Metamorfozy Piękna w każdym wieku - Ewa 45+

Pani Ewa zauważyła pierwsze oznaki upływającego czasu. Twarz utraciła wyraźny owal, powstały tzw. „chomiki” a powieki zaczęły opadać. Pod oczami pojawiły się sińce i worki, tworząc złudzenie wiecznie zmęczonej twarzy. Skóra utraciła dawną jędrność i świetlistość, znacznie pogorszyła się jej kondycja.

Ewa

1. Przeprowadzane zabiegi

Ostrzyknięcie doliny łez, okolicy łuku brwiowego i kości jarzmowej (wypełnienie policzka); wypełnienie okolicy brwi, aby oko wyglądało młodziej oraz okolicy skroni, aby zniwelować zapadnięcie, które pojawia się wraz z wiekiem; wypełnienie fałd nosowo-wargowych, bruzd marionetki, górnej wargi oraz obszarów pod żuchwą. W skład zabiegu wchodziła również drobna liposukcja brzucha, z którego została pobrana tkanka tłuszczowa do przeszczepu.

2. Jak działa zabieg?

W gabinecie dra n. med. Tadeusza Witwickiego Pani Ewa miała okazję wypróbować innowacyjny zabieg, oparty na dobroczynnym działaniu komórek macierzystych. Zabieg Lipogems polega na pobraniu od pacjenta tkanki tłuszczowej w drodze liposukcji, a następnie implementacji jej w pożądane miejsce. O wyjątkowości Lipogems światczy fakt, że gotowy preparat oprócz
tkanki tłuszczowej zawiera liczne naczynia włosowate, w których znajdują się komórki okołonaczyniowe nazywane perycytami. Poprzez mechaniczne rozdrobnienie tkanki tłuszczowej, tkanka ta wraz z naczyniami ulega fragmentacji czego konsekwencją jest uwalnianie perycytów, które następnie przetwarzają się w Mezenchymalne Komórki Macierzyste. Posiadają one właściwości różnicowania się w różne gatunki wyspecjalizowanych komórek takich jak: chrząstki, mięśnie, kości, ścięgna, więzadła i tłuszcz. Mezenchymalne Komórki Macierzyste powstrzymują procesy bliznowacenia, zwiększają unaczynienie, zatrzymują proces obumierania komórek z powodu niedotlenienia i faktycznie wzmacniają naturalną zdolność tkanek do ich regeneracji. Poprzez produkcję proteiny LL 37 będącej „naturalnym antybiotykiem”, Mezenchymalne Komórki Macierzyste posiadają właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Efektem zabieg jest uzyskanie młodszego wyglądu, rozświetlenie skóry i poprawienie kształtu twarzy, a także przywrócenie objętości tkanek w określonych miejscach – mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki. Dobroczynne działanie komórek macierzystych od dawna wykorzystywane było w leczeniu trudno gojących się ran oraz w ortopedii. Obecnie zabieg z użyciem Lipogems znalazł również zastosowanie w medycynie estetycznej, dając pewne i dobre efekty. Metoda Lipogems przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty w leczeniu chorób stawów: kolanowego, skokowego, biodrowego. Możemy wkrótce spodziewać się wykorzystania tego systemu w innych specjalnościach – dodaje Bożena Lawenda z firmy Covimed, dystrybutora Lipogems.

3. Wrażenia po zabiegu?

Zabieg Lipogems jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, dlatego spodziewać się można jedynie specyfi cznego odczucia wypełnienia. Nie jest bolesny. Rezultaty widoczne są od razu.

4. Ile czasu trwał zabieg?

1,5 godziny

5. Jaki był koszt zabieg

6 000 zł

6. Gdzie wykonano zabieg?

dr n. med. Tadeusz Witwicki
Gabinet Chirurgii Plastycznej
ul. Nasturcjowa 6
Warszawa
tel.: 728-840-465
gabinet@drwitwicki.pl,

www.drwitwicki.pl

Aktualizowane: 01.07.2015

Dotyczące tematu

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni