Męska sprawa

Autor: Dr n. med. Katarzyna Stelczyk

Metoda Macrolane stworzyła nowe możliwości modelowania ciała. Zwłaszcza w obszarze strefy intymnej, jak właśnie powiększanie penisów. I choć zabieg nie jest inwazyjny, istnieje jednak grupa mężczyzn, którzy nie mogą z niego korzystać z powodu przeciwwskazań.

Zaliczamy do nich schorzenia urologiczne, neurologiczne, krążeniowe, cukrzyca oraz nowotwory.

Nie bez znaczenia jest też świadomość, że o ile do normalnego życia wracamy zaraz po zabiegu, to przez okres 4-6 tygodni trzeba zachować wstrzemięźliwość seksualną ze względu na dobre ułożenie się preparatu.

Panowie często pytają czy zabieg ma wpływ na odbiór doznań erotycznych? Powiem tak, nie powinien ich zaburzać.

Stosując metodę Macrolane uzyskujemy powiększenie penisa do 3 centymetrów w obwodzie, uzyskując też efekt optycznego powiększenia całości. Zwracam jednak uwagę na to, że nie jest to zabieg przedłużania.

Trzeba też pamiętać o powtarzaniu całej procedury. Co jaki czas?

Sprawa jest indywidualna, chociaż producent preparatu, firma Q-MED, mówi o okresie od 12 do 18 miesięcy.

Każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją z chirurgiem plastycznym, posiadającym certyfikat i uprawnienie do wykonywania takiego zabiegu, jak również szeregiem badań.

Chcąc poprawić sobie wygląd i samopoczucie nie możemy zapominać o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie.

Cena: od 4-8 tys. zł

Małgorzata Puczyłowska

Choć udane życie seksualne nie zależy od rozmiarów jej biustu ani wielkości jego atrybutu męskości, to rzadko która kobieta jest zadowolona ze swoich piersi, a mężczyzna ze swojego penisa.

Jednak o ile z kobietami bywa różnie - niektóre chcą mieć piersi mniejsze, a inne większe, o tyle z panami rzecz wygląda zawsze tak samo: im potężniejszy członek - tym - w mniemaniu mężczyzny, większy powód do dumy. Można zastanawiać się czy słusznie, ale na pewno nie można dyskutować z faktami.

Mężczyźni, nawet, gdy tego nie okazują, cierpią, gdy uważają, że natura nie obdarzyła ich zbyt hojnie.

"Nie mam wymiarów, które rzucałyby na kolana, bo zaledwie 11 cm. Partnerka mojego kolegi po prostu wyszła, gdy zobaczyła, ze nie ma on dużego członka. Mam dziewczynę i boję się rozpocząć z nią współżycie z obawy, że spotka mnie to samo." To typowy, jeden z tysięcy listów do redakcji czasopism zajmujących się tematyką seksu. Są panowie, którym posiadanie zbyt małego członka zatruwa życie. I gotowi są zrobić wszystko, łącznie z poddaniem się nieraz ryzykownym operacjom, byle tylko ten stan zmienić. Dla nich właśnie mamy wspaniałą nowinę. Nowoczesna medycyna tak bardzo poszła do przodu, że dziś panowie w sposób mało inwazyjny i całkiem bezpieczny mogą decydować o kształcie i wielkości swojego członka.

Niezastąpiony kwas

Najnowsza broń w arsenale chirurga plastycznego to wypełnianie różnych części ciała preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Można odmładzać twarz, powiększać piersi, podnosić pośladki i co jest absolutną nowością - zmieniać kształt narządów płciowych - zarówno żeńskich jak i męskich.

- W ciągu tygodnia dzwoni do nas trzech, czterech panów z pytaniem o możliwość powiększenia członka - mówi chirurg plastyk dr Katarzyna Steczyk. Jej klinika we Wrocławiu, plasująca się na trzecim miejscu liście tygodnika „Wprost” pod względem jakości wykonywanych tam usług, a sama doktor Stelczyk jako jedna z pierwszych osób w Polsce ma uprawnienia do posługiwania się najnowocześniejszą metodą Macrolane na bazie cudownego kwasu. Zainteresowanie mężczyzn chirurgią plastyczną to trend nasilający się w ostatnich dwóch latach.

Nowa jakość

Pogrubianie penisa jest absolutnym przebojem. Dotychczas panowie mogli korzystać ze skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, niosących ryzyko komplikacji urologicznych, zaburzeń erekcji a nawet impotencji. Mogli także zdecydować się na obarczony ryzykiem przeszczep własnego tłuszczu.

Tymczasem Macrolane to pierwszy produkt na bazie kwasu hialuronowego, który zapewnia bezpieczeństwo i może być wstrzykiwany w dużych ilościach. Największą zaletą zabiegu jest natychmiastowy rezultat z długo utrzymującymi się efektami.

Jak przebiega zabieg?

Lekarz wykonuje 2,3 milimetrowe nacięcie w najmniej widocznym miejscu, po którym nie zostają blizny. Następnie specjalista wprowadza tam, przy pomocą specjalnej igły preparat wypełniający.

Przy większych wypełnieniach stosuje się kilka opakowań preparatu. Potem rana jest przez chirurga zabezpieczana, a pacjent po kilkugodzinnej obserwacji, po prostu idzie do domu. Ponieważ kwas hialuronowy chłonie wodę, warto o tym pamiętać, żeby dziennie przyjmować ok. dwa litry płynów. W zależności od wskazania preparat wypełniający, a tym samym pogrubiający, utrzymuje się w organizmie od 12 do 24 miesięcy. Sam zabieg trwa zaledwie 20-40 minut. Znieczulenie ogólne nie jest wymagane, jak w przypadku zabiegów chirurgicznych, wystarczy znieczulenie miejscowe. Nowoczesna technika pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków. Warto przypomnieć, że preparat nie jest pochodzenia  zwierzęcego, nie wymaga wykonywania testów skórnych (jego cząsteczki nie są traktowane przez organizm jako ciała obce), ulega stopniowemu rozkładowi. Dlatego, zależnie od indywidualnych potrzeb, w ciągu roku należy wykonać zabieg podtrzymujący efekt.

Autorką artykułu jest Małgorzata Puczyłowska.

Aktualizowane: 30.11.2011

Plastyka narządów płciowych mężczyzn - Nowości

Wazektomia

BONA DEA

Wazektomia to jedna z najbardziej znanych i skutecznych metod antykoncepcji u mężczyzn. W Stanach Zjednoczonych Ameryki znana i...

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni