Med Contour Medical – walka z miejscową otyłością i cellulitem

Autor:

Najnowsze rozwiązania medycyny estetycznej w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem sięgają po ultradźwiękową kawitację. Dzięki niej można wyszczupleć szybko, bez bólu, zamrażania, czy lipolizy oraz bez wysiłku.

Medycyna estetyczna od dawna korzysta z zaawansowanych technologii. Jednym z najnowszych rozwiązań jest Med Contour Medical. To pierwszy, medyczny i skuteczny system służący do bezbolesnej likwidacji lokalnej otyłości i leczenia cellulitu wykorzystujący tą technologię. Wprowadzony do Polski przez Kliniki Esteticmed.pl® system pozwala w szybki i nieinwazyjny sposób wymodelować sylwetkę. Co ważne zabiegi te są bardzo skuteczne nie tylko u pacjentów otyłych, ale także u osób szczupłych, które mimo zdrowego trybu życia i właściwej diety, a nawet ćwiczeń fizycznych, nie mogą się pozbyć „poduszeczek” tłuszczu na brzuchu, bokach czy udach.

Technologia najwyższej skuteczności

Med Contour wykorzystuje działanie zaprojektowane przez General Project układu dwóch emiterów. Dwie wiązki ultradźwiękowe, wytwarzane przez emitery, przecinają się dokładnie w obszarze tkanki tłuszczowej, gdzie wywołują proces kawitacji. Zjawisko prowadzi do  bezbolesnego zniszczenia adipocytów (komórek tłuszczowych). Metoda ta mimo wysokiej skuteczności jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta - na powierzchni skóry natężenie ultradźwięków jest stosunkowo niskie. Dopiero w tkance tłuszczowej, będącej celem  zabiegu, fale spotykają się i nakładają, a ich natężenie rośnie czterokrotnie. Innowacyjna technologia wzmacniania nieogniskowanych fal ultradźwiękowych zastosowana w Med Contour Medical sprawia, iż obszar ich przecinania ma dużą powierzchnię, co przekłada się na szybkość i wysoką skuteczność metody. Dla porównania inne urządzenia wykorzystujące fale ultradźwiękowe ogniskują je w bardzo niewielkim obszarze, przez co efekty ich działania są niezadawalające. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w Med Contour Medical jest także głowica zabiegowa, która, dzięki podciśnieniu, zasysa tkanki umożliwiając doskonałe wnikanie ultradźwięków jedynie w powierzchnię poddawaną zabiegowi, a nie w struktury leżące poniżej (narządów, naczyń, nerwów ). Dzięki tej technologii zapewnia się pacjentowi zarówno bezpieczeństwo jak i wysoką efektywność zabiegu. Fale emitowane przez urządzenie delikatnie podgrzewają skórę do temperatury 42 - 44 o C. Drugim etapem zabiegu jest drenaż limfatyczny,  dzięki któremu proces usuwania upłynnionej tkanki tłuszczowej trwa krócej i jest mniej uciążliwy dla pacjenta. Cała procedura trwa w zależności od leczonej powierzchni 90-180 minut. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach jednego tygodnia.

Wyszczuplanie bez efektu jojo

Zaawansowana technologia Med Contour Medical pozwala uzyskać efekt już po pierwszym zabiegu. Wraz z każdą kolejną sesją efekty ulegają zwiększeniu – seria zabiegów wyraźnie redukuje tkankę tłuszczową oraz cellulit. Dochodzi do  zmniejszenia lokalnej otyłości, a także poprawy wyglądu skóry. Najważniejszy dla pacjenta jest jednak fakt, że Med Contour Medical trwale niszczy komórki tłuszczowe, zatem rezultat zabiegu jest stały i nie wiąże się z „efektem jojo”. Dodatkowo zabieg jest bardzo przyjemny, nie powoduje najmniejszego bólu i jest całkowicie nieinwazyjny. W jego trakcie odczuwa się natomiast przyjemne ciepło. Wielu pacjentów podczas zabiegu relaksuje się do tego stopnia, że zasypia. Skora poddana działaniu fal przez około godzinę po sesji może być lekko zaróżowiona, rozgrzana. Efekt ten mija w przeciągu kilkudziesięciu minut. Po tym czasie można nawet korzystać z kąpieli i ekspozycji słonecznej bez groźby powstania fotoprzebarwień. Ponieważ podczas zabiegu podgrzewamy tkankę przeciwwskazaniami do jego wykonywania są przeprowadzenia zabiegu Med Contour Medical są schorzenia naczyń krwionośnych, zakrzepica oraz zapalenie zakrzepowe żył. Wykonywanie zabiegu nie jest również wskazane w trakcie ciąży i okresu karmienia piersią. Zabieg wykluczają także choroby nowotworowe, elektroniczne i metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne oraz poważne zaburzenia metabolizmu tłuszczy.

Choć najnowsza technologia pozwala nam bez wysiłku pozbyć się miejscowej otyłości oraz cellulitu należy jednak pamiętać, że niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej prowadzić mogą do nawrotu problemów oraz dalszego odkładania się tkanki tłuszczowej w różnych innych okolicach ciała. Utrzymujące się z kolei zaburzenia krążeniowe w połączeniu z niezdrowym trybem życia skutkują nawrotem cellulitu. Dlatego poza prowadzeniem zdrowego trybu życia zalecane są zabiegi podtrzymujące, co wynika z przewlekłego charakteru leczonej przypadłości.

Zabiegi dodatkowe

Osiągnięcie pełnego efektu wymodelowania sylwetki wymagać może zastosowania dodatkowych zabiegów wspomagających procedurę Med Contour Medical. Specjalny program uwzględnia zwykle kurację z wykorzystaniem  głębokiej podczerwieni – Zaffiro, która poprawi jędrność skóry okolicy kolan, ud, ramion, pośladków czy brzucha lub pola radiowego- Accent XL, które dodatkowo powoduje wzmożony drenaż płynu obrzękowego tkanki tłuszczowej.
Po każdym zabiegu zalecany jest drenaż limfatyczny, który wspomaga wydalanie z organizmu rozbitych komórek tłuszczowych i który wykonywany jest dla pacjentów klinik Esteticmed.pl nieodpłatnie – w ramach terapii podstawowej.

Aktualizowane: 09.11.2011

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Transparentny Lekarz
Zabiegi, na które wybierają się inni