrzywia się na zewnątrz stopy. Zaś duży palec ulega rotacji ku pozostałym palcom, czyli do wewnątrz stopy” – mówi dr Andrzej Komor, ortopeda z Kliniki Medycyna Urody. Takie położenie kości to przede wszystkim problem zdrowotny. Oprócz deformacji może prowadzić także do bólu podczas chodzenia oraz uniemożliwiać aktywność fizyczną. Aby całkowicie pozbyć się problemu należy poddać się operacji korygującej. „Zabieg polega na umiejscowieniu na nowo dużego palca w fizjologicznym położeniu. Zabieg przeprowadzamy pod kontrolą anestezjologa, a rekonwalescencja po zabiegu trwa od 4-6tyg.– kontynuuje dr Komor. Po operacji ryzyko nawrotu halluksów jest minimalne.

Profilaktyka

Aby zachować nogi w zdrowiu, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Unikać zbyt ciasnych butów; ograniczyć chodzenie na szpilkach lub wybierać te, na niższym obcasie; odpoczywać w pozycji nóg uniesionych ku górze. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego jeśli problem żylaków, pajączków lub halluksów się pojawi, warto wyeliminować go na początkowym etapie, aby nie doprowadzić do komplikacji. Zima to doskonały moment na wykonanie zabiegu, nastał czas aby zacząć myśleć o zmianie a do następnego lata po tych problemach nie będzie śladu.

Publikowane: 14.07.2015

Dotyczące tematu

Leczenie żylaków - Nowości

Wylecz żylaki jeszcze przed urlopem!

Centrum Medyczne Plus Med

Żylaki to nie tylko problem kosmetyczny - to poważny i narastający problem zdrowotny. Uczucie ciężkości nóg, ból i obrzęk po...

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni