Mezoterapia kolagenowa Nithya na ciało

Autor:

Kolagen to najcenniejszy sojusznik w walce z oznakami starzenia. Nithya jest preparatem do mezoterapii ciała zawierającym kolagen. Zabiegi wykonywane są najczęściej na wiotką skórę brzucha, ramion, nad kolanami i w obrębie wewnętrznej strony ud. Efektem jest poprawa elastyczności i jędrności skóry.

facewoman11

Jak działa Nithya?

Kolagen odpowiada za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry, a przede wszystkim stałą odnowę jej komórek. Kolagen typu I występuje w bardzo dużej ilości w skórze właściwej, gdzie stanowi co najmniej 80-90% występującego tam kolagenu. Przy jego niedoborze związanym z procesami starzenia zaczynają pojawiać się niedoskonałości takie, jak: zmarszczki, przebarwienia, suchość skóry, matowienie paznokci i włosów. Preparat Nithya to czysty kolagen typu I nowej generacji, który jako silny biostymulator aktywizuje naturalne procesy regeneracyjne skóry i jednocześnie uzupełnia niedobory kolagenu związane z wiekiem. Skutecznie odbudowuje strukturę skóry, powodując zwiększenie jej grubości. Równocześnie poprawia napięcie, elastyczność oraz koloryt. Kolagen zawarty w produkcie pozbawiony jest zakończeń telopeptydowych, co wyklucza możliwość występowania reakcji alergicznych i wpływa na bezpieczeństwo jego stosowania.

Podawanie tej naturalnej substancji biorestrukturyzującej powoduje stopniowe redukowanie oznak starzenia się skóry twarzy i ciała.

Zalety

 • kolagen typu I nowej generacji
 • silny biostymulator uaktywniający naturalne procesy regeneracyjne skóry
 • skuteczne leczenie oraz profilaktyka utraty jędrności skóry twarzy i ciała
 • opóźnianie procesu starzenia
 • nowoczesna terapia blizn i rozstępów

Kiedy widać rezultaty?

Efekty zabiegu utrzymują się 1-1,5 roku. Pierwsze rezultaty widać od razu po pierwszym zabiegu. Efekt narasta do 3-4 miesięcy.

Składniki aktywne: mikrocząsteczki heterologicznego kolagenu typu I nowej generacji.

Czas trwania zabiegu: ok. 30-40 min.

Przebieg zabieg z wykorzystaniem kolagenu

Iniekcja preparatu Nithya jest bezbolesna po uprzednim zastosowaniu zewnętrznego znieczulenia żelem z lidokainą. Kolagen Nithya jest wysoce oczyszczonym produktem, podawanym metodą iniekcji w głębokie warstwy skóry właściwej lub na granicy między skóra właściwą a tkanką podskórną.

Obszary stosowania: twarz, szyja, dekolt, brzuch, ramiona, dłonie, wewnętrzna strona ud, wiotka skóra okolic kolan, blizny, rozstępy.

Efekty zabiegu

 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry
 • wygładzanie zmarszczek
 • leczenie blizn
 • redukcja blizn po trądziku
 • poprawa elastyczności i  jędrności skóry
 • regeneracja skóry

Stosowanie terapii kolagenowej

W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się przeprowadzenie serii 3-4 zabiegów w odstępach 2 tygodni. Protokół aplikacji można powtórzyć po trzech miesiącach od zakończenia ostatniego zabiegu.

Zalecenia pozabiegowe

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona w miejscu podania preparatu. Może pojawić się również lekki obrzęk skóry, związany z procedurą iniekcji lub małe siniaczki. Zmiany te mają charakter łagodny i krótkotrwały, ustępują zwykle w przeciągu 2-7 dni.

Publikowane: 09.03.2018

Mezoterapia igłowa - odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni